ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 17:08

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 07:58
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...

“I uroj sukses heronjve tanë dhe i puth në ballë”, Erdogan urdhëron bombardimet kundër kurdëve
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
“I uroj sukses heronjve tanë që marrin pjesë në operacionin “Burimi i Paqes” dhe i puth të gjithë në ballë. Besoj se së bashku me Ushtrinë Kombëtare Siriane do të arrijmë sukses të madh kundër militantëve kurdë dhe ...

BE nuk di si të veprojë me sulmin turk në Siri
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...
GazetaTema | 10-Oct-2019 09:28
Gjendja në Siri po bëhet edhe më konfuze për shkak të sulmit turk mbi kurdët. BE i trembet terrorizmit të ri, por nuk ka një politikë të përbashkët dhe mundësi për të luajtur një rol. Nga Bernd Riegert Udhëheqësit e ...

Turqi, Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 03:38
“Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, – i tha presidenti Recep Tayyip Erdogan homologut të tij rus, Vladimir Putin, gjatë një bisede telefonike. “Kjo ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Sulmi turk, një ide jo e mirë
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 00:19
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

SHBA, Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë së OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 23:51
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Fotografi dhe Video: Operacioni ushtarak i Turqisë në verilindje të Sirisë, në ditën e parë
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi të mërkurën fillimin e operacionit ushtarak në verilindje të Sirisë. Me këtë rast, sipas AlJazeera, përcjell Telegrafi, ai ka thënë se ky operacion do të synonte grupin ISIS ...
IliriaNews | 10-Oct-2019 10:25
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi të mërkurën fillimin e operacionit ushtarak në verilindje të Sirisë. Me këtë rast, sipas AlJazeera, përcjell Telegrafi, ai ka thënë se ky operacion do të synonte grupin ISIS ...

Pompeo: SHBA-të nuk e aprovojnë ofensivën e Turqisë në Siri
SHBA-ja nuk i dha Turqisë “dritë jeshile” për ofensivën e saj në veri të Sirisë, thotë Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Numri dy i vendit megjithatë mbrojti vendimin e Presidentit Donald Trump për tërheqjen e trupave ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 10:18
SHBA-ja nuk i dha Turqisë “dritë jeshile” për ofensivën e saj në veri të Sirisë, thotë Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Numri dy i vendit megjithatë mbrojti vendimin e Presidentit Donald Trump për tërheqjen e trupave ...

Pse Turqia do që të pushtojë rajonin kurd, në Siri?
Për shumë njerëz në Shtete të Bashkuara, Evropë dhe ë Australi, kurdët e Sirisë Veriore njihen si luftëtarë të vijës së parë në betejën për të mposhtur grupin terrorist të Shtetit Islamik. Atëherë, pse Turqia tashti ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 09:57
Për shumë njerëz në Shtete të Bashkuara, Evropë dhe ë Australi, kurdët e Sirisë Veriore njihen si luftëtarë të vijës së parë në betejën për të mposhtur grupin terrorist të Shtetit Islamik. Atëherë, pse Turqia tashti ...

Operacioni “Burimi i Paqes”, Forcat Turke  godasin objektivat e organizatës terroriste në Siri
Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes” deri më tani kanë hapur zjarr ndaj 181 objektivave të organizatës terroriste. Ministria nga ...
Arbresh | 10-Oct-2019 09:56
Ministria turke e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) në kuadër të operacionit “Burimi i Paqes” deri më tani kanë hapur zjarr ndaj 181 objektivave të organizatës terroriste. Ministria nga ...

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ka qenë dhe në fokus të telefonatës, sipas AA. “Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe ...
Lajminet | 10-Oct-2019 09:46
Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ka qenë dhe në fokus të telefonatës, sipas AA. “Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe ...

Sulmi në veri të Sirisë, NATO: Turqia na ka informuar në lidhje me operacionin “Burimi i Paqes”
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:17
NATO beson se Turqia do të marrë masa proporcionale dhe të matura gjatë operacionit të saj antiterrorist në veri të Sirisë, tha Sekretari i Përgjithshëm i aleancës, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency. Duke folur ...

Erdogan: Misioni ynë është të krijojmë paqe
Trupat turke po vazhdojnë përparimin e tyre në veri të Sirisë pas një sulmi tokësor të nisur si pjesë e Operacionit Pranvera e Paqes, tha Ministria e Mbrojtjes të enjten herët. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan më ...
Koha.mk | 10-Oct-2019 09:46
Trupat turke po vazhdojnë përparimin e tyre në veri të Sirisë pas një sulmi tokësor të nisur si pjesë e Operacionit Pranvera e Paqes, tha Ministria e Mbrojtjes të enjten herët. Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan më ...

Siri, pas bombardimeve ajrore, nis sulmi tokësor. YPG: Shumë civilë të vrarë
Me bombardimet e para përgjatë kufirit ka nisur dhe operacioni ushtarak i Turqisë kundër forcave kurde në verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, me një postim në ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 09:43
Me bombardimet e para përgjatë kufirit ka nisur dhe operacioni ushtarak i Turqisë kundër forcave kurde në verilindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, me një postim në ...

Konflikti Turqi-Siri, mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë së OKB-së
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 09:43
Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka planifikuar të bëjë një mbledhje urgjente me dyer të mbyllura të enjten, me kërkesë të anëtarëve të saj europianë, Belgjikës, Francës, Gjermanisë, Polonisë dhe Britanisë së Madhe. ...

Pse Turqia dëshiron të pushtojë rajonin kurd në Siri
Për shumë njerëz në Shtetet e Bashkuara, Evropë dhe Australi, kurdët e Sirisë veriore njihen që janë luftëtarët e vijës së parë në betejën për të mposhtur grupin terrorist të Shtetit Islamik. Atëherë, pse Turqia tani ...
Indeks Online | 10-Oct-2019 09:36
Për shumë njerëz në Shtetet e Bashkuara, Evropë dhe Australi, kurdët e Sirisë veriore njihen që janë luftëtarët e vijës së parë në betejën për të mposhtur grupin terrorist të Shtetit Islamik. Atëherë, pse Turqia tani ...

Trump: Sulmi turk mbi Sirinë, një ide e keqe
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...
Alsat-M | 10-Oct-2019 09:35
Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se sulmi turk në Sirinë veriore është një ide e keqe dhe ai nuk e miraton operacionin ushtarak, duke shtuar se Ankaraja tani mban përgjegjësi për të gjithë luftëtarët e Shtetit ...

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...
Arbresh | 10-Oct-2019 09:35
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar dje një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Biseda mes dy presidentëve vjen një ditë pasi Turqia nisi ofensivën në Siri, e me sa duket kjo ...

SHBA nuk aprovon sulmin e Turqisë, në Siri
SHBA-ja nuk i dha Turqisë një dritë jeshile për ndërhyrjen e saj në veri të Sirisë, ka thënë sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo. Pompeo mbrojti vendimin e Presidentit Donald Trump për tërheqjen e trupave ...
Dritare | 10-Oct-2019 09:20
SHBA-ja nuk i dha Turqisë një dritë jeshile për ndërhyrjen e saj në veri të Sirisë, ka thënë sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo. Pompeo mbrojti vendimin e Presidentit Donald Trump për tërheqjen e trupave ...

Turqi nis ofensivën ushtarake në veri të Sirisë, Erdogan: Eliminim i “korridorit të terrorit” në kufirin jugor
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 16:32
Turqia nisi një operacion ushtarak të planifikuar për një kohë të gjatë në veriun e Sirisë për të nxjerrë forcat kurde të etiketuara nga Ankaraja si terroristë, por që shihen nga shumica e Perëndimit si partnerë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved