ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/10/2019 02:47

Organizatat që mbrojnë homoseksualët në Tiranë, sulmojnë Kishën Katolike: Kush ju pyet juve, se çfarë do bëjnë vajzat me trupin e tyre

Organizatat që mbrojnë homoseksualët në Tiranë, sulmojnë Kishën Katolike: Kush ju pyet juve, se çfarë do bëjnë vajzat me trupin e tyre
Dy organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, PRO-LGBT dhe Aleanca kundër diskriminimit LGBT, kanë reaguar pas letrës së ministreve të Qeverisë shqiptare, drejtuar deputetëve të Holandës, për hapjen e ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 18:43
Dy organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, PRO-LGBT dhe Aleanca kundër diskriminimit LGBT, kanë reaguar pas letrës së ministreve të Qeverisë shqiptare, drejtuar deputetëve të Holandës, për hapjen e ...

Negociatat/ KMSH: Shqipëria të luftojë padrejtësinë dhe korrupsionin
mapo.al Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari ...
Mapo | 09-Oct-2019 22:10
mapo.al Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari ...

Vlerësonin abortin dhe martesat “gay”, Kisha Katolike reagon ndaj letrës së 8 ministreve për Holandën
Letra e tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar qeverisë holandeze, ku i kërkohej “shtrirja e dorës” për Shqipërinë, duke dhënë “ok”-in për çeljen e negociatave të anëtarësimit të vendit në ...
Lapsi | 10-Oct-2019 12:48
Letra e tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar qeverisë holandeze, ku i kërkohej “shtrirja e dorës” për Shqipërinë, duke dhënë “ok”-in për çeljen e negociatave të anëtarësimit të vendit në ...

Negociatat/ KMSH: Shqipëria të luftojë padrejtësinë dhe korrupsionin
Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i ...
Lajmi i Fundit | 10-Oct-2019 18:44
Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i ...

Edhe myftiu i Tiranës reagon për letrën e ministreve: BE s’na i ka mbyllur dyert pse mbrojmë familjen
Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës reagoi edhe myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Lauren Luli. Në një postim në ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 22:02
Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës reagoi edhe myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Lauren Luli. Në një postim në ...

Letra lutëse e grave të qeverisë për Holandën trazon klerin dhe zemëron organizatat e të drejtave
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një letër, të cilën media e raportoi me copëza të shkëputura si të drejtuar nga gratë anëtare të Këshillit të Ministrave për ...
Reporter | 10-Oct-2019 18:18
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një letër, të cilën media e raportoi me copëza të shkëputura si të drejtuar nga gratë anëtare të Këshillit të Ministrave për ...

Letra e Ministreve të Ramës për Holandëm sjell reagimin e fortë nga Kisha dhe Xhamia
Letra e 8 minstreve gra në qeverinë e Ramës drejtuar Holandës për hapjen e negociatave ka irrituar dukshëm besimet fetare në Shqipëri. Pas reagimit të Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës Lauren Luli i është ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 23:34
Letra e 8 minstreve gra në qeverinë e Ramës drejtuar Holandës për hapjen e negociatave ka irrituar dukshëm besimet fetare në Shqipëri. Pas reagimit të Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës Lauren Luli i është ...

Katoliku ynë kryeministër që admiron martesën gay dhe abortin
Në shtator 2014 në një intervistë televizive pas vizitës së Papës në Tiranë, kryeministri Edi Rama tha se “është një katolik i pagëzuar”. Një vit më pas, në shtator 2015 duke folur në panelin e OKB-së në Nju Jork për ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 23:26
Në shtator 2014 në një intervistë televizive pas vizitës së Papës në Tiranë, kryeministri Edi Rama tha se “është një katolik i pagëzuar”. Një vit më pas, në shtator 2015 duke folur në panelin e OKB-së në Nju Jork për ...

Pas Kishës Katolike, reagon dhe Myftiu i Tiranës për letrën e ministreve dërguar Holandës
Kisha Katolike bëri një reagim ditën e sotme në lidhje me letrëb që ministret shqiptare i kishin dërguar Holandës për negociatat dhe vlerësimin që ato shprehnin në lidhje me ligjin a martesave gay dhe lejimin e ...
Dritare | 09-Oct-2019 23:19
Kisha Katolike bëri një reagim ditën e sotme në lidhje me letrëb që ministret shqiptare i kishin dërguar Holandës për negociatat dhe vlerësimin që ato shprehnin në lidhje me ligjin a martesave gay dhe lejimin e ...

Negociatat/ KMSH: Shqipëria të luftojë padrejtësinë dhe korrupsionin
Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i ...
Lajmi i Fundit | 09-Oct-2019 22:36
Pas reagimit të Kishës Katolike përmes George Frendo, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë, reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i ...

Rreth letrës së ministrave gra
Mons. George Frendo* Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Holandez me një letër. Në këtë letër shkruajnë se janë “ nëna dhe bija, gra që luftojnë për familjet tona dhe për kombin tonë ”. ...
Mapo | 09-Oct-2019 21:18
Mons. George Frendo* Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Holandez me një letër. Në këtë letër shkruajnë se janë “ nëna dhe bija, gra që luftojnë për familjet tona dhe për kombin tonë ”. ...

Myftiu i Tiranës, Lauren LULI kundër 8 ministreve të Ramës që propagandojnë abortin!
Myftiu i Tiranës, Lauren LULI Profeti Muhamed a.s në Hutben e Lamtumirës na le amanet familjen: “Ruani, respektoni dhe nderoni vlerën e personalitetit dhe të dinjitetit njerëzor. Njeriu është vepër madhështore e Zotit ...
Telegraf | 09-Oct-2019 21:50
Myftiu i Tiranës, Lauren LULI Profeti Muhamed a.s në Hutben e Lamtumirës na le amanet familjen: “Ruani, respektoni dhe nderoni vlerën e personalitetit dhe të dinjitetit njerëzor. Njeriu është vepër madhështore e Zotit ...

REAGIMI/ Kreu i katolikëve u drejtohet “grave” të Ramës: si mundet të vlerësoni Hollandën për abortin dhe martesat gay?
E ka parë me shqetësim Kisha Katolike, letrën që gratë ministre të kabinetit “Rama” i drejtuan Hollandës, si një lutje për t’i thënë “Po” hapjes së negociatave. Kjo sepse aty, në letër, ato e vlerësojnë Hollandën për dy ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 22:24
E ka parë me shqetësim Kisha Katolike, letrën që gratë ministre të kabinetit “Rama” i drejtuan Hollandës, si një lutje për t’i thënë “Po” hapjes së negociatave. Kjo sepse aty, në letër, ato e vlerësojnë Hollandën për dy ...

“Çmojmë Holandën…për legalizimin e abortit e martesat gay”, pas letrës së ministreve, reagon ashpër arqipeshkvi Frendo
Arqipeshkëvia Tiranë – Durrës me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka vërejtur me kujdes një letër të shkruar nga ministret e Shqipërisë para hapjes së negociatave, të cilat ndër të tjera shprehen se “në ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 19:56
Arqipeshkëvia Tiranë – Durrës me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka vërejtur me kujdes një letër të shkruar nga ministret e Shqipërisë para hapjes së negociatave, të cilat ndër të tjera shprehen se “në ...

Letra e ministreve të Ramës drejtuar Holandës, reagon ashpër myftiu i Tiranës: Mos na shkatërroni...
Postuar: 09/10/2019 - 22:08 Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës ka reaguar edhe myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 22:09
Postuar: 09/10/2019 - 22:08 Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës ka reaguar edhe myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, ...

Pas Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës kritikon 8 ministret për letrën ndaj Holandës
Edhe Myftiu i Tiranës Laurent Luli ka kritikuar disa prej mesazheve që përmban letra e tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Holandës. Pas reagimit të Kishës katolike vjen edhe një reagim nga Komuniteti mysliman ën ...
Politiko | 09-Oct-2019 22:02
Edhe Myftiu i Tiranës Laurent Luli ka kritikuar disa prej mesazheve që përmban letra e tetë ministreve të qeverisë Rama drejtuar Holandës. Pas reagimit të Kishës katolike vjen edhe një reagim nga Komuniteti mysliman ën ...

Edhe Myftiu i Tiranës reagon për letrën e ministreve: BE s’na i ka mbyllur dyert pse mbrojmë familjen
Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Lauren Luli. Në një postim në ...
ABCNews | 09-Oct-2019 21:11
Pas reagimit të kishës katolike, në lidhje me letrën e ministreve të qeverisë dërguar Holandës reagoi edhe Myftiu i Tiranës, njëkohësisht nënkryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Lauren Luli. Në një postim në ...

Letra drejtuar Holandës, Arqipeshkvi George Frendo: Kush u dha të drejtën të flasin në emrin e të gjithë shqiptarëve?
Arqipeshkvi i Metropolisë të Tiranë-Durrësit, imzot George Frendo ka reaguar kundër letrës që tetë gra ministre të qeverisë i drejtuan qeverisë së Holandës për çeljen e negociatave. Në tekstin e publikuar në faqen ...
ABCNews | 09-Oct-2019 19:49
Arqipeshkvi i Metropolisë të Tiranë-Durrësit, imzot George Frendo ka reaguar kundër letrës që tetë gra ministre të qeverisë i drejtuan qeverisë së Holandës për çeljen e negociatave. Në tekstin e publikuar në faqen ...

Letra për Holandën/ Kisha Katolike u tërheq veshin ministreve: Pse flisni në emër të shqiptarëve?
Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion janë absurde disa vlerësime që këto ministre në emër të shqiptarëve ...
Politiko | 09-Oct-2019 19:49
Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion janë absurde disa vlerësime që këto ministre në emër të shqiptarëve ...

Polemika/ Kisha Katolike kundër ministreve të Ramës: Nuk duhet të flisni për abortin dhe martesën gay
Një polemikë ka lindur mes Kishës Katolike dhe ministreve të qeverisë Rama, të cilat i dërguan një letër parlamentit hollandez, ku e përgëzonin dhe lavdëronin këtë vend që ka legalizuar abortin dhe martesat gay. ...
Telegraf | 09-Oct-2019 18:42
Një polemikë ka lindur mes Kishës Katolike dhe ministreve të qeverisë Rama, të cilat i dërguan një letër parlamentit hollandez, ku e përgëzonin dhe lavdëronin këtë vend që ka legalizuar abortin dhe martesat gay. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved