ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 01:03

Kosovë 1-0 Gjibraltar, notat e lojtarëve: Shkëlqyen dy mbrojtësit qendrorë, Florentët dhe Rashkaj

Kosovë 1-0 Gjibraltar, notat e lojtarëve: Shkëlqyen dy mbrojtësit qendrorë, Florentët dhe Rashkaj
Kosova ka shënuar fitore minimale në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit 1-0. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Challandes kanë zhvilluar një ndeshje jo edhe aq të mirë, duke marrë parasysh kundërshtarin e sotëm. ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 22:31
Kosova ka shënuar fitore minimale në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit 1-0. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Challandes kanë zhvilluar një ndeshje jo edhe aq të mirë, duke marrë parasysh kundërshtarin e sotëm. ...

Challandes tregon cilët lojtarë i kanë pëlqyer
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se është i kënaqur me ndeshjen e treguar, por jo me rezultatin. Ai u ndal duke folur edhe për individët, duke shtuar se dyshja e mbrojtjes i ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 22:24
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se është i kënaqur me ndeshjen e treguar, por jo me rezultatin. Ai u ndal duke folur edhe për individët, duke shtuar se dyshja e mbrojtjes i ...

Përzgjedhës i Gjibraltarit, Wink: Më pëlqejnë lojtarët e Kosovës por nuk e di se a do të shkojnë në Kampionatin Evropian
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 21:54
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...

Kosova, fitore morali përpara sfidës me Malin e Zi
Kosova e ka mposhtur 1-0 Gjibraltarin në “Fadil Vokrri” pak ditë para përballjes shumë të rëndësishme, me Malin e Zi. Trajneri, Bernard Challandes erdhi me disa ndryshime në këtë miqësore, ai vendosi të mos i ftojë fare ...
Telegraf | 10-Oct-2019 20:23
Kosova e ka mposhtur 1-0 Gjibraltarin në “Fadil Vokrri” pak ditë para përballjes shumë të rëndësishme, me Malin e Zi. Trajneri, Bernard Challandes erdhi me disa ndryshime në këtë miqësore, ai vendosi të mos i ftojë fare ...

Ujkani: Sot fituam dy mbrojtës për të ardhmen, fitorja e rëndësishme për moralin e ekipit
Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri. Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri. “Mas pari ka qenë e ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:35
Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri. Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri. “Mas pari ka qenë e ...

Berisha: Loja individuale duhet t’i shërbejë skuadrës
Bernard Berisha luajti në gjysmën e parë të ndeshjes ndaj Gjibraltarit, të cilën Kosova e fitoi me rezultat 1-0, ndërsa pas takimit e ka komentuar sfidën. “Kam luajtur pas një periudhe të gjatë dhe u mundova të jap më ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:35
Bernard Berisha luajti në gjysmën e parë të ndeshjes ndaj Gjibraltarit, të cilën Kosova e fitoi me rezultat 1-0, ndërsa pas takimit e ka komentuar sfidën. “Kam luajtur pas një periudhe të gjatë dhe u mundova të jap më ...

Nuhiu: Do të më pëlqente të luanim me dy sulmues, por këtë e vendos trajneri
Atdhe Nuhiu luajti gjatë gjithë ndeshjes kundër Gjibraltarit, madje ishte i përfshirë edhe në momentin e golit, pasi u duk se e devijoi topin pas goditjes së Florent Hasanit. Duke e komentuar paraqitjen e tij, ai ka ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:23
Atdhe Nuhiu luajti gjatë gjithë ndeshjes kundër Gjibraltarit, madje ishte i përfshirë edhe në momentin e golit, pasi u duk se e devijoi topin pas goditjes së Florent Hasanit. Duke e komentuar paraqitjen e tij, ai ka ...

Challandes: Ishte ndeshje e mirë përgatitore, mungoi vetëm finalizimi
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar ndeshjen kundër Gjibraltarit, të cilën skuadra jonë e fitoi me rezultat minimal prej 1-0. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin prej një goli, por e di ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 20:15
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar ndeshjen kundër Gjibraltarit, të cilën skuadra jonë e fitoi me rezultat minimal prej 1-0. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin prej një goli, por e di ...

Gjibraltari mburret me humbjen vetëm 1-0: E frustruam Kosovën
Federata e Futbollit të Gjibraltarit ka bërë një postim interesant në Tëitter pas humbjes 1-0 kundër Kosovës në miqësoren që u zhvillua në “Fadil Vokrri”, të enjten mbrëma. Ishte një paraqitje jashtëzakonisht defanzive ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 22:48
Federata e Futbollit të Gjibraltarit ka bërë një postim interesant në Tëitter pas humbjes 1-0 kundër Kosovës në miqësoren që u zhvillua në “Fadil Vokrri”, të enjten mbrëma. Ishte një paraqitje jashtëzakonisht defanzive ...

22:33 “Kosova ka lojtarë të mirë dhe kam simpati për ta, por s’di nëse do të kualifikohen në Euro 2020” Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova...
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...
Kosova Sot | 10-Oct-2019 22:39
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...

Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0
Kosova ka arritur të shënoi fitore me rezultat minimal 1 me 0 në miqësoren ndaj Gjibraltarit. Golin e vetëm e shënoi Florent Hasani në minutën e 69-të. Pas ndeshjes është deklaruar trajneri i Kosovës, Bernard ...
Klan Kosova | 10-Oct-2019 22:38
Kosova ka arritur të shënoi fitore me rezultat minimal 1 me 0 në miqësoren ndaj Gjibraltarit. Golin e vetëm e shënoi Florent Hasani në minutën e 69-të. Pas ndeshjes është deklaruar trajneri i Kosovës, Bernard ...

Kjo është kombëtarja e parë që siguron pjesëmarrjen në EURO 2020
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, për të regjistruar fitore në miqësoren e sotme, e që do të jetë tejet e vlefshme sa i përket aspektit psiqik, para ndeshjes me Malin e Zi. Florent Hasani e realizoi ...
GazetaBlic | 10-Oct-2019 22:38
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, për të regjistruar fitore në miqësoren e sotme, e që do të jetë tejet e vlefshme sa i përket aspektit psiqik, para ndeshjes me Malin e Zi. Florent Hasani e realizoi ...

'O Samir, pasha Zotin trakën ki me ma dhanë se nuk shkoj në shpi' – shikoni veprimin e kapitenit të Kosovës
Përfaqësuesja e Kosovës e kaloi me suksese pengesën e quajtur Gjibraltar, ku fitoi 1:0 me golin e shënuar nga Florent Hasani. Pas ndeshjes Samir Ujkani u përshëndet me shumë tifozë të Kosovës që ishin në tribuna. Ai ...
Zeri | 10-Oct-2019 22:31
Përfaqësuesja e Kosovës e kaloi me suksese pengesën e quajtur Gjibraltar, ku fitoi 1:0 me golin e shënuar nga Florent Hasani. Pas ndeshjes Samir Ujkani u përshëndet me shumë tifozë të Kosovës që ishin në tribuna. Ai ...

VIDEO | Supergol i Hasanit, Kosova mposht Gjibraltarin
Kosova ka marrë një fitore mininale 1-0 përballë Gjibraltarit, në miqësoren që u luajt sot. “Dardanët” iu falën një supergoli nga Florent Hasani, që shënoi me të majtën nga jashtë zone në minutën e 69-të. Trajneri ...
ABCNews | 10-Oct-2019 20:23
Kosova ka marrë një fitore mininale 1-0 përballë Gjibraltarit, në miqësoren që u luajt sot. “Dardanët” iu falën një supergoli nga Florent Hasani, që shënoi me të majtën nga jashtë zone në minutën e 69-të. Trajneri ...

Pas ndeshjes, trajneri i Gjibraltarit tregon a do të kualifikohet Kosova në Evropian
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 22:24
Kosova e ka mposhtur Gjibraltarin, në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1-0, por trajneri i këtyre të fundit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e të zgjedhurve të tij. Ai ka thënë se ka simpati për ...

Federata e Gjibraltarit: Frustruam Kosovën në Prishtinë
‘Dardanët’ kanë arritur të mposhtin 1:0 Gjibraltarin në miqësore, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Bernard Challandes, por që vuajti shumë për të gjetur golin e fitores. Pas ndeshjes, Federata e Futbollit të ...
Lajminet | 10-Oct-2019 22:16
‘Dardanët’ kanë arritur të mposhtin 1:0 Gjibraltarin në miqësore, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Bernard Challandes, por që vuajti shumë për të gjetur golin e fitores. Pas ndeshjes, Federata e Futbollit të ...

Dardanët kënaqin me lojë, jo me rezultat – vetëm 1:0 ndaj Gjibraltarit
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer te fitorja, pasi në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka mposhtur Gjibraltarin, me rezultat 1:0. Dardanët edhe në këtë ndeshje patën përkrahjen maksimale të ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2019 22:01
Kombëtarja e Kosovës është rikthyer te fitorja, pasi në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka mposhtur Gjibraltarin, me rezultat 1:0. Dardanët edhe në këtë ndeshje patën përkrahjen maksimale të ...

“Kosova ka lojtarë të mirë dhe kam simpati për ta, por s’di nëse do të kualifikohen në Euro 2020”
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 21:54
Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0. Pavarësisht humbjes duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me lojën e ...

Trajneri i Gjibraltarit befason me deklaratën pas ndeshjes me Kosovën
Gjibraltari me një mbrojtje të ngjeshur, ka arritur t’i bëjë ballë Kosovës deri në minutën e 69’, kur Florent Hasani zhbllokoi ndeshjen. “Ka qenë kohë e shkurtër e përgatitjes dhe kemi pasur pengesa në realizimin taktik ...
Lajminet | 10-Oct-2019 21:54
Gjibraltari me një mbrojtje të ngjeshur, ka arritur t’i bëjë ballë Kosovës deri në minutën e 69’, kur Florent Hasani zhbllokoi ndeshjen. “Ka qenë kohë e shkurtër e përgatitjes dhe kemi pasur pengesa në realizimin taktik ...

Kosova fitoi kundër Gjibraltarit, por e çuditshme ajo çfarë ndodhi në ndeshje (FOTO)
Florent Hasani nga Vushtrria ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes për Kosovën në ndeshjen kundër Gjibraltarit në minutën e 69-të. Por, një detaj tepër interesant është parë pas përfundimit të pjesës së parë, ku trajneri ...
Portalb | 10-Oct-2019 21:54
Florent Hasani nga Vushtrria ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes për Kosovën në ndeshjen kundër Gjibraltarit në minutën e 69-të. Por, një detaj tepër interesant është parë pas përfundimit të pjesës së parë, ku trajneri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved