ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 02:18

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 14:38
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...

Rama reagon pas dëshmisë së gruas se re: Çfarë është ky gjyqtar që vë në mbrojtje burrin dhe kundërshton vendimin e dhënë
Pas rastit të djeshëm të publikuar në Top Channel, TemA dhe mediat e tjera, ku një grua re akuzon drejtpërdrejtë gjyqtarin e Shkallës së Parë Martin Deda se ka dhënë një urdhër mbrojtje në kundërshtim me ligjin për ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 14:18
Pas rastit të djeshëm të publikuar në Top Channel, TemA dhe mediat e tjera, ku një grua re akuzon drejtpërdrejtë gjyqtarin e Shkallës së Parë Martin Deda se ka dhënë një urdhër mbrojtje në kundërshtim me ligjin për ...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 15:04
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...

Pas prokurorit në Durrës, Rama vë në shënjestër gjyqtarin në Gjirokastër: I jep urdhër-mbrojtjeje burrit dhunues
Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit, teksa e ka cilësuar si kriminel një gjyqtar në Gjirokastër. Vetëm pak ditës pasi akuzoi prokurorin e Durrësit, Arian Ndoja, si të ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:18
Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit, teksa e ka cilësuar si kriminel një gjyqtar në Gjirokastër. Vetëm pak ditës pasi akuzoi prokurorin e Durrësit, Arian Ndoja, si të ...

Rama propozon ligj special për prokurorët dhe gjyqtarët
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...
ABCNews | 09-Oct-2019 15:26
Kryeministri i ka kërkuar parlamentit që të miratojë urgjent një ligj të posaçëm që prokurorët e gjyqtarët që ende nuk kanë kaluar vettingun, të penalizohen nëse ju bien në qafë qytetarëve, ndërsa ata që shkarkohen nga ...

“Le të hidhen përpjetë”! Rama me tone të ashpra: Parlamenti do ndërhyjë me çdo çmim ndaj këtyre dy kategorive
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:11
Kryeministri Edi Rama ka vijuar me akuzat e forta ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve, që sipas tij, janë të zhytur në korrupsion. Nga foltorja e Kuvendit, Rama tha se Prokuroria është kthyer si një kafene, ku policia kap ...

Arrestimi i drejtuesit të Kadastrës në Durrës, Rama: Nuk iu përkul krimit
Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe gjykatës që e dinë që nuk e ...
Top Channel | 09-Oct-2019 13:10
Është rasti i Liridon Pulës, drejtor i Kadastrës së Durrësit, që ka shtyrë kryeministrin Edi Rama të flasë në Parlament për grupin “KÇK” (Të kapësh çfarë të kapësh), ku përfshiu prokurorë dhe gjykatës që e dinë që nuk e ...

Myslim Murrizi-Ramës: Brenda KÇK ka deputetë, ministra dhe kryebashkiakë
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar dhe në organizata kriminale. Për këtë deklaratë ...
Dritare | 09-Oct-2019 16:11
Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot gjatë seancës plenare se, Parlamenti do të shpallë në kërkim grupin KÇK, brenda të cilit janë prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar dhe në organizata kriminale. Për këtë deklaratë ...

Edi Rama i shpall luftë organizatës “KÇK”
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...
Medial | 09-Oct-2019 15:10
Reforma ne drejtesi nuk do te mbaroje me vetingun. Nga foltorja e parlamentit Kryeministri Rama ka sulmuar ashper te gjitha ata prokurore e gjyqtare qe shkelin ligjin, e qe zbatojne teorine kap cfare te kapesh, duke e ...

Rama: Të shpallim në kërkim prokurorë e gjyqtarë banditë
mapo.al Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u shprehur se në vend ...
Mapo | 09-Oct-2019 13:03
mapo.al Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u shprehur se në vend ...

“KÇK, bandë e madhe kriminale”, Murrizi përplaset me Ramën: Pjesë e saj, edhe deputetë, ministra, kryebashkiakë!
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...
Medial | 09-Oct-2019 14:38
Kryeministri Edi Rama është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës, Myslym Murrizi, për negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por edhe për deklaratën e tij se gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar janë ...

“KÇK të shpallet në kërkim”, Rama: Është grupi më i madh kriminal në Shqipëri
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...
Top Channel | 09-Oct-2019 12:44
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...

Rama: ju tregoj KÇK-në, organizatën kriminale që duhet kapur e ndëshkuar
Kryeministri Rama denoncoi ashpër atë që e quajti KÇK, për të cilën tha se është një organizatë kriminale që “duhet kapur e ndëshkuar”. “Ka ardhur koha të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 14:25
Kryeministri Rama denoncoi ashpër atë që e quajti KÇK, për të cilën tha se është një organizatë kriminale që “duhet kapur e ndëshkuar”. “Ka ardhur koha të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë ...

Rama paralajmëron gjyqtarë e prokurorë: Grupi ‘KÇK’ i shpallur në kërkim. Sms që më erdhi në telefon…
I ashpër ka qenë kryeministri Edi Rama për një grup prokurorësh dhe gjyqtarët që sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur ‘KÇK’ (kap çafarë të kapësh). Nga foltorja e Kuvendit kreu i Ekzekutivit tha se të gjithë këta ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 12:44
I ashpër ka qenë kryeministri Edi Rama për një grup prokurorësh dhe gjyqtarët që sipas tij kanë ngritur një grup të quajtur ‘KÇK’ (kap çafarë të kapësh). Nga foltorja e Kuvendit kreu i Ekzekutivit tha se të gjithë këta ...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që po bëjnë kërdinë
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...
Lexo | 09-Oct-2019 13:49
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...

Rama: KÇK është grupi më i madh kriminal në Shqipëri
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...
Gazeta Dita | 09-Oct-2019 13:27
“Grupi të kapësh çfarë të kapësh”, kështu i konsideroi kryeministri Edi Rama ata prokurorë apo gjyqtarë që, sipas tij, po punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe nuk po japin drejtësi pasi e dinë se nuk e kalojnë ...

“Jam i tronditur, ata s’quhen as njerëz”, Rama nxjerr prapaskenat për arrestimin e drejtorit në Durrës: Futi në burg tha ajo! Gjyqtari një kriminel!
Postuar: 09/10/2019 - 13:21 Pas akuzave të forta të deputetit Myslim Murrizit për vettingun e gjyqtarëve dhe në politikë, por edhe për interpelancën e kërkuar në ministren Denaj, Rama i është kundërpërgjigjur menjëherë ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 13:24
Postuar: 09/10/2019 - 13:21 Pas akuzave të forta të deputetit Myslim Murrizit për vettingun e gjyqtarëve dhe në politikë, por edhe për interpelancën e kërkuar në ministren Denaj, Rama i është kundërpërgjigjur menjëherë ...

“Do të shpallim në kërkim grupin KÇK”, Rama: Duhet të reagojmë fort ndaj prokurorëve dhe gjykatësve të korruptuar, po bëjnë kërdinë. Ata janë grupi më i madh kriminal në Shqipëri
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 12:37
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar parlamentit që të reagojnë fortë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve ntë korruptuar që s’kanë kaluar vetingun. Gjatë fjalës që mbajti në Kuvend teksa i quajti prokurorët dhe gjykatësit e ...

Prokurorët dhe gjyqtarët që nuk kaluan Vetingun, Rama: Janë sot grupi më i madh kriminal
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se “ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë kaluar Vetingun dhe që e dinë që nuk e kalojnë ...
Medial | 09-Oct-2019 13:21
TIRANË, 9 tetor/MEDIAL/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se “ka ardhur koha që të reagojmë me forcë ndaj prokurorëve dhe gjykatësve që nuk e kanë kaluar Vetingun dhe që e dinë që nuk e kalojnë ...

Rama: para drejtësisë të gjithë prokurorët dhe gjykatësit e nxjerrë jashtë sistemit nga vettingu
Kryeministri Edi Rama deklaruar sërish vendosmërinë e tij për çuarjen deri në fund të Reformës në Drejtësinë shqiptare, duke vënë para drejtësisë të gjithë prokurorët dhe gjykatësit e nxjerrë jashtë sistemit nga ...
RTSH | 09-Oct-2019 13:20
Kryeministri Edi Rama deklaruar sërish vendosmërinë e tij për çuarjen deri në fund të Reformës në Drejtësinë shqiptare, duke vënë para drejtësisë të gjithë prokurorët dhe gjykatësit e nxjerrë jashtë sistemit nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved