ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 03:48

Parlamenti rumun rrëzon qeverinë socialdemokrate

Parlamenti rumun rrëzon qeverinë socialdemokrate
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 20:09
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...

Parlamenti rumun rrëzon qeverinë socialdemokrate
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 19:13
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...

Rrëzohet qeveria në Rumani, pushteti në duart e opozitës së fragmentarizuar
Qeveria rumune nuk i mbijetoi të enjten një votëbesimi në Parlament, duke bërë që vendi të hyjë në një krizë afatgjatë. Kjo, pasi opozita që pritet të marrë pushtetin është e fragmentarizuar dhe për momentin vendi e ka ...
ABCNews | 10-Oct-2019 18:53
Qeveria rumune nuk i mbijetoi të enjten një votëbesimi në Parlament, duke bërë që vendi të hyjë në një krizë afatgjatë. Kjo, pasi opozita që pritet të marrë pushtetin është e fragmentarizuar dhe për momentin vendi e ka ...

Parlamenti rrëzon qeverinë socialdemokrate në Rumani
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 19:03
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...

Ç’nuk e bën rruga, e bën parlamenti: qeveria rumune bie me mocion mosbesimi
Pa qenë nevoja t’i drejtohet rrugës, opozita rumune e ka rrëzuar me votë qeverinë e atjeshme. Qeveria e Rumanisë ka rënë pasi kryeministrja socialdemokrate Viorica Dancila humbi një mocion mosbesimi. Të dhënat zyrtare ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 18:19
Pa qenë nevoja t’i drejtohet rrugës, opozita rumune e ka rrëzuar me votë qeverinë e atjeshme. Qeveria e Rumanisë ka rënë pasi kryeministrja socialdemokrate Viorica Dancila humbi një mocion mosbesimi. Të dhënat zyrtare ...

Bie qeverie në Rumani
Qeveria e Rumanisë ka rënë sot pasi deputetët e Parlamentit votuan mocionin e mosbesimit me shumicë votash, transmeton AA. Gjithsej 238 deputetë votuan ‘pro’ dhe 4 ‘kundër’ lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë ...
Shenja | 10-Oct-2019 18:11
Qeveria e Rumanisë ka rënë sot pasi deputetët e Parlamentit votuan mocionin e mosbesimit me shumicë votash, transmeton AA. Gjithsej 238 deputetë votuan ‘pro’ dhe 4 ‘kundër’ lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë ...

ANALIZA: Rumania mund të marrë frymë lirisht
Nga Robert Schwartz Parlamenti në Rumani e rrëzoi me votë mosbesimi qeverinë socialdemokrate. Rolin kryesor në mocionin ndaj qeverisë e luajti partia në opozitë PNL, e cila është e afërt me presidentin Klaus Iohannis. ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 17:07
Nga Robert Schwartz Parlamenti në Rumani e rrëzoi me votë mosbesimi qeverinë socialdemokrate. Rolin kryesor në mocionin ndaj qeverisë e luajti partia në opozitë PNL, e cila është e afërt me presidentin Klaus Iohannis. ...

Me mocion mosbesimi, bie qeveria në Rumani
Qeveria e Rumanisë ka rënë sot pasi deputetët e Parlamentit votuan mocionin e mosbesimit me shumicë votash, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 238 deputetë votuan ‘pro’ dhe 4 ‘kundër’ lidhur me mocionin e ...
Arbresh | 10-Oct-2019 17:50
Qeveria e Rumanisë ka rënë sot pasi deputetët e Parlamentit votuan mocionin e mosbesimit me shumicë votash, transmeton Anadolu Agency (AA). Gjithsej 238 deputetë votuan ‘pro’ dhe 4 ‘kundër’ lidhur me mocionin e ...

Parlamenti rumun rrëzon qeverinë socialdemokrate
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 15:34
Qeveria rumune, e drejtuar nga socialdemokratja, Viorica Dancila, u rrëzua nga parlamenti me një mocion mosbesimi duke u hapur kështu rrugë negociatave për të gjetur një shumicë parlamentare të re, një muaj para ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved