ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 17:02

Këto janë 5 ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut

Këto janë 5 ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 14:52
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...

Katër frutat që e luftojnë kolesterolin e keq
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Keshilla | 10-Oct-2019 18:57
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë......
Zeri | 10-Oct-2019 16:38
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë......

Këto janë 5 ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...
Lexo | 10-Oct-2019 15:35
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...

5 ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 15:27
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...

5 ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 15:27
Lëngu i panxharit është një burim i pasur antioksidantësh. Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek ...

Arrestohen dy persona, u përpjekën t’i bënin aligatorit atë që askush nuk i ka bërë
Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe shumë elemente të tjera të shëndetshme. Por mbi të gjitha, ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 13:36
Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe shumë elemente të tjera të shëndetshme. Por mbi të gjitha, ...

Shega dhe Diabeti – Ndikimi në Shëndetin e Zemrës
Me një pamje po aq mahnitëse dhe interesante sa kanë dhe shijen, shegët mund të quhen eliksiri i vërtetë i jetës. Kokrrizat e vogla të panumërta me ngjyrën karakteristike të kuqe, mblidhen në mënyrë perfekte brenda ...
InFokusi | 10-Oct-2019 11:17
Me një pamje po aq mahnitëse dhe interesante sa kanë dhe shijen, shegët mund të quhen eliksiri i vërtetë i jetës. Kokrrizat e vogla të panumërta me ngjyrën karakteristike të kuqe, mblidhen në mënyrë perfekte brenda ...

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
mapo.alm Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:28
mapo.alm Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë ...

Ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 10:52
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...

Pesë ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
jaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...
InFokusi | 10-Oct-2019 10:45
jaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...

Dëshironi të dobësoheni? Njihuni me ushqimet që ulin ndjenjën e urisë
Dëshira për t’u dobësuar dhe për të qenë në formë është një nga fiksimet e kohëve të sotme. Për të realizuar objektivin, është e nevojshme të braktisim zakonet e vjetra të jetës sedentare, duke bërë aktivitete fizike, e ...
Lexo | 10-Oct-2019 09:44
Dëshira për t’u dobësuar dhe për të qenë në formë është një nga fiksimet e kohëve të sotme. Për të realizuar objektivin, është e nevojshme të braktisim zakonet e vjetra të jetës sedentare, duke bërë aktivitete fizike, e ...

Pesë ushqimet e duhura për pastrimin rrënjësor të gjakut
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 09:28
Gjaku i njeriut grumbullon çdo ditë shumë toksina që vijnë nga ushqimet, ndotja por edhe stresi. Ai ka nevojë të pastrohet sepse toksinat e tepërta ndikojnë tek imuniteti, paraqitja e lëkurës dhe shëndetin në ...

20:30 Si ndikon qumështi në eshtrat e njeriut? Hulumtimi i fundit, që ishte publikuar...
Hulumtimi i fundit, që ishte publikuar në "British Medical Journal", në të cilin kishin marrë pjesë 61.000 femra, ka zbuluar se ato femra të cilat kanë konsumuar qumësht, janë më të rrezikuara më së shumti nga shfaqja e ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 09:13
Hulumtimi i fundit, që ishte publikuar në "British Medical Journal", në të cilin kishin marrë pjesë 61.000 femra, ka zbuluar se ato femra të cilat kanë konsumuar qumësht, janë më të rrezikuara më së shumti nga shfaqja e ...

6 ushqimet që ju ngrohin më së miri gjatë ditëve të ftohta të vjeshtës
Organizmi i njeriut ndikon ndryshe në ditët e ftohta, prandaj është e nevojshme që ta përshtatni edhe ushqimin me temperaturat në rënie. Më së miri është të hani ushqime të pasura me vitamina dhe minerale, sepse pos që ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 09:02
Organizmi i njeriut ndikon ndryshe në ditët e ftohta, prandaj është e nevojshme që ta përshtatni edhe ushqimin me temperaturat në rënie. Më së miri është të hani ushqime të pasura me vitamina dhe minerale, sepse pos që ...

Katër frutat që e luftojnë kolesterolin e keq
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 18:45
Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, në vitin 2016 sëmundjet më vdekjeprurëse u ...

Brokoli apo Lule lakra, cila nga këto perime ka më shumë për t’i ofruar organizmit tonë; Ja zgjedhja më e shëndetshme
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...
Albportali | 09-Oct-2019 15:51
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...

Brokoli apo Lule lakra, cila nga këto perime ka më shumë për t’i ofruar organizmit tonë; Ja zgjedhja më e shëndetshme
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...
Republika | 09-Oct-2019 15:41
Lule lakra dhe brokoli janë perime të së njëjtës familje, shumë të pasura në lëndë ushqyese, por që sipas nutricionistëve njëra është më e shëndetshme se tjetra. Më poshtë Living do të listojë të gjitha vlerat ushqyese ...

Lëngu që të gjithë e kemi në shtëpi e që ka shumë veti shëruese
Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe shumë elemente të tjera të shëndetshme. Por mbi të gjitha, ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 15:33
Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe shumë elemente të tjera të shëndetshme. Por mbi të gjitha, ...

4 frutat që duhet te hani patjetër kundër kolesterolit
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për ...
InFokusi | 09-Oct-2019 14:09
Avokadot janë shumë të rekomanduara për pacientët të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut. Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved