ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 09:54

Zgjedhjet në Kosovë, Kryemadhi: Ndërkombëtarët nuk u bënë me asnjë palë

Zgjedhjet në Kosovë, Kryemadhi: Ndërkombëtarët nuk u bënë me asnjë palë
mapo.alm E ftuar në emisionin e gazetarit Cim Peka, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë duke bërë dhe një krahasim me situatën politike në vendin tonë. Kryemadhi u shpreh se ...
Mapo | 09-Oct-2019 21:18
mapo.alm E ftuar në emisionin e gazetarit Cim Peka, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë duke bërë dhe një krahasim me situatën politike në vendin tonë. Kryemadhi u shpreh se ...

Scaloni “fshin” Messin, ja cilët ngre në piedestal…
mapo.alm Argjentina do të zhvillojë dy teste miqësore, teksa mbrëmjen e sotme sfidon Gjermaninë, ndërsa katër ditë më vonë do të përballet me Ekuadorin. Në kuadër të dy ndeshjeve, trajneri Scaloni ka folur për media, ku ...
Mapo | 09-Oct-2019 20:50
mapo.alm Argjentina do të zhvillojë dy teste miqësore, teksa mbrëmjen e sotme sfidon Gjermaninë, ndërsa katër ditë më vonë do të përballet me Ekuadorin. Në kuadër të dy ndeshjeve, trajneri Scaloni ka folur për media, ku ...

Gazetarja Alice Taylor fiton betejën 8 mujore me Policinë e Shtetit
mapo.alm Gjykata Administrative e Apelit vendosi të pranojë padinë e gazetares dhe blogeres Alice Taylor ndaj Policisë së Shtetit- një konflikt gjyqësor që nisi me refuzimin e rinovimit të lejes së saj të qëndrimit në ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:50
mapo.alm Gjykata Administrative e Apelit vendosi të pranojë padinë e gazetares dhe blogeres Alice Taylor ndaj Policisë së Shtetit- një konflikt gjyqësor që nisi me refuzimin e rinovimit të lejes së saj të qëndrimit në ...

De Biasi te Sampdoria, tekniku italian zbulon prapaskenat
mapo.alm Emri i tij është lakuar orët e fundit te Sampdoria, me klubin e Serie A që ka shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco për shkak të rezultateve negative. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:33
mapo.alm Emri i tij është lakuar orët e fundit te Sampdoria, me klubin e Serie A që ka shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco për shkak të rezultateve negative. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, ...

Pallati botanik
mapo.al Qeveria nuk mori pjesë në një seancë gjyqësore për çështjen e Kopshtit Botanik, ndërsa kryebashkiaku Erion Veliaj u tregua i ashpër me akademikët duke i sulmuar me fyerje të ulëta. Pavarësisht se dhjetëra ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:26
mapo.al Qeveria nuk mori pjesë në një seancë gjyqësore për çështjen e Kopshtit Botanik, ndërsa kryebashkiaku Erion Veliaj u tregua i ashpër me akademikët duke i sulmuar me fyerje të ulëta. Pavarësisht se dhjetëra ...

OSBE, Montella: Reforma Zgjedhore kërkon angazhimin e të gjithëve
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të Presidencës së ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:11
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të Presidencës së ...

4 bajame në ditë parandalojnë kancerin
mapo.alm Bajamet janë një ushqim i shkëlqyer për t’u ngrënë çdo ditë, sepse ato janë plot me proteina, vitamina dhe fibra. Konsumimi i tyre rregullisht mendohet se zvogëlon rrezikun për prekjen nga problemet ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:03
mapo.alm Bajamet janë një ushqim i shkëlqyer për t’u ngrënë çdo ditë, sepse ato janë plot me proteina, vitamina dhe fibra. Konsumimi i tyre rregullisht mendohet se zvogëlon rrezikun për prekjen nga problemet ...

E refuzuan 20 familje, vajzën me sindromë “down” e birëson shqiptari
mapo.alm Alba kishte vetëm pak ditë që kishte lindur kur prindërit e saj në Itali e dhanë për birësim, pasi kishte sindromën “down”. Fatkeqësisht, 20 familje të tjera refuzuan ta birësojnë edhe pse ishte vetëm 13 ...
Mapo | 09-Oct-2019 19:01
mapo.alm Alba kishte vetëm pak ditë që kishte lindur kur prindërit e saj në Itali e dhanë për birësim, pasi kishte sindromën “down”. Fatkeqësisht, 20 familje të tjera refuzuan ta birësojnë edhe pse ishte vetëm 13 ...

OSHEE: 10-11 tetor, këto zona në Tiranë s’do kenë drita
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...
Mapo | 09-Oct-2019 18:17
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...

“Taulant Seferi kuqezi”, babai: Si më provokoi trajneri i Maqedonisë
mapo.al Një nga risitë e Shqipërisë në listën e publikuar vetëm pak më parë, ishte edhe përfshirja e Taulant Seferit. Ky i fundit është për herë të parë në listën kryesore, pasi në atë të pritjes kishte qenë edhe më ...
Mapo | 09-Oct-2019 18:05
mapo.al Një nga risitë e Shqipërisë në listën e publikuar vetëm pak më parë, ishte edhe përfshirja e Taulant Seferit. Ky i fundit është për herë të parë në listën kryesore, pasi në atë të pritjes kishte qenë edhe më ...

Shkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve tek meshkujt
mapo.alm Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një ...
Mapo | 09-Oct-2019 17:55
mapo.alm Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një ...

Messi: Marrëdhënia me Griezmann dhe dëshira për të rikthyer Neymar
mapo.alm Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar. Lidhur me këto zëra, ...
Mapo | 09-Oct-2019 17:49
mapo.alm Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar. Lidhur me këto zëra, ...

STUDIMI: Shkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve te meshkujt
Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një problem ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 17:32
Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një problem ...

Gjermani/ Pamje nga masakra para sinagogës (VIDEO)
mapo.alm Dy persona gjetën vdekjen dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Halle, në lindje të Gjermanisë. Personat që bënë masakrën e paradites, ishin të veshur me uniforma ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:41
mapo.alm Dy persona gjetën vdekjen dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Halle, në lindje të Gjermanisë. Personat që bënë masakrën e paradites, ishin të veshur me uniforma ...

Protestat, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Ekuador
mapo.alm Shteti amerikanojugor i Ekuadorit ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e protestave antiqeveritare. Përleshjet mes policisë dhe demonstruesve vijojnë prej një jave. Shkak është bërë vendimi i ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:32
mapo.alm Shteti amerikanojugor i Ekuadorit ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e protestave antiqeveritare. Përleshjet mes policisë dhe demonstruesve vijojnë prej një jave. Shkak është bërë vendimi i ...

Film dokumentar në nder të Luan Hajdaragës, mikut të të gjithëve
mapo.al U bë një vit pa Luan Hajdaragën. Sot, miq të afërm e jo vetëm, do të mblidhen tek “Milenium” aty ku do të shfaqet një film dokumentar mbi jetën dhe karrierën e politikanit dhe profesorit të njohur. Luan ...
Mapo | 09-Oct-2019 15:45
mapo.al U bë një vit pa Luan Hajdaragën. Sot, miq të afërm e jo vetëm, do të mblidhen tek “Milenium” aty ku do të shfaqet një film dokumentar mbi jetën dhe karrierën e politikanit dhe profesorit të njohur. Luan ...

Mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë PD-së, reagon Bardhi
mapo.al Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila zhvillohet në ...
Mapo | 09-Oct-2019 15:13
mapo.al Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila zhvillohet në ...

Tha se do të japë dorëheqjen, Balla: Meta të mbajë fjalën
mapo.al Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për raportin e Komisionit të Venecias lidhur me kërkesën e socialistëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Balla tha se kur ky ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:58
mapo.al Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për raportin e Komisionit të Venecias lidhur me kërkesën e socialistëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Balla tha se kur ky ...

Policia nuk lejon klubin e Crvena Zvezdës të hyjë në Kosovë (VIDEO)
mapo.al Ashtu siç ishte njoftuar më parë nga autoritetet e Kosovës, autobusi me futbollistët e ekipit serb është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Jarinës. Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:48
mapo.al Ashtu siç ishte njoftuar më parë nga autoritetet e Kosovës, autobusi me futbollistët e ekipit serb është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Jarinës. Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me ...

60 nxënës përfunduan në spital, ISHP: Ushqimi me salmonelë
mapo.al Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, i cila ka qenë prezentë tek ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:18
mapo.al Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, i cila ka qenë prezentë tek ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved