ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 02:37

Albin Kurti s’mund ta mënjanojë Listën Serbe, kushtetuta e obligon të konsultohet me ta

Albin Kurti s’mund ta mënjanojë Listën Serbe, kushtetuta e obligon të konsultohet me ta
Duke iu referuar fituesit të zgjedhjeve, Albin Kurtit i cili tha se në qeverinë e tij nuk do të ketë ministër nga Lista Serbe, nga kjo parti thanë se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ta. Kurti deklaroi ditë më ...
Lajminet | 10-Oct-2019 20:46
Duke iu referuar fituesit të zgjedhjeve, Albin Kurtit i cili tha se në qeverinë e tij nuk do të ketë ministër nga Lista Serbe, nga kjo parti thanë se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ta. Kurti deklaroi ditë më ...

Çfarë porosie po i dërgon Brukseli Albin Kurtit rreth Listës Srpska?
Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do të ketë ministra të ...
Gazeta Monitor | 10-Oct-2019 17:07
Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do të ketë ministra të ...

Çfarë porosie po i dërgon Brukseli Albin Kurtit rreth Listës Srpska?
Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do të ketë ministra të ...
Gazeta Express | 10-Oct-2019 16:34
Në prag të diskutimeve që po bëhen për formimin e Qeverisë së re që me shumë gjasë do të përbëhet nga VV e LDK, Albin Kurti që ka dalë më i votuari nga zgjedhjet, tha së në legjislaturën e tij nuk do të ketë ministra të ...

Paralajmërimi i listës serbe ndaj Kurtit: Asnjë qeveri në Kosovë nuk mund të krijohet pa ne
Drejtues të “Listës Serbe” reagojnë pas deklaratës së liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, i cili u shpreh se në qeverinë e tij nuk do të kishte përfaqësues të kësaj force. Nënkryetari i “Listës Serbe” deklaron se ...
ABCNews | 09-Oct-2019 10:52
Drejtues të “Listës Serbe” reagojnë pas deklaratës së liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, i cili u shpreh se në qeverinë e tij nuk do të kishte përfaqësues të kësaj force. Nënkryetari i “Listës Serbe” deklaron se ...

Sa ministra e zëvendësministra do t’i kenë serbët në qeverinë e ardhshme sipas Kushtetutës?
Madje, ky koalicion pothuajse është konfirmuar nga të dy taboret. Vetëvendosje kanë treguar se do t’i ftojnë LDK-në në koalicion, e nga LDK-ja thonë se nuk ka alternativë tjetër përveç koalicionit me Vetëvendosjen. ...
Lajminet | 09-Oct-2019 22:16
Madje, ky koalicion pothuajse është konfirmuar nga të dy taboret. Vetëvendosje kanë treguar se do t’i ftojnë LDK-në në koalicion, e nga LDK-ja thonë se nuk ka alternativë tjetër përveç koalicionit me Vetëvendosjen. ...

Lista Serbe e thotë fjalën e fundit: Nuk ka qeveri kosovare pa ne
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Albportali | 09-Oct-2019 12:40
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...
Republika | 09-Oct-2019 10:45
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...

Kurti: Shkojmë sërish në zgjedhje nëse s’bëjmë koalicion me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Kohavisionin, ka folur për herë të parë pas përfundimit të numërimit të rezultateve nga KQZ-ja. Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një ...
Standard | 09-Oct-2019 09:56
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Kohavisionin, ka folur për herë të parë pas përfundimit të numërimit të rezultateve nga KQZ-ja. Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një ...

Lista Serbe e thotë fjalën e fundit: Nuk ka qeveri kosovare pa ne
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Gazeta Observer | 09-Oct-2019 09:36
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Qeveria Kurti nuk ka nevojë për Listën Serbe
Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti, gjatë fushatës elektorale të tij, kishte premtuar votuesit e tij se Qeveria Kurti do të formohet pa Listën Serbe. Ai kishte deklaruar se qeveria e re do të formohej me ...
Arbresh | 09-Oct-2019 08:53
Fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit, Albin Kurti, gjatë fushatës elektorale të tij, kishte premtuar votuesit e tij se Qeveria Kurti do të formohet pa Listën Serbe. Ai kishte deklaruar se qeveria e re do të formohej me ...

Lista Serbe: Asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ne
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Medial | 09-Oct-2019 08:49
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Lista Serbe: Asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ne
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Arbresh | 09-Oct-2019 08:40
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Lista Serbe: Asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ne
Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, porositi Kurtin se “nuk do të ketë as Shqipëri të Madhe e as shtet të pavarur të Kosovës”. Kurti: ...
Lajminet | 09-Oct-2019 08:31
Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, porositi Kurtin se “nuk do të ketë as Shqipëri të Madhe e as shtet të pavarur të Kosovës”. Kurti: ...

Nga Lista Serbe thonë se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa ta
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 08:18
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Lista Serbe: Asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...
Zeri | 09-Oct-2019 08:12
Nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, u ka thënë medeve serbe se asnjë qeveri kosovare nuk mund të bëhet pa Listën Serbe. Vulini i quan “siptari” Albin Kurtin dhe shqiptarët e Kosovës, ndërsa drejtori i Zyrës ...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...
TetovaSot | 08-Oct-2019 23:28
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...

Deklarata e fortë e Kurtit: Shkojmë sërish në zgjedhje nëse nuk arrijmë marrëveshje me LDK-në
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për Kohën Ditore tha se është i gatshëm të shkojë sërish në zgjedhje nëse nuk arrin një marrëveshje me LDK-në. “Unë do të filloj bisedimet me LDK-në, të bazohemi në ...
Politiko | 08-Oct-2019 21:18
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë për Kohën Ditore tha se është i gatshëm të shkojë sërish në zgjedhje nëse nuk arrin një marrëveshje me LDK-në. “Unë do të filloj bisedimet me LDK-në, të bazohemi në ...

Kurti: Po s’u morëm vesh me LDK-në, shkojmë sërish në zgjedhje
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...
Alsat-M | 08-Oct-2019 21:12
Albin Kurti ka thënë se nuk ka mundësi të një koalicioni paszgjedhor pa LDK-në. Sipas tij, po të mos arrihet marrëveshja me LDK-në, duhet të shkohet në zgjedhje, ndonëse thotë se PAN-i di të bëjë manovra të ndryshme ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved