ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/11/2019 00:35

“Nobeli” për adhuruesin e Millosheviçit, reagon ashpër Cakaj: E turpshme, si viktimë e gjenocidit …

“Nobeli” për adhuruesin e Millosheviçit, reagon ashpër Cakaj: E turpshme, si viktimë e gjenocidit …
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:34
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Adhuroi deri në vdekje Millosheviçin, kush është shkrimtari antishqiptar që fitoi çmimin Nobel
Shkrimtari austriak, Peter Handke, ka fituar çmimin Nobel për Letërsi, i shpërndarë sot nga Akademia Suedeze. Por, kush është Peter Handke? Handke është një shkrimtar i urryer për shqiptarët e Shqipërisë dhe të Kosovës, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2019 16:11
Shkrimtari austriak, Peter Handke, ka fituar çmimin Nobel për Letërsi, i shpërndarë sot nga Akademia Suedeze. Por, kush është Peter Handke? Handke është një shkrimtar i urryer për shqiptarët e Shqipërisë dhe të Kosovës, ...

Nobeli për adhuruesin e Millosheviçit, Cakaj: Akt i pakuptimtë dhe i turpshëm
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
VizionPlus | 10-Oct-2019 16:42
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Cakaj e quan akt të turpshëm vendimin e Komitetit të Nobelit të cilët i dhanë çmimin, mbështetësit të Millosheviqit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reaguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 16:48
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reaguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Reagimi i parë për Nobelin; Vlora Çitaku: Një vendim i turpshëm!
mapo.al Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka qenë zyrtarja e parë shqiptare që ka reaguar publikisht kundër vendimit të Akademisë Suedeze për çmimin Nobel në Letërsi. Ajo e ka ...
Mapo | 10-Oct-2019 15:02
mapo.al Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka qenë zyrtarja e parë shqiptare që ka reaguar publikisht kundër vendimit të Akademisë Suedeze për çmimin Nobel në Letërsi. Ajo e ka ...

Nobel-i për letërsinë shkon për Olga Tokarczuk dhe Peter Handke
Per vitin 2018 fituese eshte shpallur shkrimtarja polake Olga Tokarczuk, lindur ne vitin 1962 dhe autorit austriak Peter Handke, lindur ne vitin 1942 i eshte dhene çmimi Nobel per vitin 2019. Siç dihet, vitin e kaluar ...
ikub.al | 10-Oct-2019 14:36
Per vitin 2018 fituese eshte shpallur shkrimtarja polake Olga Tokarczuk, lindur ne vitin 1962 dhe autorit austriak Peter Handke, lindur ne vitin 1942 i eshte dhene çmimi Nobel per vitin 2019. Siç dihet, vitin e kaluar ...

Çmimi Nobel për Letërsi i jepet austriakut Peter Handke
Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2019 iu dha austriakut Peter Handke. Ndërsa për vitin 2018, ky çmim iu dha shkrimtares polake Olga Tokarczuk. Lajmi sapo u njoftua në Twitter nga “Nobel Prize”. Shkrimtarit austriak ...
Telegraf | 10-Oct-2019 15:06
Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2019 iu dha austriakut Peter Handke. Ndërsa për vitin 2018, ky çmim iu dha shkrimtares polake Olga Tokarczuk. Lajmi sapo u njoftua në Twitter nga “Nobel Prize”. Shkrimtarit austriak ...

Fituesi i çmimit Nobel për Letërsi, kundërshtar i sulmeve të NATO-s dhe përkrahës i Millosheviqit – vijnë reagimet e para
Shkrimtari austriak Peter Handke (1942), këtë vit fitues i çmimit Nobel në letërsi është bërë një nga shkrimtarët e njohur evropianë. Megjithatë, sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, ai njihet edhe për vizitat e ...
Telegrafi | 10-Oct-2019 16:04
Shkrimtari austriak Peter Handke (1942), këtë vit fitues i çmimit Nobel në letërsi është bërë një nga shkrimtarët e njohur evropianë. Megjithatë, sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, ai njihet edhe për vizitat e ...

Cakaj i zhgënjyer për Nobelin në Letërsi: Dëshmitarë të një akti të turpshëm që ndodh në 2019-ën
Peter Handke, shkrimtari austriak, 76 vjeçar, i cili fitoi Nobelin në Letërsi për vitin 2019 njihet për qëndrimet e tij kundër bombardimeve të NATO’s që sollën lirinë e Kosovës. Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët ...
Politiko | 10-Oct-2019 16:48
Peter Handke, shkrimtari austriak, 76 vjeçar, i cili fitoi Nobelin në Letërsi për vitin 2019 njihet për qëndrimet e tij kundër bombardimeve të NATO’s që sollën lirinë e Kosovës. Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët ...

“Nobeli” për adhuruesin e Millosheviçit, reagon ashpër Cakaj: E turpshme, si viktimë e gjenocidit …
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
Medial | 10-Oct-2019 16:39
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Ndahen çmimet Nobel në Letërsi, shkojnë në Poloni dhe Austri
mapo.al Shkrimtarja dhe aktivistja polake Olga Tokarczuk u shpall fituese e çmimit Nobel në Letërsi për vitin 2018 me motivin: “Për një imagjinatë narrative që me një pasion enciklopedik paraqet kalimin e kufijve si një ...
Mapo | 10-Oct-2019 14:30
mapo.al Shkrimtarja dhe aktivistja polake Olga Tokarczuk u shpall fituese e çmimit Nobel në Letërsi për vitin 2018 me motivin: “Për një imagjinatë narrative që me një pasion enciklopedik paraqet kalimin e kufijve si një ...

Adhuruesi i Millosheviçit mori Nobel-in/ Cakaj reagon ashpër: E turpshme dhe e pakuptimtë, jam i zhgënjyer
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...
Lexo | 10-Oct-2019 16:34
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka reguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për Letërsinë shkrimtarit austriak Peter Handke. Ky i fundit i njohur për ...

Si reaguan Handke, mediat dhe zyrtarët austriakë pasi shkrimtarit pro-Millosheviq iu dha Nobeli
Gazeta britanike The Guardian dhe ajo austriake Der Standard në shkrimet e tyre, pasi Peter Handke u laureua me çmimin Nobel sot nga Akademia Suedeze, ia kanë përmendur shkrimtarit kontrovers austriak fjalimin në ...
Zeri | 10-Oct-2019 16:30
Gazeta britanike The Guardian dhe ajo austriake Der Standard në shkrimet e tyre, pasi Peter Handke u laureua me çmimin Nobel sot nga Akademia Suedeze, ia kanë përmendur shkrimtarit kontrovers austriak fjalimin në ...

Olga Tokarczuk dhe Peter Handke fitojnë Nobelin në Letërsi për 2018 dhe 2019
Autores polake Olga Tokarczuk dhe Peter Handke të Austrisë iu dhanë çmimet Nobel në letërsi, për 2018 dhe 2019. Olga Tokarczukiu iu dha çmimi vitin e kaluar, por Akademia Suedeze, e cila mbikëqyr çmimet e pezulloi ...
Dritare | 10-Oct-2019 16:24
Autores polake Olga Tokarczuk dhe Peter Handke të Austrisë iu dhanë çmimet Nobel në letërsi, për 2018 dhe 2019. Olga Tokarczukiu iu dha çmimi vitin e kaluar, por Akademia Suedeze, e cila mbikëqyr çmimet e pezulloi ...

Peter Handke merr çmimin Nobel/ Beti Njuma: Avokati i Millosheviçit
Autori austriak, Peter Handke, fitoi çmimin Nobe l për këtë vit. Ai është i njohur për qëndrimet e tij kundër fushatës së bombardimeve të NATO-s mbi forcat serbe në vitin 1999, që u dhanë fund mizorive të forcave serbe ...
Dritare | 10-Oct-2019 16:24
Autori austriak, Peter Handke, fitoi çmimin Nobe l për këtë vit. Ai është i njohur për qëndrimet e tij kundër fushatës së bombardimeve të NATO-s mbi forcat serbe në vitin 1999, që u dhanë fund mizorive të forcave serbe ...

Nobelisti Handke, mbështetësi i Milosheviçit që deklaronte se muslimanët i bënë vetë masakrat dhe fajësuan serbët padrejtësisht
Akademia e Nobelit ka vite që ngjall reagime të shumta, kur vjen puna tek çmimet në letërsi. Por këtë vit ndoshta do të flitet më shumë në trojet shqiptare rreth kësaj ngjarjeje, pas dhënies së çmimit Nobel në Letërsi ...
Dritare | 10-Oct-2019 16:24
Akademia e Nobelit ka vite që ngjall reagime të shumta, kur vjen puna tek çmimet në letërsi. Por këtë vit ndoshta do të flitet më shumë në trojet shqiptare rreth kësaj ngjarjeje, pas dhënies së çmimit Nobel në Letërsi ...

Blerim Reka e quan skandaloze ndarjen e Nobelit për Letërsi Peter Handkes
Ish-diplomati dhe profesori universitar, Blerim Reka, përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka quajtur skandaloze vendimin e jurisë që Nobeli i sivjetshëm për letërsi t’i jepet një personaliteti që mbështeti ...
Medial | 10-Oct-2019 16:21
Ish-diplomati dhe profesori universitar, Blerim Reka, përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka quajtur skandaloze vendimin e jurisë që Nobeli i sivjetshëm për letërsi t’i jepet një personaliteti që mbështeti ...

Një Nobel zhgënjyes: Peter Handke, ithtar i Millosheviçit dhe mohues i gjenocidit në Srebrenicë
Peter Hankde, shkrimtari austriak 76-vjeçar, ka fituar çmimin Nobel për letërsi. Por shkrimet e Peter Handke kanë qenë tejet kontroverse. Duke u rritur afër kufirit me Slloveninë, ai ishte një përkrahës i madh i ...
Tesheshi | 10-Oct-2019 16:21
Peter Hankde, shkrimtari austriak 76-vjeçar, ka fituar çmimin Nobel për letërsi. Por shkrimet e Peter Handke kanë qenë tejet kontroverse. Duke u rritur afër kufirit me Slloveninë, ai ishte një përkrahës i madh i ...

Buxhovi: Handke është një prozator i mirë, por më radikal se serbët
Historiani dhe publicisti Jusuf Buxhovi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë kujton qëndrimet politike të shkrimtarit austriak, Peter Handke, i cili të enjten u shpërblye me Çmimin Nobel për Letërsi. Në takimet ...
Radio Evropa e Lire | 10-Oct-2019 16:20
Historiani dhe publicisti Jusuf Buxhovi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë kujton qëndrimet politike të shkrimtarit austriak, Peter Handke, i cili të enjten u shpërblye me Çmimin Nobel për Letërsi. Në takimet ...

Kush është nobelisti austriak që qante për Millosheviçin
mapo.al Shqiptarët nuk patën një mundësi për të gëzuar me dhënien e çmimeve Nobel në Letërsi, pasi shkrimtari shqiptar favorit, Ismail Kadare, nuk e fitoi as këtë vit, por ama shqiptarët kanë një mundësi për t’u ...
Mapo | 10-Oct-2019 14:12
mapo.al Shqiptarët nuk patën një mundësi për të gëzuar me dhënien e çmimeve Nobel në Letërsi, pasi shkrimtari shqiptar favorit, Ismail Kadare, nuk e fitoi as këtë vit, por ama shqiptarët kanë një mundësi për t’u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved