ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 16:39

“Ligj të rreptë për dhunuesit”, Vokshi i kthehet Ramës: Lot krokodili për gratë e dhunuara

“Ligj të rreptë për dhunuesit”, Vokshi i kthehet Ramës: Lot krokodili për gratë e dhunuara
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 14:51
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...

“Le të hidhen përpjetë”! Rama me tone të ashpra: Parlamenti do ndërhyjë me çdo çmim ndaj këtyre dy kategorive
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:11
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...

Rama propozon ligj special për prokurorët dhe gjyqtarët
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...
ABCNews | 09-Oct-2019 15:26
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...

Rama propozon ndryshime ligjore për dhunën në familje
Një ligj që duhet të përmbledhë të gjithë frikërat e burrave që të jenë gratë e sigurta. Kështu e ka përkufizuar kryeministri Edi Rama propozimin që do të bëjë pas një muaji qeveria e tij mbi disa ndryshime ligjore për ...
ABCNews | 09-Oct-2019 14:57
Një ligj që duhet të përmbledhë të gjithë frikërat e burrave që të jenë gratë e sigurta. Kështu e ka përkufizuar kryeministri Edi Rama propozimin që do të bëjë pas një muaji qeveria e tij mbi disa ndryshime ligjore për ...

Do ndryshojë ligji për dhunën, Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...
Top Channel | 09-Oct-2019 11:20
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...

Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi”. “Duke theksuar faktin që Shqipëria për fat të keq ende është në një fazë ku qytetari nuk mund ta bëjë ...
Lajminet | 09-Oct-2019 17:09
Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi”. “Duke theksuar faktin që Shqipëria për fat të keq ende është në një fazë ku qytetari nuk mund ta bëjë ...

‘Do ashpërsojmë ligjin për dhunuesit e grave’, Vokshi i kthehet Ramës: Hipokriti numër 1 që qan me lot krokodili
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, përmes një postimi në Facebook i është përgjigjur kryministrit Rama, i cili sot nga foltorja e kuvendit paralajmëroi ashpërsim të ligjit për gratë e dhunuara. Vokshi i quan ...
Politiko | 09-Oct-2019 15:51
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, përmes një postimi në Facebook i është përgjigjur kryministrit Rama, i cili sot nga foltorja e kuvendit paralajmëroi ashpërsim të ligjit për gratë e dhunuara. Vokshi i quan ...

Rama tjetër mesazh për prokurorin e Durrësit: Po luajnë sikur është vakti i fundit, duan që t’i kenë të gjitha
Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “ Reforma në Drejtësi ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 11:20
Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “ Reforma në Drejtësi ...

Ligji i rreptë për dhunuesit e grave gratë, Vokshi: Rama hipokriti numër 1
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 15:07
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...

Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...
Telegrafi | 09-Oct-2019 12:00
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...

“Ligj të rreptë për dhunuesit”, Vokshi i kthehet Ramës: Lot krokodili për gratë e dhunuara
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...
Medial | 09-Oct-2019 14:58
Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, njëherësh kryetare e Lidhjes së Gruas Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama, pas fjalimit të këtij të fundit ku paralajmëronte dhunuesit e grave për ashpërsim të ...

Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 12:44
Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në ...

Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2019 12:08
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...

Reforma në drejtësi pastrim rrënjësor/ Rama: Po luajnë sikur të ishte vakti i fundit
Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “Reforma në Drejtësi po ...
Lexo | 09-Oct-2019 12:01
Duke folur për rezultatet e reformës në drejtësi, kryeministri Edi Rama i dërgoi një tjetër mesazh të koduar prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja, teksa tha se “disa prokurorë nuk po luajnë mirë”. “Reforma në Drejtësi po ...

Do ndryshojë ligji për dhunën, Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 11:54
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...

Do ndryshojë ligji për dhunën, Rama: Sistemi i drejtësisë penalizon gratë dhe favorizon burrat
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 11:46
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të ketë një ligj të ri që do të luftojë dhunën ndaj grave. Deklaratën e ka bërë në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin ...

Dhuna ndaj grave e vajzave/ Së shpejti, instrumente shumë të rrepta ligjore për autorët
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL-Maela Marini/ “Procesi i kalbur i drejtësisë ka krijuar një zinxhir të gjatë ngjarjesh tragjike, presione e dhune në familje, ndaj ne duhet të shkojmë në një nivel më lartë me kuadrin ligjor dhe ...
Medial | 09-Oct-2019 11:32
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL-Maela Marini/ “Procesi i kalbur i drejtësisë ka krijuar një zinxhir të gjatë ngjarjesh tragjike, presione e dhune në familje, ndaj ne duhet të shkojmë në një nivel më lartë me kuadrin ligjor dhe ...

Burrat nuk e mbajnë fjalën/ Rama tregon pse ka më shumë gra në kabinetin qeveritar
Kryeministri Edi Rama, u shpreh krenar që në kabinetin qeveritar ka më shumë gra se sa burra. Ai tha se burrat thonë kollaj ‘po’, por nuk e mbajnë fjalën dhe për këtë gjejnë një sërë justifikimesh. Ndërsa gratë po dhanë ...
Dritare | 09-Oct-2019 11:11
Kryeministri Edi Rama, u shpreh krenar që në kabinetin qeveritar ka më shumë gra se sa burra. Ai tha se burrat thonë kollaj ‘po’, por nuk e mbajnë fjalën dhe për këtë gjejnë një sërë justifikimesh. Ndërsa gratë po dhanë ...

Dhuna ndaj grave/ Rama bën paralajmërimin e fortë
Kryeministri Rama sot gjatë fjalës së tij në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi: Zbatojmë Normat, Ndryshojmë Mendësitë”, bëri një paralajmërim të fortë për të ...
Dritare | 09-Oct-2019 11:11
Kryeministri Rama sot gjatë fjalës së tij në Forumin e dytë Rajonal me temë “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi: Zbatojmë Normat, Ndryshojmë Mendësitë”, bëri një paralajmërim të fortë për të ...

“I lidhur me bandat”/ Tjetër mesazh për prokurorin e Durrësit, Rama: Nuk po ‘luajnë mirë’ ata që do ngecin në vetting
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish prokurorët dhe gjyqtarët që sipas tij janë të vetëdijshëm që nuk do të kalojnë dot procesin e vettingut. Nga forumi ‘Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në ...
Politiko | 09-Oct-2019 11:11
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish prokurorët dhe gjyqtarët që sipas tij janë të vetëdijshëm që nuk do të kalojnë dot procesin e vettingut. Nga forumi ‘Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved