ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 02:49

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:09
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...

Dekani i FSHN flet për ‘News24’: Do ta mbrojmë në rrugë ligjore Kopshtin Botanik!
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:00
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Dushku, ka folur në një lidhje telefonike për “News24” lidhur me situatën e krijuar te Gjykata Administrative e Tiranës, ku studentët dhe pedagogët janë mbledhur në ...

Dekani i ‘Shkencave të Natyrës’: Kopshti Botanik është qendër kërkimore, jo kënd rekreativ; bashkia s’ka punë
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar kundër ...
Top Channel | 09-Oct-2019 11:53
Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku ka protestuar, së bashku me pedagogë dhe studentë, kundër vendimin të Gjykatës për të shtyrë seancën për padinë administrative që kanë depozituar kundër ...

“Kopshti Botanik”/ Shtyhet seanca gjyqësore, palët e akuzuara nuk paraqiten
Shtyhet seanca gjyqësore për Kopshtin Botanik, ku munguan palët e akuzuara si bashkia e Tiranës dhe ministria e Arsimit. Dhjetra të rinj e pedagogë ishin të pranishëm në ambientet e jashtme të Gjykatës Administrative të ...
ABCNews | 09-Oct-2019 15:04
Shtyhet seanca gjyqësore për Kopshtin Botanik, ku munguan palët e akuzuara si bashkia e Tiranës dhe ministria e Arsimit. Dhjetra të rinj e pedagogë ishin të pranishëm në ambientet e jashtme të Gjykatës Administrative të ...

Veliaj akuza Rektorit Koni: Sa të jem unë kryetar bashkie, nuk do ketë zgëqe në Tiranë
Nuk ka vonuar reagimi i kryetarit të Bashkisë Tiranë për kundërshtitë nga përfaqësues të Fakultetit të Shkencave të Natyrës ndaj VKM-së që i hap rrugë ndërhyrjeve në Kopështin Botanik. Veliaj ka akuzuar Rektorin e ...
ABCNews | 09-Oct-2019 12:23
Nuk ka vonuar reagimi i kryetarit të Bashkisë Tiranë për kundërshtitë nga përfaqësues të Fakultetit të Shkencave të Natyrës ndaj VKM-së që i hap rrugë ndërhyrjeve në Kopështin Botanik. Veliaj ka akuzuar Rektorin e ...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot para ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 11:47
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot para ...

Qeveria ‘bojkoton’ seancën gjyqësore për Kopshtin Botanik
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata vendosi shtyrjen e seancës paraprake, pasi u vu në dukje mungesa e përfaqësimit nga kryeministria si palë e paditur, ...
Reporter | 09-Oct-2019 16:56
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjykata vendosi shtyrjen e seancës paraprake, pasi u vu në dukje mungesa e përfaqësimit nga kryeministria si palë e paditur, ...

Shtyhet seanca gjyqsore për Kopshtin Botanik, pala e akuzuar nuk paraqitet
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, e cila ishte në pronësi të shtetit, stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot ...
ABCNews | 09-Oct-2019 12:08
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, e cila ishte në pronësi të shtetit, stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot ...

Konflikti për pronësinë e Kopshtit Botanik, shtyhet seanca për shqyrtimin e padisë së UT ndaj VKM
Kundërshtinë ndaj vendimit të qeverisë që kaloi pronësinë e Kopshtit Botanik nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës tek Bashkia e Tiranës, UT e përcolli përmes një padie dorëzuar në gjykatën administrative. Seanca ...
RTSH | 09-Oct-2019 14:38
Kundërshtinë ndaj vendimit të qeverisë që kaloi pronësinë e Kopshtit Botanik nga Fakulteti i Shkencave të Natyrës tek Bashkia e Tiranës, UT e përcolli përmes një padie dorëzuar në gjykatën administrative. Seanca ...

Padia ndaj VKM-së për Kopshtin Botanik/ Shtyhet seanca gjyqësore, pedagogë dhe studentë në protestë
Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e padisë së ngritur nga Universiteti i Tiranës ndaj vendimit të qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së kryeqytetit. Në pritje të zhvillimit të ...
Lapsi | 09-Oct-2019 12:08
Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e padisë së ngritur nga Universiteti i Tiranës ndaj vendimit të qeverisë për të kaluar Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së kryeqytetit. Në pritje të zhvillimit të ...

Kopshti Botanik i Tiranës, fronti i ri i përplasjes edhe politike: rehabilitim apo zaptim?
Me gjasë, një front i ri i një përplasjeje edhe politike, ngjashëm me atë për teatrin, do jetë në Kopshtin Botanik të Tiranës. Kjo pasi Bashkia e Tiranës ka vendosur që ta marrë në menaxhim këtë hapësirë edhe ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 12:23
Me gjasë, një front i ri i një përplasjeje edhe politike, ngjashëm me atë për teatrin, do jetë në Kopshtin Botanik të Tiranës. Kjo pasi Bashkia e Tiranës ka vendosur që ta marrë në menaxhim këtë hapësirë edhe ...

Universiteti proteston VKM, Mazniku: Kopshti Botanik të jetë i hapur dhe për vizitorët. Ja plani i bashkisë
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...
Medial | 09-Oct-2019 12:09
Pas kundërshtisë së Universitetit të Tiranës në lidhje me VKM-në e qeverisë për Kopshtin Botanik që i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës, vjen një reagim nga nënkryetari i këtij institucioni Arbian Mazniku. Në një ...

Shtyhet seanca për Kopshtin Botanik, dekani: Ndjej keqardhje, qeveria mund të jetë duke bërë mesazh në twitter
Është shtyrë seanca e parë dëgjimore për Kopshtin Botanik, pasi munguan palët e paditura, konkretisht nga Kryeministria dhe Ministria e Arsimit. Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku është shprehur ...
Politiko | 09-Oct-2019 12:08
Është shtyrë seanca e parë dëgjimore për Kopshtin Botanik, pasi munguan palët e paditura, konkretisht nga Kryeministria dhe Ministria e Arsimit. Dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Spiro Drushku është shprehur ...

Çështja e kopshtit botanik, Mazniku: Do ketë funksione akademike dhe shërbime për qytetarët, kushdo që proteston ose është i keqinformuar, ose i përdorur politikisht
Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet deklarohet se do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në një prononcim për TCH, Nënkryetari i Bashkisë së ...
Lexo | 09-Oct-2019 12:01
Krahas funksioneve akademike, Kopshti Botanik në kryeqytet deklarohet se do të kryejë edhe një sërë funksionesh të tjera publike duke i shërbyer të gjithë qytetarëve. Në një prononcim për TCH, Nënkryetari i Bashkisë së ...

Reagon nënkryetari i Bashkisë për Kopshtin Botanik, Mazniku: Ne jemi shumë të gatshëm që të ulemi dhe të bashkëpunojmë! ?
Postuar: 09/10/2019 - 11:55 Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në një prononcim për Top Channel deklaroi se Universiteti i Tiranës nuk e ka mundësinë dhe kapacitetin financiar për të investuar në ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 12:00
Postuar: 09/10/2019 - 11:55 Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në një prononcim për Top Channel deklaroi se Universiteti i Tiranës nuk e ka mundësinë dhe kapacitetin financiar për të investuar në ...

Pedagogë dhe studentë në pritje të vendimit të Administratives për Kopshtin Botanik, shtyhet seanca gjyqësore
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot para ...
Medial | 09-Oct-2019 11:54
Pas vendimit të 17 qershorit ku qeveria vendosi që të kalojë Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë Tiranës, (ishte në pronësi të shtetit), stafi pedagogjik dhe studentë të Universitetit të Tiranës kanë shkuar sot para ...

PD: Rama e Veliaj po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik
“Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni”. Denoncimi vjen nga selia e Partisë Demokratike. Ish deputeti Luçiano Boçi deklaron se ky vendim nuk ...
ABCNews | 09-Oct-2019 11:31
“Edi Rama dhe Erion Veliaj me VKM speciale po grabisin 15 HA të Kopshtit Botanik, ku do të ndërtojnë kulla betoni”. Denoncimi vjen nga selia e Partisë Demokratike. Ish deputeti Luçiano Boçi deklaron se ky vendim nuk ...

Shtyhet gjyqi, revoltohen Shkencat: Kopshti Botanik s’është park, por qendër kërkimore!
“Kopshti Botanik nuk është vend rekreativ, por qëndër kërkimore shkencore”, theksoi Spiro Dushku, dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës,para mediave, duke rrëzuar pretendimet e bashkisë së Tiranës. Dushku theksoi ...
Lajmi i Fundit | 09-Oct-2019 11:53
“Kopshti Botanik nuk është vend rekreativ, por qëndër kërkimore shkencore”, theksoi Spiro Dushku, dekani i Fakultetit të Shkencave të Natyrës,para mediave, duke rrëzuar pretendimet e bashkisë së Tiranës. Dushku theksoi ...

Kryemadhi thirrje studentëve nga Kopshti Botanik: Të ndalim betonizimin e Rilindjes
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, përmes një lidhje live nga ‘Facebook-u’ iu ka bërë thirrje studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen në mbrojtje të Kopshtit Botanik. E ndodhur pranë Kopshtit ...
Politiko | 09-Oct-2019 11:53
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, përmes një lidhje live nga ‘Facebook-u’ iu ka bërë thirrje studentëve të Fakultetit të Shkencave të Natyrës, që të bashkohen në mbrojtje të Kopshtit Botanik. E ndodhur pranë Kopshtit ...

Kryemadhi: Të bashkohemi për të mbrojtur Kopështin Botanik nga “idiokracia e Rilindjes”
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dhënë sot nga Kopshti Botanik një mesazh sensibilizues. Kryemadhi ka kërkuar nga qytetarët, studentët dhe pedagogët që të bashkohen për të mbrojtur Kopshtin Botanik nga ajo që e ...
Top Channel | 09-Oct-2019 11:14
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka dhënë sot nga Kopshti Botanik një mesazh sensibilizues. Kryemadhi ka kërkuar nga qytetarët, studentët dhe pedagogët që të bashkohen për të mbrojtur Kopshtin Botanik nga ajo që e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved