ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 08:43

PD tregon planin që ka opozita: Nuk do të ketë protesta

PD tregon planin që ka opozita: Nuk do të ketë protesta
Postuar: 09/10/2019 - 21:55 Nënkryetar i PD-së Edmond Spaho ka folur për protestat e Opozitës. Spaho është shprehur se protestat e opozitës janë ndërprerë sepse ata dëshirojnë të hapen negociatat. Ne kemi zhvilluar ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 22:02
Postuar: 09/10/2019 - 21:55 Nënkryetar i PD-së Edmond Spaho ka folur për protestat e Opozitës. Spaho është shprehur se protestat e opozitës janë ndërprerë sepse ata dëshirojnë të hapen negociatat. Ne kemi zhvilluar ...

Kryemadhi nuk përmbahet në studio: Kanë hyrë 17 qelbësira në Kuvend që njëri shitet me dosjet e SHIK-ut
Postuar: 09/10/2019 - 21:56 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar edhe një herë se nuk janë pendaur për djegien e mandateve. Ajo u shpreh se ata që morën mandatet janë shitur dhe kërcënuar për shkak të ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 22:02
Postuar: 09/10/2019 - 21:56 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar edhe një herë se nuk janë pendaur për djegien e mandateve. Ajo u shpreh se ata që morën mandatet janë shitur dhe kërcënuar për shkak të ...

"I tremb këtu shumë, do trembi dhe atje", Spartak Ngjela flet për ndryshimin e madh Kosovë-Shqipëri
Postuar: 09/10/2019 - 21:44 Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në Ballkan. Sipas tij nëse kryeministri i ri Albin Kurti do të ndërmarrë nismën për të ndryshuar simbolet e shtetit do t'i mërzitë strofa ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:50
Postuar: 09/10/2019 - 21:44 Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në Ballkan. Sipas tij nëse kryeministri i ri Albin Kurti do të ndërmarrë nismën për të ndryshuar simbolet e shtetit do t'i mërzitë strofa ...

Djegia e mandateve, Kryemadhi zbulon detajet çfarë i thanë amerikanët në janar të 2019
Postuar: 09/10/2019 - 21:47 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë. Ajo ka treguar edhe një bisedë të bërë në zyrën e saj në LSI në muajin janar 2019. ‘Një zyrtar i ambasadës së SHBA me ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:50
Postuar: 09/10/2019 - 21:47 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sulmuar ndërkombëtarët në Tiranë. Ajo ka treguar edhe një bisedë të bërë në zyrën e saj në LSI në muajin janar 2019. ‘Një zyrtar i ambasadës së SHBA me ...

Monika Kryemadhi plas 'bombën': Saimir Tahiri më ka përgjuar
Postuar: 09/10/2019 - 21:32 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka befasuar sot me një deklaratë ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, ajo ka ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:36
Postuar: 09/10/2019 - 21:32 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka befasuar sot me një deklaratë ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një bisedë me gazetarët Çim Peka, Arion Sulo dhe Bledian Koka, ajo ka ...

Arta Dade tregon prapaskenat: Nuk kam shkuar në Partinë Socialiste. Po shikoja një film për të ndjerin Hajdaraga dhe...
Postuar: 09/10/2019 - 21:30 Ish-ministrja Arta Dade u shpreh se nuk ka shkuar më në Partinë Socialiste. Ajo solli në kujtesë një mbledhje të zhvilluar disa vite më parë, ku ishte sëbashku me personalitete të larta të ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:32
Postuar: 09/10/2019 - 21:30 Ish-ministrja Arta Dade u shpreh se nuk ka shkuar më në Partinë Socialiste. Ajo solli në kujtesë një mbledhje të zhvilluar disa vite më parë, ku ishte sëbashku me personalitete të larta të ...

“Bomba” e Spartak Ngjelës: SHBA ka nisur hetimin. Ja fotoja që do të “fundosë” Ramën
Postuar: 09/10/2019 - 21:14 Avokat Spartak Ngjala dhe se në SHBA ka nisur procesin penal për pagesën që Rama ka bërë për foton me ish-presidentin Obama. “Mesa kam marrë vesh nga opozitarët e brendshëm, fuqitë e mëdha ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:18
Postuar: 09/10/2019 - 21:14 Avokat Spartak Ngjala dhe se në SHBA ka nisur procesin penal për pagesën që Rama ka bërë për foton me ish-presidentin Obama. “Mesa kam marrë vesh nga opozitarët e brendshëm, fuqitë e mëdha ...

Mini Shengeni, fillon darka zyrtare mes liderëve të Ballkanit (VIDEO)
Postuar: 09/10/2019 - 21:15 Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrave të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ana Brnabic, Edi Ramës dhe Zoran Zaev iu bashkua edhe presidenti serb Aleksandër ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:18
Postuar: 09/10/2019 - 21:15 Ka filluar darka zyrtare në Novi Sad midis kryeministrave të Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ana Brnabic, Edi Ramës dhe Zoran Zaev iu bashkua edhe presidenti serb Aleksandër ...

U skualifikua nga KLP, më 16 tetor shqyrtohet ankimimi i kandidatit për kryeprokuror
Gjykata Administrative e Apelit ka caktuar datën 16 tetor për të shqyrtuar ankimimin e kandidatit për Prokuror të Përgjithshëm, Lulzim Alushaj. Alushaj kërkon shfuqizim e vendit të KLP-së dhe anulimin e të gjithë ...
Lapsi | 09-Oct-2019 16:35
Gjykata Administrative e Apelit ka caktuar datën 16 tetor për të shqyrtuar ankimimin e kandidatit për Prokuror të Përgjithshëm, Lulzim Alushaj. Alushaj kërkon shfuqizim e vendit të KLP-së dhe anulimin e të gjithë ...

"U prish cilësia e mallit, ndryshuan dhe ata deklarimet e tyre", Monika Kryemadhi sulmon ndërkomëtarët në Tiranë
Postuar: 09/10/2019 - 21:05 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bërë krahasimin me Kosovën për zgjedhjet dhe është shprehur se në Prishtinë, ndërkombëtarët nuk folën fare dhe nuk u bënë me njërën palë. Sipas ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 21:11
Postuar: 09/10/2019 - 21:05 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka bërë krahasimin me Kosovën për zgjedhjet dhe është shprehur se në Prishtinë, ndërkombëtarët nuk folën fare dhe nuk u bënë me njërën palë. Sipas ...

"Një e vërtetë e hidhur që hedh shumë dyshime se çfarë do ndodhë", Rudina Hajdari jep lajmin aspak të mirë
Postuar: 09/10/2019 - 20:55 Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pas Holandës që ka dalë kundër dhe Francës që ende nuk ka dalë me një ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 20:56
Postuar: 09/10/2019 - 20:55 Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pas Holandës që ka dalë kundër dhe Francës që ende nuk ka dalë me një ...

Trondit Spartak Ngjela: Ju tregoj si Gjermania kërkon ta arrestojë Ramën
Postuar: 09/10/2019 - 20:55 Avokat Spartak shprehet se kushtet e Gjermanisë kërkojnë eliminimin e klasës politike. Sipas tij, ajo duhet filluar me kryeministrin Rama. “Nuk është përgjegjësi e kryeministrit, është ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 20:56
Postuar: 09/10/2019 - 20:55 Avokat Spartak shprehet se kushtet e Gjermanisë kërkojnë eliminimin e klasës politike. Sipas tij, ajo duhet filluar me kryeministrin Rama. “Nuk është përgjegjësi e kryeministrit, është ...

“Hajde hajde si ka vajt puna”, Arta Dade "kryqëzon" Bashën dhe Kryemadhin
Postuar: 09/10/2019 - 20:42 Ish-ministrja e Jashtme komentoi shkurtimisht parlamentin, të cilën pjesëmarrja në emision mbrëmjen e sotme e kishte bërë që ta ndiqte. Ajo tha se i përmbahet idesë se vendimi i opozitës për ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 20:49
Postuar: 09/10/2019 - 20:42 Ish-ministrja e Jashtme komentoi shkurtimisht parlamentin, të cilën pjesëmarrja në emision mbrëmjen e sotme e kishte bërë që ta ndiqte. Ajo tha se i përmbahet idesë se vendimi i opozitës për ...

Arta Dade revoltohet me ministret e Ramës: I përdor si karta
Postuar: 09/10/2019 - 20:27 Ish-ministrja Arta Dade ka komentuar letrën nga politikanet shqiptare për parlamentin holandez. Ajo u shpreh se po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer. Sipas Arta Dades, ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 20:32
Postuar: 09/10/2019 - 20:27 Ish-ministrja Arta Dade ka komentuar letrën nga politikanet shqiptare për parlamentin holandez. Ajo u shpreh se po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer. Sipas Arta Dades, ...

Ndahet nga jeta aktori dhe komediani shumë i dashur për shqiptarët
Postuar: 09/10/2019 - 20:01 Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 20:03
Postuar: 09/10/2019 - 20:01 Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi ...

Holanda do ndryshojë qëndrim? Pas letrës, ministret e Ramës të vendosura të mos ndalen me kaq
Postuar: 09/10/2019 - 19:49 Gratë ministre të cilat i dërguan letër parlamentit holandez për t'i kërkuar të mos bllokojnë procesin e integrimit, duket se janë të vendosura të mos ndalen me kaq. Ministrja e Kulturës Elva ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 19:56
Postuar: 09/10/2019 - 19:49 Gratë ministre të cilat i dërguan letër parlamentit holandez për t'i kërkuar të mos bllokojnë procesin e integrimit, duket se janë të vendosura të mos ndalen me kaq. Ministrja e Kulturës Elva ...

Fotot/ Kryeministri Rama mbërrin në Novi Sad të Serbisë, tërheq vëmendjen me veshjen e tij
Postuar: 09/10/2019 - 19:29 Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën sot pasdite në Beograd këtë pasdite ku u pritën nga ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 19:33
Postuar: 09/10/2019 - 19:29 Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën sot pasdite në Beograd këtë pasdite ku u pritën nga ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic ...

Negociatat me BE, zbardhet kërkesa urgjente e presidentit të KE-së për Shqipërinë
Postuar: 09/10/2019 - 19:23 Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Juncker kërkon që të mbahet premtimi me vendet e Ballkanit ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 19:25
Postuar: 09/10/2019 - 19:23 Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Juncker kërkon që të mbahet premtimi me vendet e Ballkanit ...

“SPAK të godasë gjyqtarët dhe prokurorët, pavarësisht Vettingut”
Postuar: 09/10/2019 - 19:15 Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në A2 ka folur për situatën aktuale politike në vend sa i përket negociatave. Ai e quajti opozitën aktuale si lokomotivë ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 19:18
Postuar: 09/10/2019 - 19:15 Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i ftuar në A2 ka folur për situatën aktuale politike në vend sa i përket negociatave. Ai e quajti opozitën aktuale si lokomotivë ...

Kreshnik Spahiu nxjerr foton e Ilir Metës: Po lexon një libër mbrapsht
Postuar: 09/10/2019 - 19:11 Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu tha se pas një analize në rrjetet sociale të presidentit Ilir Meta kishte dalë në përfundimin se ai ka më shumë foto me qenë e mace se me zyrtarë ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 19:18
Postuar: 09/10/2019 - 19:11 Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu tha se pas një analize në rrjetet sociale të presidentit Ilir Meta kishte dalë në përfundimin se ai ka më shumë foto me qenë e mace se me zyrtarë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved