ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 03:20

Vijon të habisë Neritan Ceka, sulmon Borchard dhe i puth dorën Kryemadhit e vajzave të LSI

Vijon të habisë Neritan Ceka, sulmon Borchard dhe i puth dorën Kryemadhit e vajzave të LSI
Ish kryetari i partisë Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka teksa ka komentuar mbarëvajtjen e zgjedhjeve në Kosovë, bëri një paralelizëm me situatën politike në Shqipëri. I ftuar në ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 23:28
Ish kryetari i partisë Aleancës Demokratike, ish deputeti, ambasadori dhe historiani Neritan Ceka teksa ka komentuar mbarëvajtjen e zgjedhjeve në Kosovë, bëri një paralelizëm me situatën politike në Shqipëri. I ftuar në ...

"Flitet për diçka shumë të rëndë", Mesila Doda jep paralajmërimin tronditës për kryeministrin Rama
Postuar: 09/10/2019 - 18:34 Mesila Doda ka hedhur akuza të rënda drejt kryeministrit Rama. Ajo e akuzon se e ka shitur dhe keqpërdorur çështjen çame. Doda ka paralajmëruar se pas disa ditësh do publikohen shkresa për ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 18:35
Postuar: 09/10/2019 - 18:34 Mesila Doda ka hedhur akuza të rënda drejt kryeministrit Rama. Ajo e akuzon se e ka shitur dhe keqpërdorur çështjen çame. Doda ka paralajmëruar se pas disa ditësh do publikohen shkresa për ...

Përplaset nga makina 10-vjeçari në Shkodër, dërgohet direkt në spital
Postuar: 09/10/2019 - 18:27 Një fëmijë 10-vjeçar është përplasur nga makina në qytetin e Shkodrës. Aksidenti i rëndë ka ndodhur në Unazën Perëndimore të këtij qyteti, tek zona e quajtur ZukthKashta ku një drejtues mjeti ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 18:35
Postuar: 09/10/2019 - 18:27 Një fëmijë 10-vjeçar është përplasur nga makina në qytetin e Shkodrës. Aksidenti i rëndë ka ndodhur në Unazën Perëndimore të këtij qyteti, tek zona e quajtur ZukthKashta ku një drejtues mjeti ...

Del i tronditur nga makina, aksidentohet në mes të Tiranës aktori Albano Bogdo (Publikohen pamjet)
Postuar: 09/10/2019 - 18:21 Aktori i humorit Albano Bogdo është përfshirë në një aksident pranë një semafori tek zona e ish parkut të autobuzave në Rrugën e Kavajës në kryeqytet. Ai ka kaluar disa momente frike. Makina ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 18:23
Postuar: 09/10/2019 - 18:21 Aktori i humorit Albano Bogdo është përfshirë në një aksident pranë një semafori tek zona e ish parkut të autobuzave në Rrugën e Kavajës në kryeqytet. Ai ka kaluar disa momente frike. Makina ...

Drita jeshile e negociatave për Shqipërinë, ambasadorja e Francës në Tiranë zbulon detajet se për çfarë po konsultohen me Gjermaninë
Postuar: 09/10/2019 - 18:06 Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak u shpreh se Parisi po konsultohet me Berlinin për të hapur dritën jeshile për negociatat. "Nuk jam në gjendje të përgjigjem. Autoritet ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 18:08
Postuar: 09/10/2019 - 18:06 Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak u shpreh se Parisi po konsultohet me Berlinin për të hapur dritën jeshile për negociatat. "Nuk jam në gjendje të përgjigjem. Autoritet ...

Petrit Vasili "kryqëzon" Ramën: Vendos kriminelë në krye. Nëse Evropa ka inat Ballkanin pse është kaq e drejtë?
Postuar: 09/10/2019 - 17:53 Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij ka thënë sot se fajin për integrimin e ka Europa për shkak të problemeve të veta, ndërsa opozita mban peshën ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:55
Postuar: 09/10/2019 - 17:53 Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij ka thënë sot se fajin për integrimin e ka Europa për shkak të problemeve të veta, ndërsa opozita mban peshën ...

"Reforma në Drejtësi u deformua", ish-ministri tregon kushtin që duhet të plotësojë qeveria për integrimin në BE
Postuar: 09/10/2019 - 17:51 Ish-deputeti i LSI-së Edmond Haxhinasto në një intervistë për “News 24” deklaroi se integrimi i vendit në BE ka nevojë për një pakt kombëtar. Sipas Haxhinastos, edhe reforma në drejtësi ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:52
Postuar: 09/10/2019 - 17:51 Ish-deputeti i LSI-së Edmond Haxhinasto në një intervistë për “News 24” deklaroi se integrimi i vendit në BE ka nevojë për një pakt kombëtar. Sipas Haxhinastos, edhe reforma në drejtësi ...

Zbulohet se kush është i arratisuri nga burgu i Rrogozhinës, “tmerri” i qytetarëve që kryente grabitje bashkë me bukuroshen që shërbente si karrem
Postuar: 09/10/2019 - 17:40 I dënuari, i cili u arratis sot nga burgu i Rrogozhinës është Fatjon Bushgjoka. Sipas burimeve, mësohet se personi i arrestuar nuk është kthyer në burgun e Rrogozhinës, pas përfundimit të ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:42
Postuar: 09/10/2019 - 17:40 I dënuari, i cili u arratis sot nga burgu i Rrogozhinës është Fatjon Bushgjoka. Sipas burimeve, mësohet se personi i arrestuar nuk është kthyer në burgun e Rrogozhinës, pas përfundimit të ...

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës / Artan Lame paralajmëron ndryshimin e madh
Postuar: 09/10/2019 - 17:29 Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame në një prononcim për mediat nga Elbasani paralajmëroi se probleme si ai i Vlorës qytetarët do të dëgjojnë në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, kreu i ALUZNI-t tha ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:32
Postuar: 09/10/2019 - 17:29 Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame në një prononcim për mediat nga Elbasani paralajmëroi se probleme si ai i Vlorës qytetarët do të dëgjojnë në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, kreu i ALUZNI-t tha ...

Nënkryetari i Parlamentit zbulon kushtin e panegociushëm për Reformën Zgjedhore
Postuar: 09/10/2019 - 17:15 I ftuar sot në emisionin “Top Talk” nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore.Ai tha se Shqipëria ka ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:16
Postuar: 09/10/2019 - 17:15 I ftuar sot në emisionin “Top Talk” nënkryetari i Parlamentit, Myslim Murrizi bëri të ditur kushtin e panegociushëm që opozita ka përsa i përket Reformës Zgjedhore.Ai tha se Shqipëria ka ...

Tiranë, gjendet i vdekur në makinë 38-vjeçari
Postuar: 09/10/2019 - 17:14 Një 38-vjeçar është gjetur i vdekur brenda makinës së tij. Burime zyrtare policore bëjnë me dije se trupi i pajetë është gjetur rreth orës 16:00 në rrugën “Mustafa Matohiti”, ndërsa viktima ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:16
Postuar: 09/10/2019 - 17:14 Një 38-vjeçar është gjetur i vdekur brenda makinës së tij. Burime zyrtare policore bëjnë me dije se trupi i pajetë është gjetur rreth orës 16:00 në rrugën “Mustafa Matohiti”, ndërsa viktima ...

Përgjigja negative e Holandës? Ish- ambasadori zbulon arsyen pse 'PO-ja' varet vetëm nga presidenti i Francës
Postuar: 09/10/2019 - 17:09 Ish-ambasadori Ylljet Aliçka, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News tha se vendimi që do të marrë Franca do të ndikojë edhe tek Holanda për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë. ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:13
Postuar: 09/10/2019 - 17:09 Ish-ambasadori Ylljet Aliçka, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News tha se vendimi që do të marrë Franca do të ndikojë edhe tek Holanda për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë. ...

Dalin detajet e forta, arratiset i dënuari nga burgu i Rrogozhinës
Postuar: 09/10/2019 - 17:07 Iku me leje nga burgu i Rrogozhinës dhe nuk u kthye më. Sipas informacioneve paraprake, një i dënuar në burgun e Rrogozhinës është deklaruar i arratisur sot nga policia. Personi nuk është ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 17:09
Postuar: 09/10/2019 - 17:07 Iku me leje nga burgu i Rrogozhinës dhe nuk u kthye më. Sipas informacioneve paraprake, një i dënuar në burgun e Rrogozhinës është deklaruar i arratisur sot nga policia. Personi nuk është ...

Arlind Çaçani: Reforma zgjedhore “Kali jonë i betejës”, të vendosur për të ndryshuar sistemin, mazhoranca ta harrojë se do na përdorë si shtojcë e saj
Postuar: 09/10/2019 - 16:50 Miratimi ose jo i reformës zgjedhore vijon të jetë kryefjala e ditës, jo vetëm për politikën në Shqipëri, por edhe dhe kancelaritë e huaja. Këto të fundit dhe sidomos Gjermania ka kushtëzuar ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 16:52
Postuar: 09/10/2019 - 16:50 Miratimi ose jo i reformës zgjedhore vijon të jetë kryefjala e ditës, jo vetëm për politikën në Shqipëri, por edhe dhe kancelaritë e huaja. Këto të fundit dhe sidomos Gjermania ka kushtëzuar ...

Nuk përmbahet Sali Berisha, ja deklarata e fortë për luftën e Ramës me Holandën
Postuar: 09/10/2019 - 16:43 Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 16:48
Postuar: 09/10/2019 - 16:43 Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim ...

Opozita përmbysi pas 12 vitesh qeverinë në Kosovë, Ditmir Bushati jep mesazhin e koduar për Tiranën
Postuar: 09/10/2019 - 16:08 Ish-minstri i Jashtëm Ditmir Bushati i ftuar në emision “Përballë” në TVSH vlerësoi fitoren e opozitës në Kosovë, të Albin Kurtit të Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit të LDK-së. Ai theksoi se ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 16:11
Postuar: 09/10/2019 - 16:08 Ish-minstri i Jashtëm Ditmir Bushati i ftuar në emision “Përballë” në TVSH vlerësoi fitoren e opozitës në Kosovë, të Albin Kurtit të Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit të LDK-së. Ai theksoi se ...

Negociatat me BE/ Bullgaria ka dy kërkesa për Shqipërinë para 18 tetorit, i vendos kushte edhe Maqedonisë së Veriut
Postuar: 09/10/2019 - 15:54 Bullgaria ka vendosur të mbështesë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por për këtë të fundit ka vendosur kushte.Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare të ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 15:58
Postuar: 09/10/2019 - 15:54 Bullgaria ka vendosur të mbështesë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por për këtë të fundit ka vendosur kushte.Në dokumentin e publikuar në faqen zyrtare të ...

"Le të presim çdo të ndodhë në fund", ambasadori gjerman në Tiranë komenton jehonën e vendimin të Bundestagut
Postuar: 09/10/2019 - 15:34 Ambasadori gjerman, Peter Zingraf, në një intervistë pët TVSH ka komentuar hapjen e negociatave të vendit tonë me BE dhe kushtet që Bungestagu vendosi për vendin tonë. Ai shprehet se ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 15:41
Postuar: 09/10/2019 - 15:34 Ambasadori gjerman, Peter Zingraf, në një intervistë pët TVSH ka komentuar hapjen e negociatave të vendit tonë me BE dhe kushtet që Bungestagu vendosi për vendin tonë. Ai shprehet se ...

"Le të presim çdo të ndodhë në fund", ambasadori gjerman në Tiranë komenton vendimin e Bundestagut
Postuar: 09/10/2019 - 15:34 Ambasadori gjerman, Peter Zingraf, në një intervistë pët TVSH ka komentuar hapjen e negociatave të vendit tonë me BE dhe kushtet që Bungestagu vendosi për vendin tonë. Pjesë nga intervista: ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 15:37
Postuar: 09/10/2019 - 15:34 Ambasadori gjerman, Peter Zingraf, në një intervistë pët TVSH ka komentuar hapjen e negociatave të vendit tonë me BE dhe kushtet që Bungestagu vendosi për vendin tonë. Pjesë nga intervista: ...

Ftesa e Damian Gjiknurit për demokratët, reagon menjëherë krahu i djathtë i Bashës
Postuar: 09/10/2019 - 15:12 Numri dy i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas ftesës së bërë nga Damian Gjiknuri për të marrë pjesë në reformën zgjedhore.Në një reagim Bardhi shprehet se më parë qeveria të ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 15:13
Postuar: 09/10/2019 - 15:12 Numri dy i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas ftesës së bërë nga Damian Gjiknuri për të marrë pjesë në reformën zgjedhore.Në një reagim Bardhi shprehet se më parë qeveria të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved