ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/01/2020 10:57

Kompetencat kyçe për të plotësuar ‘skills gap’ në epokën teknologjike

Kompetencat kyçe për të plotësuar ‘skills gap’ në epokën teknologjike
Kerkimi, “The enterprise guide to closing the skills gap”, nenvizon mungesen e talenteve, per shkak te disa faktoreve, si zhvillimet e vazhdueshme dhe te shpejta teknologjie dhe inovacioni i modeleve operative. ...
ikub.al | 09-Oct-2019 21:43
Kerkimi, “The enterprise guide to closing the skills gap”, nenvizon mungesen e talenteve, per shkak te disa faktoreve, si zhvillimet e vazhdueshme dhe te shpejta teknologjie dhe inovacioni i modeleve operative. ...

Kompetencat kyçe për të plotësuar ‘skills gap’ në epokën teknologjike
Më shumë se 120 milionë punonjësve, në 12 ekonomitë më të mëdha në botë, mund t’ju duhet të rikualifikohen në tre vitet e ardhshme, për shkak të përfshirjes së teknologjive të reja si Inteligjenca Artificiale dhe ...
Monitor | 09-Oct-2019 13:11
Më shumë se 120 milionë punonjësve, në 12 ekonomitë më të mëdha në botë, mund t’ju duhet të rikualifikohen në tre vitet e ardhshme, për shkak të përfshirjes së teknologjive të reja si Inteligjenca Artificiale dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved