ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 17:40

Buna mbushet me pula me salmonelë, malazezët në alarm

Buna mbushet me pula me salmonelë, malazezët në alarm
Bregu i lumit Buna për rreth tre kilometra nga grykëderdhja e deri në fshatin Reç në pjesën e Malit të Zi është i mbushur me pula dhe kafshë të ngordhura. Pala malazeze akuzon se shpezët e infektuara me salmonelë janë ...
ABCNews | 10-Oct-2019 23:09
Bregu i lumit Buna për rreth tre kilometra nga grykëderdhja e deri në fshatin Reç në pjesën e Malit të Zi është i mbushur me pula dhe kafshë të ngordhura. Pala malazeze akuzon se shpezët e infektuara me salmonelë janë ...

Qeveria malazeze me notë proteste ndaj Shqipërisë: Mbi 100 qese me pula të ngordhura kanë ardhur nga lumi Buna
Qeveria e Malit të Zi i ka dërguar një notë proteste Shqipërisë për shkak të ndotjes së vazhdueshme që lumi Buna përcjell në territorin e Malit të Zi. Letra e protestës ka ardhur me iniciativë të nënkryetarit për ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 22:16
Qeveria e Malit të Zi i ka dërguar një notë proteste Shqipërisë për shkak të ndotjes së vazhdueshme që lumi Buna përcjell në territorin e Malit të Zi. Letra e protestës ka ardhur me iniciativë të nënkryetarit për ...

Kafshë të ngordhura në Bunë, Mali i Zi akuza se janë hedhur nga ana shqiptare
Për herë të dytë në harkun e pak muajve Shqipëria ka marrë notë protestë nga Mali i Zi për ndotjen e lumit Buna. Kafshë e Shpendë të ngordhura kanë dalë në brigjet malazeze, ndërsa autoritetet atje akuzojnë se janë ...
Telegraf | 10-Oct-2019 19:13
Për herë të dytë në harkun e pak muajve Shqipëria ka marrë notë protestë nga Mali i Zi për ndotjen e lumit Buna. Kafshë e Shpendë të ngordhura kanë dalë në brigjet malazeze, ndërsa autoritetet atje akuzojnë se janë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved