ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 16:30

Kjo nënë bën atë që e fshehin të gjitha të tjerat (FOTO)

Kjo nënë bën atë që e fshehin të gjitha të tjerat (FOTO)
28-vjeçarja Amanda Bacon nga Karolina e Veriut dhe bashkëshorti i saj Ken janë shumë entuziastë për pjesëtarin më të ri të familjes. Gjithashtu, ata janë të sigurt se vogëlushi Pierson do të jetë një vëlla shumë i mirë ...
Portalb | 10-Oct-2019 22:25
28-vjeçarja Amanda Bacon nga Karolina e Veriut dhe bashkëshorti i saj Ken janë shumë entuziastë për pjesëtarin më të ri të familjes. Gjithashtu, ata janë të sigurt se vogëlushi Pierson do të jetë një vëlla shumë i mirë ...

Historia interesante e hoteli që ndodhet në Kinë (FOTO)
Hoteli Interkontinental Wonderland i Shangait është hapur në Kinë kohët e fundit, por vetëm pak kohë më parë ka qenë gurore. Hoteli tani ka 336 dhoma dhe ndodhet vetëm 33 km larg qendrës së qytetit. Për ndërtimin e tij ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:43
Hoteli Interkontinental Wonderland i Shangait është hapur në Kinë kohët e fundit, por vetëm pak kohë më parë ka qenë gurore. Hoteli tani ka 336 dhoma dhe ndodhet vetëm 33 km larg qendrës së qytetit. Për ndërtimin e tij ...

Arsyet pse motra e madhe është një ndër njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj
Nëse keni një motër më të madhe, mund të fshiheni pas saj kur keni probleme, madje mund edhe të huazoni rrobat e saj (sigurisht pa i thënë). Sipas psikologëve, të kesh një motër përmirëson qëndrueshmërinë mendore dhe ...
IliriaNews | 10-Oct-2019 21:42
Nëse keni një motër më të madhe, mund të fshiheni pas saj kur keni probleme, madje mund edhe të huazoni rrobat e saj (sigurisht pa i thënë). Sipas psikologëve, të kesh një motër përmirëson qëndrueshmërinë mendore dhe ...

3 arsyet pse dashuria e qetë është më e mira
Sipas një studimi, vetëm rreth 12 e çifteve qëndrojnë së bashku për më shumë se 20 vjet, por ata që arrijnë të mbajnë një marrëdhënie afatgjatë kanë nivele të aktivitetit të trurit të ngjashëm me ata që janë rishtazi në ...
IliriaNews | 10-Oct-2019 21:35
Sipas një studimi, vetëm rreth 12 e çifteve qëndrojnë së bashku për më shumë se 20 vjet, por ata që arrijnë të mbajnë një marrëdhënie afatgjatë kanë nivele të aktivitetit të trurit të ngjashëm me ata që janë rishtazi në ...

3 arsyet pse dashuria e qetë është më e mira
Sipas një studimi, vetëm rreth 12 e çifteve qëndrojnë së bashku për më shumë se 20 vjet, por ata që arrijnë të mbajnë një marrëdhënie afatgjatë kanë nivele të aktivitetit të trurit të ngjashëm me ata që janë rishtazi në ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:28
Sipas një studimi, vetëm rreth 12 e çifteve qëndrojnë së bashku për më shumë se 20 vjet, por ata që arrijnë të mbajnë një marrëdhënie afatgjatë kanë nivele të aktivitetit të trurit të ngjashëm me ata që janë rishtazi në ...

Arsyet pse motra e madhe është një ndër njerëzit më të rëndësishëm në jetën tuaj
Nëse keni një motër më të madhe, mund të fshiheni pas saj kur keni probleme, madje mund edhe të huazoni rrobat e saj (sigurisht pa i thënë). Sipas psikologëve, të kesh një motër përmirëson qëndrueshmërinë mendore dhe ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:11
Nëse keni një motër më të madhe, mund të fshiheni pas saj kur keni probleme, madje mund edhe të huazoni rrobat e saj (sigurisht pa i thënë). Sipas psikologëve, të kesh një motër përmirëson qëndrueshmërinë mendore dhe ...

Kështu shkoi Parada e Krenarisë në Prishtinë (VIDEO)
Sheshet u mbushen me ngjyrat e ylberit. Këta njerëz që po parakalojnë në qendër të Prishtinës, po festojnë paradën e krenarisë. E këtë po e bëjnë me simbole të cilat i identifikojnë personat me orientime seksuale që nuk ...
Portalb | 10-Oct-2019 20:46
Sheshet u mbushen me ngjyrat e ylberit. Këta njerëz që po parakalojnë në qendër të Prishtinës, po festojnë paradën e krenarisë. E këtë po e bëjnë me simbole të cilat i identifikojnë personat me orientime seksuale që nuk ...

Pse dashuria e heshtur është më e mira
Sipas një hulumtimi, vetëm 12% e çifteve qëndrojnë bashkë për më gjatë se 20 vjet, por ata që kanë sukses në mbajtjen e një lidhje të gjatë, kanë nivele të aktivitetit të trurit të njëjta me ata që posa......
Zeri | 10-Oct-2019 19:29
Sipas një hulumtimi, vetëm 12% e çifteve qëndrojnë bashkë për më gjatë se 20 vjet, por ata që kanë sukses në mbajtjen e një lidhje të gjatë, kanë nivele të aktivitetit të trurit të njëjta me ata që posa......

U caktua data kur do të hapet “Arena Kombëtare”
“Arena Kombëtare” do të hap dyert për tifozët në datë 3 nëntor. Sipas burimeve për RTV Ora News , ndeshja që do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar do të jetë mes Vllaznisë dhe Apolonisë për femra. Ajo do të luhet në ...
Portalb | 10-Oct-2019 19:13
“Arena Kombëtare” do të hap dyert për tifozët në datë 3 nëntor. Sipas burimeve për RTV Ora News , ndeshja që do të inagurojë stadiumin e ri kombëtar do të jetë mes Vllaznisë dhe Apolonisë për femra. Ajo do të luhet në ...

3 mënyrat praktike për të kombinuar bluzën në vjeshtë (FOTO)
Pas verës me larmi tendencash, të gjitha vajzat e modës kanë filluar të prezantojnë veshjet e tyre të reja dhe, në këtë mënyrë, edhe tendencat e vjeshtës. Pulovra klasike ka filluar të jetë e pranishme në profilet e ...
Portalb | 10-Oct-2019 18:35
Pas verës me larmi tendencash, të gjitha vajzat e modës kanë filluar të prezantojnë veshjet e tyre të reja dhe, në këtë mënyrë, edhe tendencat e vjeshtës. Pulovra klasike ka filluar të jetë e pranishme në profilet e ...

Njihuni me hotelin me dhomat më të veçanta në botë (FOTO)
Quinta Da Pacheca janë vreshtat e famshëm të Portugalisë që tanimë ofrojnë për klientët edhe një akomodim të pazakontë. Themi të pazakontë pasi dhomat janë si fuçi të mëdha vere që krijojnë një hotel ku asgjë nuk ...
Portalb | 10-Oct-2019 18:15
Quinta Da Pacheca janë vreshtat e famshëm të Portugalisë që tanimë ofrojnë për klientët edhe një akomodim të pazakontë. Themi të pazakontë pasi dhomat janë si fuçi të mëdha vere që krijojnë një hotel ku asgjë nuk ...

Momenti më i veçantë për këtë gazetare gjatë transmetimit direkt (VIDEO)
Gazetarja e rrjetit televiziv amerikan NBC, Courtney Kube, ishte duke folur për sulmet e Turqisë në Siri kur i biri i saj u shfaq në transmetimin direkt, transmeton Koha.net Gjatë transmetimit ajo kërkon falje duke ...
Portalb | 10-Oct-2019 18:07
Gazetarja e rrjetit televiziv amerikan NBC, Courtney Kube, ishte duke folur për sulmet e Turqisë në Siri kur i biri i saj u shfaq në transmetimin direkt, transmeton Koha.net Gjatë transmetimit ajo kërkon falje duke ...

Trendi i yjeve këtë vjeshtë (FOTO)
Ndoshta, sezoni i vjeshtës sapo ka filluar – por, për shumë yje tashmë veç ka nisur sezona e veshjeve nga lëkura. Natyrisht që një trend të tillë e nis kush tjetër pos Cardi B që, jo rrallë herë, i përcakton vet ...
Portalb | 10-Oct-2019 17:40
Ndoshta, sezoni i vjeshtës sapo ka filluar – por, për shumë yje tashmë veç ka nisur sezona e veshjeve nga lëkura. Natyrisht që një trend të tillë e nis kush tjetër pos Cardi B që, jo rrallë herë, i përcakton vet ...

Zilia mes kolegëve e natyrshme, por përdoreni…
Kini kurajën ta pranoni, edhe ju keni ndier pak zili kur keni marrë vesh se kolegu juaj është ngritur në detyrë. Nuk ka asgjë të keqe të përjetosh një emocion të tillë, është pjesë e natyrës njerëzore – mund të ndiejmë ...
TetovaSot | 10-Oct-2019 14:30
Kini kurajën ta pranoni, edhe ju keni ndier pak zili kur keni marrë vesh se kolegu juaj është ngritur në detyrë. Nuk ka asgjë të keqe të përjetosh një emocion të tillë, është pjesë e natyrës njerëzore – mund të ndiejmë ...

‘Dardanët’ të gatshëm për miqësoren kundër Gjibraltarit
Albian Ajeti ka gjasa të mëdha që të debutoj te West Hami në duelin e ardhshëm që ekipi nga Londra e luan kundër Evertonit në kuadër të Premier League, kanë njoftuar të mërkurën mediumet angleze. Sulmuesi 23-vjeçar, iu ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 08:39
Albian Ajeti ka gjasa të mëdha që të debutoj te West Hami në duelin e ardhshëm që ekipi nga Londra e luan kundër Evertonit në kuadër të Premier League, kanë njoftuar të mërkurën mediumet angleze. Sulmuesi 23-vjeçar, iu ...

Zilia mes kolegëve e natyrshme, por përdoreni…
Kini kurajën ta pranoni, edhe ju keni ndier pak zili kur keni marrë vesh se kolegu juaj është ngritur në detyrë. Nuk ka asgjë të keqe të përjetosh një emocion të tillë, është pjesë e natyrës njerëzore – mund të ndiejmë ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 00:53
Kini kurajën ta pranoni, edhe ju keni ndier pak zili kur keni marrë vesh se kolegu juaj është ngritur në detyrë. Nuk ka asgjë të keqe të përjetosh një emocion të tillë, është pjesë e natyrës njerëzore – mund të ndiejmë ...

Japonezët i lyejnë lopët e zeza si zebra, për të parë si ndikon kjo te mizat
Disa studiues japonezë, vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha njëjtë si zebrat. për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha, kishin prani më të ulët të mizave dhe ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 23:34
Disa studiues japonezë, vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha njëjtë si zebrat. për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha, kishin prani më të ulët të mizave dhe ...

Ajeti pritet të debutojë në Premier League
Albian Ajeti ka gjasa të mëdha që të debutoj te West Hami në duelin e ardhshëm që ekipi nga Londra e luan kundër Evertonit në kuadër të Premier League, kanë njoftuar të mërkurën mediumet angleze. Sulmuesi 23-vjeçar, iu ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 23:19
Albian Ajeti ka gjasa të mëdha që të debutoj te West Hami në duelin e ardhshëm që ekipi nga Londra e luan kundër Evertonit në kuadër të Premier League, kanë njoftuar të mërkurën mediumet angleze. Sulmuesi 23-vjeçar, iu ...

Japonezët i lyejnë lopët e zeza si zebra, për të parë si ndikon kjo te mizat
Disa studiues japonezë, vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha njëjtë si zebrat. për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha, kishin prani më të ulët të mizave dhe ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 19:25
Disa studiues japonezë, vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha njëjtë si zebrat. për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u vërejt se lopët me vija të bardha, kishin prani më të ulët të mizave dhe ...

Kritika të ashpra për masat e qeverisë shqiptare kundër dezinformatave
Pas gati 11 muajsh kritikash të ashpra nga gazetarët, shoqatat dhe organizatat ndërkombëtare, ligjet e diskutueshme që, sipas kundërshtarëve, do të ndikojnë negativisht në punën e gazetarëve dhe liria e fjalës në ...
Portalb | 09-Oct-2019 21:44
Pas gati 11 muajsh kritikash të ashpra nga gazetarët, shoqatat dhe organizatat ndërkombëtare, ligjet e diskutueshme që, sipas kundërshtarëve, do të ndikojnë negativisht në punën e gazetarëve dhe liria e fjalës në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved