ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 10:59

Rreth letrës së ministrave gra

Rreth letrës së ministrave gra
Mons. George Frendo* Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Holandez me një letër. Në këtë letër shkruajnë se janë “ nëna dhe bija, gra që luftojnë për familjet tona dhe për kombin tonë ”. ...
Mapo | 09-Oct-2019 21:18
Mons. George Frendo* Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Holandez me një letër. Në këtë letër shkruajnë se janë “ nëna dhe bija, gra që luftojnë për familjet tona dhe për kombin tonë ”. ...

“Çmojmë Holandën…për legalizimin e abortit e martesat gay”, pas letrës së ministreve, reagon ashpër arqipeshkvi Frendo
Arqipeshkëvia Tiranë – Durrës me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka vërejtur me kujdes një letër të shkruar nga ministret e Shqipërisë para hapjes së negociatave, të cilat ndër të tjera shprehen se “në ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 19:56
Arqipeshkëvia Tiranë – Durrës me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka vërejtur me kujdes një letër të shkruar nga ministret e Shqipërisë para hapjes së negociatave, të cilat ndër të tjera shprehen se “në ...

Kisha Katolike revoltohet me ministret e Ramës: Si guxoni e lavdëroni Holandën për vrasjen e qenieve njerëzore dhe martesat gay?
Kisha Katolike ka replikuar me ministret e Qeverisë shqiptare, të cilat një ditë më parë i dërguan një letër deputetëve të Holandës për hapjen e negociatave. Kisha Katolike është e revoltuar me letrën e ministreve ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 18:38
Kisha Katolike ka replikuar me ministret e Qeverisë shqiptare, të cilat një ditë më parë i dërguan një letër deputetëve të Holandës për hapjen e negociatave. Kisha Katolike është e revoltuar me letrën e ministreve ...

Polemika/ Kisha Katolike kundër ministreve të Ramës: Nuk duhet të flisni për abortin dhe martesën gay
Një polemikë ka lindur mes Kishës Katolike dhe ministreve të qeverisë Rama, të cilat i dërguan një letër parlamentit hollandez, ku e përgëzonin dhe lavdëronin këtë vend që ka legalizuar abortin dhe martesat gay. ...
Telegraf | 09-Oct-2019 18:42
Një polemikë ka lindur mes Kishës Katolike dhe ministreve të qeverisë Rama, të cilat i dërguan një letër parlamentit hollandez, ku e përgëzonin dhe lavdëronin këtë vend që ka legalizuar abortin dhe martesat gay. ...

“Nuk kam shkuar në PS”, Dade: Rama nuk ka mundur që të dalë mbi veten e vet
Ish-ministrja dhe ish-deputetja Arta Dade konstaton se me gjithë krizën e thellë të vendit kryeministri Rama nuk ka mundur që të dalë mbi veten. Gjatë një interviste në ABC News këtë të mërkurë, Dade tha se do të ishte ...
ABCNews | 09-Oct-2019 21:25
Ish-ministrja dhe ish-deputetja Arta Dade konstaton se me gjithë krizën e thellë të vendit kryeministri Rama nuk ka mundur që të dalë mbi veten. Gjatë një interviste në ABC News këtë të mërkurë, Dade tha se do të ishte ...

“Hajde hajde si ka vajt puna”, Arta Dade komenton parlamentin
Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ishte e ftuar këtë të mërkurë në rubrikën “Mbrëmje Ide” të gazetares Mirela Milori. Dade komentoi shkurtimisht parlamentin, të cilën pjesëmarrja në emision mbrëmjen e sotme e kishte ...
ABCNews | 09-Oct-2019 20:32
Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ishte e ftuar këtë të mërkurë në rubrikën “Mbrëmje Ide” të gazetares Mirela Milori. Dade komentoi shkurtimisht parlamentin, të cilën pjesëmarrja në emision mbrëmjen e sotme e kishte ...

Letra e ministreve për Holandën, Dade: Rama luan me përfaqësimin e grave
Po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer letrën që u dërgua dje nga ministret femra drejt Holandës. Sipas ish-ministres Arta Dades, kryeministri Edi Rama luan me përfaqësimin e grave. Gjatë një ...
ABCNews | 09-Oct-2019 20:18
Po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer letrën që u dërgua dje nga ministret femra drejt Holandës. Sipas ish-ministres Arta Dades, kryeministri Edi Rama luan me përfaqësimin e grave. Gjatë një ...

Letra drejtuar Holandës, Arqipeshkvi George Frendo: Kush u dha të drejtën të flasin në emrin e të gjithë shqiptarëve?
Arqipeshkvi i Metropolisë të Tiranë-Durrësit, imzot George Frendo ka reaguar kundër letrës që tetë gra ministre të qeverisë i drejtuan qeverisë së Holandës për çeljen e negociatave. Në tekstin e publikuar në faqen ...
ABCNews | 09-Oct-2019 19:49
Arqipeshkvi i Metropolisë të Tiranë-Durrësit, imzot George Frendo ka reaguar kundër letrës që tetë gra ministre të qeverisë i drejtuan qeverisë së Holandës për çeljen e negociatave. Në tekstin e publikuar në faqen ...

Letra për Holandën/ Kisha Katolike u tërheq veshin ministreve: Pse flisni në emër të shqiptarëve?
Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion janë absurde disa vlerësime që këto ministre në emër të shqiptarëve ...
Politiko | 09-Oct-2019 19:49
Letra që tetë ministret e qeverisë Rama i dërguan qeverisë së Holandës nuk është pritur aspak mirë nga Kisha Katolike shqiptare. Për këtë institucion janë absurde disa vlerësime që këto ministre në emër të shqiptarëve ...

“Forcat e errëta punojnë kundër Shqipërisë”, Strazimiri: Mos e kanë për kandidatët tutorë prostitutash?
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron se me siguri kur ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 17:42
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se qeveritarët flasin paturpërisht për “forca të errëta që punojnë kundër Shqipërisë”. Strazimiri deklaron se me siguri kur ...

Vlerësuan Holandën për lejimin e aborteve, Kisha Katolike-ministreve: Kush jua dha të drejtën të flisni në emër të shqiptarëve!
Ditën e djeshme, ministret shqiptare i dërguan një letër Holandës në lidhje me negociatat. Ndër të tjerë në letër ato vlerësonin legalizimin e martesave gay dhe lejimin e aborteve. Për këtë ka reaguar Kisha Katolike, e ...
Dritare | 09-Oct-2019 19:18
Ditën e djeshme, ministret shqiptare i dërguan një letër Holandës në lidhje me negociatat. Ndër të tjerë në letër ato vlerësonin legalizimin e martesave gay dhe lejimin e aborteve. Për këtë ka reaguar Kisha Katolike, e ...

Letra/ Kisha Katolike ministreve: A është legalizimi i abortit dhe martesës gay shenjë emancipimi?
Ditën e martë, ministret e qeverisë shqiptare i dërguan një letër Hollandës zyrtare, në të cilën i kërkonin të mos pengonte hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE. Në letrën e ministreve nuk mungonte as admirimi ndaj ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 18:35
Ditën e martë, ministret e qeverisë shqiptare i dërguan një letër Hollandës zyrtare, në të cilën i kërkonin të mos pengonte hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE. Në letrën e ministreve nuk mungonte as admirimi ndaj ...

Vlerësuan Holandën për abortin dhe martesat gay, Kisha Katolike del me mesazh të fortë për ministret shqiptare
Postuar: 09/10/2019 - 18:07 Kisha Katolike ka reaguar pas letrës së tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar Holandës ku midis të tjerash vlerësohet legalizimi i martesave midis së njëjtës gjini ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 18:08
Postuar: 09/10/2019 - 18:07 Kisha Katolike ka reaguar pas letrës së tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar Holandës ku midis të tjerash vlerësohet legalizimi i martesave midis së njëjtës gjini ...

Nuk përmbahet Sali Berisha, ja deklarata e fortë për luftën e Ramës me Holandën
Postuar: 09/10/2019 - 16:43 Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 16:48
Postuar: 09/10/2019 - 16:43 Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim ...

Negociatat/ Ministrja e Kulturës, Margariti: Shqipëria do të shpërblehet
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, është një nga 8 ministret nismëtare të një letre të dërguar ekzekutivit dhe parlamentit holandez me kërkesën për hapjen e negociatave. E ftuar në Ditarin e orës 09:00, ministrja ...
Lexo | 09-Oct-2019 13:52
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, është një nga 8 ministret nismëtare të një letre të dërguar ekzekutivit dhe parlamentit holandez me kërkesën për hapjen e negociatave. E ftuar në Ditarin e orës 09:00, ministrja ...

8 ministret e Ramës i shkruajnë Holandës: Na hapni negociatat, morëm çmim për barazinë gjinore
Holanda është një prej vendeve që mund të rrezikojë negociatat e Shqipërisë, për shkak të shqetësimit të saj me bandat kriminale shqiptare. Koha për t’i ndryshuar mendje këtij vendi është duke skaduar, dhe më momentet e ...
ABCNews | 08-Oct-2019 18:15
Holanda është një prej vendeve që mund të rrezikojë negociatat e Shqipërisë, për shkak të shqetësimit të saj me bandat kriminale shqiptare. Koha për t’i ndryshuar mendje këtij vendi është duke skaduar, dhe më momentet e ...

“E patë se si u futën në debat duke e bërë copë vendin tjetër”, Rama ‘sulmon’ unionin: Bashkimi Europian, lojë e madhe interesash
Postuar: 09/10/2019 - 12:38 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë fjalës në Parlament e ka cilësuar familjen e Bashkimit Europian si një lojë të madhe interesash duke sulmuar unionin. "Vendimi i Këshillit nuk ka ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 12:40
Postuar: 09/10/2019 - 12:38 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë fjalës në Parlament e ka cilësuar familjen e Bashkimit Europian si një lojë të madhe interesash duke sulmuar unionin. "Vendimi i Këshillit nuk ka ...

Letrën e tetë grave e shkroi një ‘burë’/ Mos i besoni o hollandeze! Eshte loje buri…
Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap i tillë është ...
Standard | 09-Oct-2019 09:55
Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një hap i tillë është ...

Ministret shqiptare letër Holandës: Mbështesni hapjen e negociatave
Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta Xhaçka, Etilda ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 16:51
Tetë ministret e kabinetit “Rama” I kanë dërguar një letër parlamentit holandezë në lidhje me çështjen e negociatave me Shqipërinë. Kur priten edhe pak ditë nga dhënia e përgjigjes së KE, ministrja, Olta Xhaçka, Etilda ...

Gratë e qeverisë Rama si kooperativistet e komunizmit
Nga Ilir Demalia Edi Rama kishte vënë minisreleshat ti dergonin leter Hollandës për hapjen (shkaperthimin) e negociatave. Ato biba, njehershëm ju bindën supremacise se K, Rama duke I derguar letrën Parlamentit Hollandez ...
Standard | 09-Oct-2019 09:55
Nga Ilir Demalia Edi Rama kishte vënë minisreleshat ti dergonin leter Hollandës për hapjen (shkaperthimin) e negociatave. Ato biba, njehershëm ju bindën supremacise se K, Rama duke I derguar letrën Parlamentit Hollandez ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved