ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 08:33

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 22:29
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Balla në Rumani: Partitë opozitare mbështesin fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë me BE
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë vizitës në Rumani është takuar me drejtues të lartë të partive parlamentare të opozitës rumune. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 18:30
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë vizitës në Rumani është takuar me drejtues të lartë të partive parlamentare të opozitës rumune. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla ...

Balla takohet me përfaqësues të opozitës rumune: Mbështesin çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE
Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla në kuadër të vizitës së tij në Bukuresht është takuar me drejtues të lartë të partive opozitare. Mes liderëve partiakë, Balla është takuar edhe me ish-kryeministrin rumun ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 18:06
Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla në kuadër të vizitës së tij në Bukuresht është takuar me drejtues të lartë të partive opozitare. Mes liderëve partiakë, Balla është takuar edhe me ish-kryeministrin rumun ...

‘Skam frikë nga votat kundër’, Vasili sulmon Cakajn: S’i bëhet vonë për negociatat, e ka lidhur gomarin tjetër kund
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 16:47
Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn sa i takon deklaratës së këtij të fundit për çeljen e negociatave në BE. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ...

Balla në Forumin Rajonal “Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE”: Me rëndësi të vijohet me politikën e dyerve të hapura
Për kryeministren e Rumanisë Viorica Dancila, Bashkimi Europian ka nevojë për një impuls shumë më të fuqishëm në politikën strategjike të zgjerimit, pasi unioni nuk është i vetmji lojtar në Ballkanin Perëndimor. “Jam e ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 15:21
Për kryeministren e Rumanisë Viorica Dancila, Bashkimi Europian ka nevojë për një impuls shumë më të fuqishëm në politikën strategjike të zgjerimit, pasi unioni nuk është i vetmji lojtar në Ballkanin Perëndimor. “Jam e ...

Balla: Edhe partitë opozitare rumune “Pro” integrimit të Shqipërisë
Kreu I grupit parlametar i PS, Taulant Balal në kuadër të vizitës që po zhvillon në Bukuresht, në Rumani, është takuar edhe me drejtues të lartë të partive parlamentare të opozitës. Takimet I ka njoftuar vetë Balla në ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 18:27
Kreu I grupit parlametar i PS, Taulant Balal në kuadër të vizitës që po zhvillon në Bukuresht, në Rumani, është takuar edhe me drejtues të lartë të partive parlamentare të opozitës. Takimet I ka njoftuar vetë Balla në ...

Ironia e Publicistit Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko…
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...
Telegraf | 08-Oct-2019 18:18
Nga Ylli Dylgjeri: Gent Cakaj si gjahtari leshko… Kjo deklarata sot në Konferencë shtypi e Genc Cakës, “se nuk kam frikë nga votat kundër, por jam duke kërkuar votat pro për në BE”, me kujton dialogun e një gjahtari ...

Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, Schallenberg: Mbështetje Shqipërisë për integrimin, sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 16:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë: Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Telegrafi | 08-Oct-2019 20:47
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Deklarata e Cakajt/ Vasili: S’i bëhet vonë për Shqipërinë, se ky e ka lidhur gomarin tjetër kund
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...
Telegraf | 08-Oct-2019 17:04
Në një konferencë për shtyp me homologun e tij austriak, Alexander Schallenberg, ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj, i pyetur lidhur me fatin e çeljes së negociatave, u shpreh ndër të tjera se, “Nuk kam frikë nga ...

Balla pritet në Bukuresht nga kryeministrja rumune, Viorica Dancila. Është në kredibilitetin e BE të fillojë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kanë përmbushur detyrat
Kryetari i Grupit Parlamentra të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qendrimit në Bukuresht, ku po zhvillon një vizitë zyrtare u prit në një taim të veçantë nga Kryeministrja e Rumanisë, znj.Viorica Dancila dhe ...
GazetaTema | 08-Oct-2019 14:46
Kryetari i Grupit Parlamentra të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qendrimit në Bukuresht, ku po zhvillon një vizitë zyrtare u prit në një taim të veçantë nga Kryeministrja e Rumanisë, znj.Viorica Dancila dhe ...

Ministri i Jashtëm i Austrisë mbjell pemë me Veliajn: Në Tiranë shoh zhvillim
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...
VizionPlus | 08-Oct-2019 15:11
Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg ua takua në Tiranë edhe me kryebashkiakun Veliaj. Schallenberg duke konfirmuar mbështetjen pa kushte të Austrisë për ...

Schallenberg: “Sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim, mbështetje Shqipërisë për integrimin”; Veliaj: “Austria avokate e përhershme e Shqipërisë”
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...
Telegraf | 08-Oct-2019 15:00
Veliaj pret ministrin e Jashtëm të Austrisë, mbjellin një pemë në shenjë miqësie mes dy vendeve Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka ...

Meta takon ministrin austriak: Austria nënshkroi pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...
BalkanWeb | 08-Oct-2019 13:09
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim Ministrin Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Presidenti Meta e falënderoi ministrin ...

Cakaj takon homologun austriak:Shqipëria meriton hapjen e negociatave, reforma në drejtësi qershia mbi tortë
Postuar: 09/10/2019 - 08:46 Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj u shpreh dje i bindur se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim. Duke folur ditën e djeshme në konferencën e përbashkët për shtyp me ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 08:49
Postuar: 09/10/2019 - 08:46 Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj u shpreh dje i bindur se Shqipëria meriton hapjen e negociatave për anëtarësim. Duke folur ditën e djeshme në konferencën e përbashkët për shtyp me ...

Pas ultimatumit gjerman, mazhoranca vihet në lëvizje për luftën ndaj korrupsionit, kërkohet mbështetje nga Kroacia dhe Rumania
Postuar: 09/10/2019 - 08:47 Shqipëria pritet të ndjekë shembullin e Kroacisë dhe Rumanisë, sa i takon hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Gjermania ka vendosur 9 kushte, të cilat kanë për bazë zbatimin e ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 08:49
Postuar: 09/10/2019 - 08:47 Shqipëria pritet të ndjekë shembullin e Kroacisë dhe Rumanisë, sa i takon hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Gjermania ka vendosur 9 kushte, të cilat kanë për bazë zbatimin e ...

Veliaj takohet me Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...
Klan Kosova | 08-Oct-2019 20:34
Shqipëria është në rrugën e duhur drejt hapjes së negociatave për integrimin në Bashkimin Europian dhe zhvillimi që ka pësuar Tirana vitet e fundit është treguesi më i qartë për përkatësinë perëndimore të vendit tonë. ...

Opozita rumune mbështet fillimin e bisedimeve për anëtarësim e Shqipërisë
“Edhe partitë opozitare në Rumani, të cilat tashmë kanë firmosur mocionin e votëbesimit të qeverisë aktuale, mbështesin plotësisht fillimin e bisedimeve për anëtarësim mes Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë”.
Kosova Press | 08-Oct-2019 20:00
“Edhe partitë opozitare në Rumani, të cilat tashmë kanë firmosur mocionin e votëbesimit të qeverisë aktuale, mbështesin plotësisht fillimin e bisedimeve për anëtarësim mes Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë”.

Azilkërkuesit shqiptarë, problem i përsëritur për Francën
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...
Flaka | 08-Oct-2019 19:54
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg ishte sot për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun Gent Cakaj, me të cilin zhvilloi edhe një konferencë të përbashkët. Pasi konfirmoi qëndrimin e ...

Presidenti Meta pret në takim Ministrin e Jashtëm të Austrisë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...
Telegraf | 08-Oct-2019 13:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin Federal për Europën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Republikës së Austrisë, Alexander Schallenberg. Kreu i Shtetit e falenderoi Ministrin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved