ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 16:39

Mediat e huaja shkruajnë për barazimin e Kosovës me Holandën: Shumë fat për kosovarët, barazimi më me fat në histori

Mediat e huaja shkruajnë për barazimin e Kosovës me Holandën: Shumë fat për kosovarët, barazimi më me fat në histori
Kosova U-17 ka marr një barazim me moshatarët e tyre nga Holanda, në një ndeshje që ishte dominuar dukshëm nga ‘tulipanët’. The Sun e quan e quan si ndeshje e zhvilluar në një portë, pasi që holandezët e mbajtën topin ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 17:33
Kosova U-17 ka marr një barazim me moshatarët e tyre nga Holanda, në një ndeshje që ishte dominuar dukshëm nga ‘tulipanët’. The Sun e quan e quan si ndeshje e zhvilluar në një portë, pasi që holandezët e mbajtën topin ...

VIDEO+FOTO | Kombëtarja gjermane lë nam, i kap gazi gjatë minutës së heshtjes!
anSerge Gnabry ndodhet në formë të shkëlqyer dhe kundër Argjentinës shënoi sërish. Goli i dhjetë me kombëtaren për 22-vjeçarin e Bayern Munchen. Anësori i djathtë ofensiv është personazhi i momentit për mirë dhe për ...
ABCNews | 10-Oct-2019 15:47
anSerge Gnabry ndodhet në formë të shkëlqyer dhe kundër Argjentinës shënoi sërish. Goli i dhjetë me kombëtaren për 22-vjeçarin e Bayern Munchen. Anësori i djathtë ofensiv është personazhi i momentit për mirë dhe për ...

Publikohen statistikat: Holanda dominuese totale por që në fund Dardanët dolën nga fusha me kokën lartë
Kombëtarja e Kosovës U17 gjendet në Holandë atje ku po zhvillon mini fazën parakualifikuese për kampionatin evropian U17.
Kosova Press | 10-Oct-2019 14:40
Kombëtarja e Kosovës U17 gjendet në Holandë atje ku po zhvillon mini fazën parakualifikuese për kampionatin evropian U17.

Ndeshja Holandë – Kosovë merr vëmendjen e mediave botërore
Barazimi i mbrëmshëm i Kosovës U-17 me kampionin në fuqi të Evropës për Kombëtaret U-17, Holandën, ka ngjallur interesim të madh te mediat botërore për shkak të statistikave interesante të ndeshjes. Kosova U-17 arriti ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 14:37
Barazimi i mbrëmshëm i Kosovës U-17 me kampionin në fuqi të Evropës për Kombëtaret U-17, Holandën, ka ngjallur interesim të madh te mediat botërore për shkak të statistikave interesante të ndeshjes. Kosova U-17 arriti ...

Ndeshja Holandë – Kosovë merr vëmendjen e mediave botërore
Barazimi i mbrëmshëm i Kosovës U-17 me kampionin në fuqi të Evropës për Kombëtaret U-17, Holandën, ka ngjallur interesim të madh te mediat botërore për shkak të statistikave interesante të ndeshjes. Kosova U-17 arriti ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 14:23
Barazimi i mbrëmshëm i Kosovës U-17 me kampionin në fuqi të Evropës për Kombëtaret U-17, Holandën, ka ngjallur interesim të madh te mediat botërore për shkak të statistikave interesante të ndeshjes. Kosova U-17 arriti ...

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi uron Kosovën U17 pas barazimit me Holandën
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi e ka uruar ekipin përfaqësues të Kosovës U-17 pas një barazimi të madh ndaj Holandës. Ekipi U17 i Kosovës ka arritur të dalë i pamposhtur në përballje me ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 09:13
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi e ka uruar ekipin përfaqësues të Kosovës U-17 pas një barazimi të madh ndaj Holandës. Ekipi U17 i Kosovës ka arritur të dalë i pamposhtur në përballje me ...

Çfarë Kosove, përqindja 90 me 10%, por Kosova ia mori pikën Holandës
Kosova U17 mbrëmë ka barazuar me Holandën në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian. Rezultati ishte 1:1 edhe pse ndeshja e gjitha ishte në dorë të skuadrës më të fortë në botë për këtë grupmoshë. Holanda mbante ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 13:17
Kosova U17 mbrëmë ka barazuar me Holandën në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian. Rezultati ishte 1:1 edhe pse ndeshja e gjitha ishte në dorë të skuadrës më të fortë në botë për këtë grupmoshë. Holanda mbante ...

Mourinho refuzoi skuadrën e madhe franceze – ja arsyeja
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 12:55
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...

Kosovare Asllani shënon gol të jashtëzakonshëm
Futbollistja shqiptare me pasaportë suedeze Kosovare Asllani vazhdon të sjellë spektakël në fushën e futbollit. Ajo këtë javë ka shënuar një gol spektakolar në kuadër të kampionatit evropian të femrave, shkruan......
Zeri | 10-Oct-2019 12:48
Futbollistja shqiptare me pasaportë suedeze Kosovare Asllani vazhdon të sjellë spektakël në fushën e futbollit. Ajo këtë javë ka shënuar një gol spektakolar në kuadër të kampionatit evropian të femrave, shkruan......

Mediumi anglez: Holanda U-17 nuk fitoi ndaj Kosovës, edhe pse pati këtë statistikë të 'frikshme'
Përfaqësuesja U-17 e Kosovës barazoi dje 1:1 me Holandën në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Të parët në epërsi kaluan “Tulipanët”, nëpërmjet Mylian Jimenezit në ...
Zeri | 10-Oct-2019 12:48
Përfaqësuesja U-17 e Kosovës barazoi dje 1:1 me Holandën në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Të parët në epërsi kaluan “Tulipanët”, nëpërmjet Mylian Jimenezit në ...

Shkëlqen Kosovare Asllani, super gol për përfaqësuesen e Suedisë
Në mbrëmjen e djeshme Suedia mposhti Slovakinë me rezultat 7-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Europianit. Golin e parë në ndeshje e realizoi Kosovare Asllani. Ajo realizoi nga gjuajtja nga këndi, duke bërë të ...
AlbInfo | 10-Oct-2019 11:50
Në mbrëmjen e djeshme Suedia mposhti Slovakinë me rezultat 7-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Europianit. Golin e parë në ndeshje e realizoi Kosovare Asllani. Ajo realizoi nga gjuajtja nga këndi, duke bërë të ...

Kosovare Asllani shënon supergol nga rivënia fundore për Suedinë
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 10:53
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...

Kosovare Asllani shënon supergol nga rivënia fundore për Suedinë
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 10:49
Futbollistja e Real Madridit me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani, shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme të Suedisë kundër Sllovakisë, gjatë së cilës ajo e shënoi golin më të pabesueshëm të karrierës së vet – drejt nga ...

Djali i portierit në lot, detyrohet të vesh fanellën e kundërshtarit
Portieri i Sent-Etienit, Hesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, skuadrës së ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 10:35
Portieri i Sent-Etienit, Hesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, skuadrës së ...

Momenti kur polici i Kosovës nuk ia zgjatë dorë zyrtarit të Crvena Zvezdës
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 10:32
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...

Djali i portierit të Saint-Etienne qan sepse u detyrua ta veshë fanellën e kundërshtarëve të babait
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 09:57
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...

Djali i portierit të Saint-Etienne qan sepse u detyrua ta veshë fanellën e kundërshtarëve të babait
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 09:43
Portieri i Saint-Etienne, Jesse Moulin u detyrua ta ngushëllojë djalin e tij para se të dilnin në fushë dorë për dore, pasi që djaloshi ishte i mërzitur që u detyrua ta veshë fanellën e ekipit kundërshtar, Lyonit. Të ...

U17/Kosova barazon në fushën e kampionëve të Europës
Kosova U-17 merr një rezultat befasues në ndeshjen e parë kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe Estoni 2020. “Dardanët” e vegjël barazuan 1-1 në Holandë me përfaqësuesen e këtij vendi, që është dhe kampionia në ...
SuperSport | 10-Oct-2019 09:35
Kosova U-17 merr një rezultat befasues në ndeshjen e parë kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe Estoni 2020. “Dardanët” e vegjël barazuan 1-1 në Holandë me përfaqësuesen e këtij vendi, që është dhe kampionia në ...

Kosova U17 merr barazim të madh ndaj Holandës si mysafir
Kosova U17 ka arritur të dalë e pamposhtur në përballje me kampionin e Evropës, Holandën duke barazuar 1-1. Kjo ndeshje ishte hapëse e kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Estonia 2020”. Dardanët e rinj kanë treguar ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 22:02
Kosova U17 ka arritur të dalë e pamposhtur në përballje me kampionin e Evropës, Holandën duke barazuar 1-1. Kjo ndeshje ishte hapëse e kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Estonia 2020”. Dardanët e rinj kanë treguar ...

Kosovarja si Ronaldinho, shënon nga këndi
Suedia mbrëmë mposhti Slovakinë me rezultat 7-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Europianit. Golin e parë në ndeshje e realizoi Kosovare Asllani, shkruan Indeksonline. Ajo realizoi nga gjuajtja nga këndi, duke ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 08:39
Suedia mbrëmë mposhti Slovakinë me rezultat 7-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Europianit. Golin e parë në ndeshje e realizoi Kosovare Asllani, shkruan Indeksonline. Ajo realizoi nga gjuajtja nga këndi, duke ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved