ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 05:30

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 22:29
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

‘Skam frikë nga votat kundër’, Vasili sulmon Cakajn: S’i bëhet vonë për negociatat, e ka lidhur gomarin tjetër kund
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 16:47
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, Schallenberg: Mbështetje Shqipërisë për integrimin, sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Ironia e Publicistit Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko…
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...
Telegraf | 08-Oct-2019 18:18
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...

Deklarata e Cakajt/ Vasili: S’i bëhet vonë për Shqipërinë, se ky e ka lidhur gomarin tjetër kund
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...
Telegraf | 08-Oct-2019 17:04
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:47
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë mbjell pemë me Veliajn: Në Tiranë shoh zhvillim
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:11
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...

Schallenberg: “Sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim, mbështetje Shqipërisë për integrimin”; Veliaj: “Austria avokate e përhershme e Shqipërisë”
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...
Telegraf | 08-Oct-2019 15:00
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...

Meta takon ministrin austriak: Austria nënshkroi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 13:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...

Presidenti Meta pret në takim Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...
Telegraf | 08-Oct-2019 13:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...

Veliaj takohet me Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 20:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Schallenberg: Austria mbështet hapjen e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 14:43
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...

Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...

Austria mbështet hapjen e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...
Shenja | 08-Oct-2019 19:42
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...

Cakaj: Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në BE
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka deklaruar se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), gjatë konferencës për mediat me ...
Shenja | 08-Oct-2019 18:28
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka deklaruar se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE), gjatë konferencës për mediat me ...

Meta takon ministrin austriak: Austria pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar me ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i shtetit në fjalën e tij është shprehur se ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 13:16
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar me ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i shtetit në fjalën e tij është shprehur se ...

Vasili sulmon Cakajn për negociatat: Nuk i bëhet vonë fare, se e ka lidhur gomarin tjetër kund
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, përmes një postimi në Facebook ka sulmuar ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn lidhur me deklaratat e tij të fundit sa i përket anëtarësimit në BE. Vasili thekson ...
Politiko | 08-Oct-2019 18:12
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, përmes një postimi në Facebook ka sulmuar ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn lidhur me deklaratat e tij të fundit sa i përket anëtarësimit në BE. Vasili thekson ...

Vasili sulmon Cakajn për negociatat: Debili, e ka lidhur gomarin tjetër kund
Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili përmes një statusi në facebook ka sulmuar Ministrin në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj. Vasili duke e etiketuar Cakajn si debil, thotë se atij nuk i bëhet vonë për ...
Dritare | 08-Oct-2019 17:57
Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili përmes një statusi në facebook ka sulmuar Ministrin në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj. Vasili duke e etiketuar Cakajn si debil, thotë se atij nuk i bëhet vonë për ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë/ Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Lexo | 08-Oct-2019 17:05
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

"Nuk i bëhet vonë nëse nuk hapen", LSI sulmon ashpër ministrin e Jashtëm
Postuar: 08/10/2019 - 16:59 Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj për deklaratën e fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ...
Sot.Al | 08-Oct-2019 17:01
Postuar: 08/10/2019 - 16:59 Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj për deklaratën e fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved