ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 02:39

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 22:29
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, Schallenberg: Mbështetje Shqipërisë për integrimin, sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Basha: Gati për zgjidhjen e krizës. Rama ka ende në tryezë propozimin tonë
Në prag të vendimit për negociatat, Lulzim Basha kritikoi rrugën që ka zgjedhur të ndjekë Edi Rama me disa prej vendeve të Bashkimit Europian të cilët janë ende skeptik për fatin e Shqipërisë.
Top Channel | 08-Oct-2019 14:49
Në prag të vendimit për negociatat, Lulzim Basha kritikoi rrugën që ka zgjedhur të ndjekë Edi Rama me disa prej vendeve të Bashkimit Europian të cilët janë ende skeptik për fatin e Shqipërisë.

Ministri i Jashtëm i Austrisë mbjell pemë me Veliajn: Në Tiranë shoh zhvillim
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:11
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...

Schallenberg: “Sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim, mbështetje Shqipërisë për integrimin”; Veliaj: “Austria avokate e përhershme e Shqipërisë”
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...
Telegraf | 08-Oct-2019 15:00
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:47
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Meta takon ministrin austriak: Austria nënshkroi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 13:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...

Basha: Rama fajtor i krizës e mos hapjes së negociatave, sulmet ndaj BE, turp
Lulzim Basha priti këtë të martë në mesditë në selinë e PD, Ministrin e Jashtëm të Austrisë. Lideri i opozitës tha se me Schallenberg ndau shqetësimin për mosbesimin që qeveria shqiptare ka krijuar tek shumë faktorë ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 13:43
Lulzim Basha priti këtë të martë në mesditë në selinë e PD, Ministrin e Jashtëm të Austrisë. Lideri i opozitës tha se me Schallenberg ndau shqetësimin për mosbesimin që qeveria shqiptare ka krijuar tek shumë faktorë ...

Presidenti Meta pret në takim Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...
Telegraf | 08-Oct-2019 13:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...

Schallenberg: Austria mbështet hapjen e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 14:43
Ministri për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë, Aleksandr Schallenberg, i cili është për vizitë zyrtare në Tiranë deklaroi se Austria mbështet nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe ...

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar kriteret për negociatat
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 14:19
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...

Statistikat zyrtare të Facebook tregojnë karakteristikat e politikanëve: Lulzim Basha e Ilir Meta gjumashë, Sali Berisha shpifës dhe Edi Rama lider
Rrjetet sociale jane bere nje nder kanalet kryesore te komunikimit per politikanet. E pikerisht per keta te fundit, rrjeti social Facebook na jep te dhenat se si percaktohen kater njerezit kryesore te politikes ...
Lexo | 09-Oct-2019 15:52
Rrjetet sociale jane bere nje nder kanalet kryesore te komunikimit per politikanet. E pikerisht per keta te fundit, rrjeti social Facebook na jep te dhenat se si percaktohen kater njerezit kryesore te politikes ...

Meta takon ministrin austriak: Austria pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar me ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i shtetit në fjalën e tij është shprehur se ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 13:16
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar me ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i shtetit në fjalën e tij është shprehur se ...

BE ultimatum opozitës të ulet në dialog me PS, Basha nuk tërhiqet, këmbëngul tek 5 kushtet për reformën zgjedhore
Postuar: 09/10/2019 - 09:02 Bashkimi Evropian i bën thirrje opozitës të ulet në dialog me Partinë Socialiste, duke theksuar se zgjidhja e krizës është një pikë kyçe për hapjen e negociatave. Zëdhënësja e BE, Maja ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 09:08
Postuar: 09/10/2019 - 09:02 Bashkimi Evropian i bën thirrje opozitës të ulet në dialog me Partinë Socialiste, duke theksuar se zgjidhja e krizës është një pikë kyçe për hapjen e negociatave. Zëdhënësja e BE, Maja ...

Cakaj takon homologun austriak:Shqipëria meriton hapjen e negociatave, reforma në drejtësi qershia mbi tortë
Postuar: 09/10/2019 - 08:46 Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj u shpreh dje i bindur se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim. Duke folur ditën e djeshme në konferencën e përbashkët për shtyp me ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 08:49
Postuar: 09/10/2019 - 08:46 Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj u shpreh dje i bindur se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim. Duke folur ditën e djeshme në konferencën e përbashkët për shtyp me ...

Basha: Rama ka zgjedhur rrugën e gabuar, PD do bëje gjithçka që Shqipëria të mos mbetet peng i korrupsionit
Lulzim Basha thotë se opozita është e gatshme të kontribuojë për tejkalimin e krizës dhe sipas tij, është kryeministri Rama ai që ka zgjedhur rrugën e gabuar Pas takimit me ministrin e jashtëm austriak, Basha tha se PD ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 12:53
Lulzim Basha thotë se opozita është e gatshme të kontribuojë për tejkalimin e krizës dhe sipas tij, është kryeministri Rama ai që ka zgjedhur rrugën e gabuar Pas takimit me ministrin e jashtëm austriak, Basha tha se PD ...

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar asnjë kriter për negociatat
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...
Lajmi i Fundit | 08-Oct-2019 20:47
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...

Veliaj takohet me Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 20:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Basha: Qeveria nuk ka plotësuar kriteret për negociatat
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Austrisë, Alexander Schallenberg, kryeopozitari Lulzim Basha theksoi se Qeveria e drejtuar nga Edi Rama nuk ka plotësuar kriteret kryesore të hapjes së negociatave. ...

Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved