ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 16:37

Prishtinë/ Mbahet për herë të tretë ‘Parada e Krenarisë’

Prishtinë/ Mbahet për herë të tretë ‘Parada e Krenarisë’
“Për kon t’rreh zemra”, është moto e sivjetme e Paradës së Krenarisë, e cila për herë të tretë po mbahet në Kosovë. Me dhjetëra njerëz edhe këtë vit i janë bashkuar këtij marshi, i cili ka filluar nga sheshi ...
Top Channel | 10-Oct-2019 14:26
“Për kon t’rreh zemra”, është moto e sivjetme e Paradës së Krenarisë, e cila për herë të tretë po mbahet në Kosovë. Me dhjetëra njerëz edhe këtë vit i janë bashkuar këtij marshi, i cili ka filluar nga sheshi ...

Komuniteti LGBT mbajti paradë në Prishtinë, mes tyre edhe një plak me qeleshe
Sot në Prishtinë nga komuniteti LGBT u mbajt “Parada e Krenarisë”. Në përkrahje të këtij komuniteti kanë dal shumë personalitete të njohura. Në mesin e personaliteteve ishte edhe ambasadori amerikan Philip Kosnet. ...
PortaliOnline | 10-Oct-2019 19:44
Sot në Prishtinë nga komuniteti LGBT u mbajt “Parada e Krenarisë”. Në përkrahje të këtij komuniteti kanë dal shumë personalitete të njohura. Në mesin e personaliteteve ishte edhe ambasadori amerikan Philip Kosnet. ...

Moderatori i njohur e ftoi Bleron në paradën e LGBTI
Sot në Prishtinë komuniteti LGBTI e ka mbajtur “Paradën e krenarisë”, shkruan . Të pranishëm ishin një numër i madh i njerëzve, disa prej tyre që kishin dalur për t’i përkrahur. E moderatori i njohur Shuki e ka ftuar si ...
Lajminet | 10-Oct-2019 16:17
Sot në Prishtinë komuniteti LGBTI e ka mbajtur “Paradën e krenarisë”, shkruan . Të pranishëm ishin një numër i madh i njerëzve, disa prej tyre që kishin dalur për t’i përkrahur. E moderatori i njohur Shuki e ka ftuar si ...

Ambasada Amerikane mbështet Paradën e Krenarisë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë i ka dalë në mbështetje komunitetit LGBTI. Madje ambasadori Philip Kosnett ka marrë pjesë sot në Paradën e Krenarisë që është zhvilluar në sheshin e Prishtinës, ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 16:14
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë i ka dalë në mbështetje komunitetit LGBTI. Madje ambasadori Philip Kosnett ka marrë pjesë sot në Paradën e Krenarisë që është zhvilluar në sheshin e Prishtinës, ...

Mbahet Parada e tretë e Krenarisë në Prishtinë
Me moton, “Për kon t’rreh zemra ”, pjesëtarët e komunitetit LGBTI (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor), mbajtën Paradën e Krenarisë në Prishtinë. Kjo është hera e tretë që ky komunitet ka mbajtur një paradë ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 15:50
Me moton, “Për kon t’rreh zemra ”, pjesëtarët e komunitetit LGBTI (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor), mbajtën Paradën e Krenarisë në Prishtinë. Kjo është hera e tretë që ky komunitet ka mbajtur një paradë ...

Kosovë: Mbahet për herë të tretë “parada e krenarisë”
Disa qindra veta morën pjesë në “paradën e krenarisë”, në Prishtinë, parakalimi i tretë i këtij lloji me synimin për të mbështetur të drejtat e komunitetit LGBT. Me moton, "Për kon t’rreh zemra", pjesëmarrësit ...
Zeri Amerikes | 10-Oct-2019 15:44
Disa qindra veta morën pjesë në “paradën e krenarisë”, në Prishtinë, parakalimi i tretë i këtij lloji me synimin për të mbështetur të drejtat e komunitetit LGBT. Me moton, "Për kon t’rreh zemra", pjesëmarrësit ...

Përmbledhje e fotografive nga 'Parada e Krenarisë' në Prishtinë
Është mbajtur sot "Parada e Krenarisë", në kryeqytet, ku moren pjesë dhjetra persona që i dolen në përkrahje komunitetit LGBTI. "Zëri.info", ka ndarë disa pamje nga kjo ngjarje që mund t'i shihni më......
Zeri | 10-Oct-2019 15:13
Është mbajtur sot "Parada e Krenarisë", në kryeqytet, ku moren pjesë dhjetra persona që i dolen në përkrahje komunitetit LGBTI. "Zëri.info", ka ndarë disa pamje nga kjo ngjarje që mund t'i shihni më......

‘Angelina Jolie harroj Brad Pittin, ti mund të harrosh çfarëdo lloj tipi që të ka ‘nxi’ me një fjalë’
Blerina Kllokoqi-Rugova ka dalur në shesh për ta mbështetur komunitetin LGBTI. Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 15:02
Blerina Kllokoqi-Rugova ka dalur në shesh për ta mbështetur komunitetin LGBTI. Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të ...

Plaku me plis pjesëmarrës në “Paradën e Krenarisë” (FOTO)
Sot në Prishtinë po mbahet “Parada e Krenarisë”. Në përkrahje të komunitetit LGBTI kanë dal shumë personalitete të njohura. Prezent në paradë është parë edhe një plak kosovar me plis në kokë. Në mesin e tyre është edhe ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 14:52
Sot në Prishtinë po mbahet “Parada e Krenarisë”. Në përkrahje të komunitetit LGBTI kanë dal shumë personalitete të njohura. Prezent në paradë është parë edhe një plak kosovar me plis në kokë. Në mesin e tyre është edhe ...

Plaku që nuk e dinte pse ishte në “Paradën e Krenarisë”: Ju thanë disa pleqve, hajde hajde, edhe asnjë nuk ju erdhi
Sot u mbajt parada e Krenarisë, nga komuniteti LGBTI. Në përkrahje të këtij komunitetit të pranishëm ishin edhe shumë personalitete të njohura. Përveç tyre, prezent ishte edhe një plak me plis në kokë. Madje, ai nuk ...
Zeri | 10-Oct-2019 14:46
Sot u mbajt parada e Krenarisë, nga komuniteti LGBTI. Në përkrahje të këtij komunitetit të pranishëm ishin edhe shumë personalitete të njohura. Përveç tyre, prezent ishte edhe një plak me plis në kokë. Madje, ai nuk ...

Blerina Kllokoqi-Rugova përkrah komunitetin LGBTI
Kretaorja e njohur e modës, Blerina Kllokoqi-Rugova sot ishte e pranishme në sheshin e Prishtinës ku u mbajt Parada e Krenarisë nga komuniteti LGBTI-së. Nga kjo paradë ajo ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në ...
Arbresh | 10-Oct-2019 14:33
Kretaorja e njohur e modës, Blerina Kllokoqi-Rugova sot ishte e pranishme në sheshin e Prishtinës ku u mbajt Parada e Krenarisë nga komuniteti LGBTI-së. Nga kjo paradë ajo ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në ...

Blerina Kllokoqi-Rugova në “Paradën e krenarisë”, mbështet komunitetin LGBTI
Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të komunitetit LGBTI, shkruan . Nga “Parada e krenarisë” ajo ka publikuar disa imazhe në ...
Lajminet | 10-Oct-2019 14:12
Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të komunitetit LGBTI, shkruan . Nga “Parada e krenarisë” ajo ka publikuar disa imazhe në ...

Blerina Kllokoqi Rugova mbështet komunitetin LGBTI
Blerina Kllokoqi-Rugova ka dalur në shesh për ta mbështetur komunitetin LGBTI. Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të ...
Gazeta Observer | 10-Oct-2019 14:09
Blerina Kllokoqi-Rugova ka dalur në shesh për ta mbështetur komunitetin LGBTI. Stilistja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi-Rugova, në mesin e një numri jo të vogël njerëzish ka dalë në shesh në përkrahje të ...

Mbahet për herë të tretë Parada e Krenarisë
“Për kon t’rreh zemra”, është moto e sivjetme e Paradës së Krenarisë, e cila për herë të tretë po mbahet në Kosovë. Me dhjetëra njerëz edhe këtë vit i janë bashkuar këtij marshi, i cili ka filluar nga sheshi ...
Kosova Press | 10-Oct-2019 13:55
“Për kon t’rreh zemra”, është moto e sivjetme e Paradës së Krenarisë, e cila për herë të tretë po mbahet në Kosovë. Me dhjetëra njerëz edhe këtë vit i janë bashkuar këtij marshi, i cili ka filluar nga sheshi ...

Përfundon me koncert Parada e Krenarisë
“Parada e Krenarisë”, e organizuar nga komuniteti LGBTI bashkë me përkrahës e aktivistë ka përfunduar. Kjo, filloi në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe pastaj përfundoi me një koncert pranë sheshit “Zahir Pajaziti”, ...
InFokusi | 10-Oct-2019 13:43
“Parada e Krenarisë”, e organizuar nga komuniteti LGBTI bashkë me përkrahës e aktivistë ka përfunduar. Kjo, filloi në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe pastaj përfundoi me një koncert pranë sheshit “Zahir Pajaziti”, ...

Mbaron me koncert Parada e Krenarisë (VIDEO)
Ka përfunduar “Parada e Krenarisë” e organizuar nga komuniteti LGBTI së bashku përkrahës dhe aktivistë. Parada ka filluar në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe pastaj ka përfunduar me një koncert pranë sheshin “Zahir ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 13:28
Ka përfunduar “Parada e Krenarisë” e organizuar nga komuniteti LGBTI së bashku përkrahës dhe aktivistë. Parada ka filluar në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe pastaj ka përfunduar me një koncert pranë sheshin “Zahir ...

Burima Ramadani në përkrahje të komunitetit LGBTI
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë “Parada e Krenarisë”. Ish-zëvendësministri i ministrisë së Mbrojtjes, Burim Ramadani, mori pjesë në këtë paradë, të organizuar nga komunitetit LGBTI, ai tha se duhet të ...
Arbresh | 10-Oct-2019 13:10
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë “Parada e Krenarisë”. Ish-zëvendësministri i ministrisë së Mbrojtjes, Burim Ramadani, mori pjesë në këtë paradë, të organizuar nga komunitetit LGBTI, ai tha se duhet të ...

Rashit Qalaj, Burim Ramadani, Philip Kosnett e Shpend Ahmeti pjesë e Paradës së Krenarisë
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, Zëvendësministri i Mbrojtjes Burim Ramadani, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett dhe Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i janë ...
InFokusi | 10-Oct-2019 13:01
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, Zëvendësministri i Mbrojtjes Burim Ramadani, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett dhe Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i janë ...

Ahmeti: Duhet të luftojmë për të drejtat e komitetit LGBTI
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë Parada e Krenarisë. Këtë vit, Parada e Krenarisë është me moton “Për kon t’rreh zemra”, ndërsa marshi i ecjes fillon nga sheshi “Skënderbeu” dhe përfundon në sheshin “Zahir ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 12:56
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë Parada e Krenarisë. Këtë vit, Parada e Krenarisë është me moton “Për kon t’rreh zemra”, ndërsa marshi i ecjes fillon nga sheshi “Skënderbeu” dhe përfundon në sheshin “Zahir ...

Ahmeti: Duhet të luftojmë për të drejtat e komitetit LGBTI
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë “Parada e Krenarisë”. Këtë vit “Parada e Krenarisë”, është me moton “Për kon t’rreh zemra”, ndërsa marshi i ecjes fillon nga sheshi......
Zeri | 10-Oct-2019 12:55
Për herë të tretë është mbajtur në Prishtinë “Parada e Krenarisë”. Këtë vit “Parada e Krenarisë”, është me moton “Për kon t’rreh zemra”, ndërsa marshi i ecjes fillon nga sheshi......

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved