ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 10:25

Nobeli në Kimi shkon për zbuluesit e baterive rimbushëse: ja si na shërbyen ato për shumë vite

Nobeli në Kimi shkon për zbuluesit e baterive rimbushëse: ja si na shërbyen ato për shumë vite
Çmimi Nobel në Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse – litium-jon. John B Goodenough nga Universiteti i Teksasi (SHBA), Stanley Whitingham nga Universiteti Binghamton ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 16:32
Çmimi Nobel në Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse – litium-jon. John B Goodenough nga Universiteti i Teksasi (SHBA), Stanley Whitingham nga Universiteti Binghamton ...

Goodenough, Whitingham dhe Yoshino marrin çmimin Nobel në Kimi
Çmimi Nobel në Kimi do të ndahet mes John B. Goodenough, Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino, me motivacionin ”për zhvillimin e baterive me jone të litiumit”, njoftoi sot Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave. ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 13:28
Çmimi Nobel në Kimi do të ndahet mes John B. Goodenough, Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino, me motivacionin ”për zhvillimin e baterive me jone të litiumit”, njoftoi sot Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave. ...

Tre shkencëtarë “Nobel” në kimi, vlerësohen për revolucionin në bateritë e karikueshme
Kërkimet e tre shkencëtarëve që kanë përmirësuar teknologjinë e baterive janë nderuar me çmimin Nobel për këtë vit. Dy kimistët amerikanë John Goodenough dhe Stanley Whittingham si dhe japonezi Akira Yoshino janë ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 13:52
Kërkimet e tre shkencëtarëve që kanë përmirësuar teknologjinë e baterive janë nderuar me çmimin Nobel për këtë vit. Dy kimistët amerikanë John Goodenough dhe Stanley Whittingham si dhe japonezi Akira Yoshino janë ...

97-vjeçari Goodenough, më i moshuari mes nobelistëve
Studiuesi me banim në SHBA, John B. Goodenough, i lindur në 1922 në Jena, Gjermani, është personi më i moshuar që ka marrë këtë çmim për çdo lloj kategorie, deklaroi Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave. ”Goodenough ...
Alsat-M | 09-Oct-2019 21:18
Studiuesi me banim në SHBA, John B. Goodenough, i lindur në 1922 në Jena, Gjermani, është personi më i moshuar që ka marrë këtë çmim për çdo lloj kategorie, deklaroi Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave. ”Goodenough ...

97-vjeçari Goodenough, më i moshuari mes nobelistëve
Studiuesi me banim në SHBA, John B. Goodenough, i lindur në 1922 në Jena, Gjermani, është personi më i moshuar që ka marrë këtë çmim, deklaroi Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave.
Kosova Press | 09-Oct-2019 18:35
Studiuesi me banim në SHBA, John B. Goodenough, i lindur në 1922 në Jena, Gjermani, është personi më i moshuar që ka marrë këtë çmim, deklaroi Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave.

Tre shkencëtarë fitojnë Nobel në kimi, për bateritë rimbushëse
Çmimi Nobel në kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse. John B Goodenough i Universitetit të Teksasit në Austin, M Stanley Whitingham i Universitetit Binghamton dhe ...
Dritare | 09-Oct-2019 17:13
Çmimi Nobel në kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse. John B Goodenough i Universitetit të Teksasit në Austin, M Stanley Whitingham i Universitetit Binghamton dhe ...

Çmimi nobel në Kimi shkoi për shpikësit e baterive lithium-ion
Tre shkencëtarë kanë fituar çmimin Nobel në Kimi për 2019 për zhvillimin e baterive lithium-ion. John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino kanë ndarë çmimin për punën e tyre në këto pajisje të rikarikueshme ...
Medial | 09-Oct-2019 17:09
Tre shkencëtarë kanë fituar çmimin Nobel në Kimi për 2019 për zhvillimin e baterive lithium-ion. John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino kanë ndarë çmimin për punën e tyre në këto pajisje të rikarikueshme ...

Çmimi nobel në Kimi shkoi për shpikësit e baterive lithium-ion
Tre shkencëtarë kanë fituar çmimin Nobel në Kimi për 2019 për zhvillimin e baterive lithium-ion. John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino kanë ndarë çmimin për punën e tyre në këto pajisje të rikarikueshme ...
PC World | 09-Oct-2019 17:06
Tre shkencëtarë kanë fituar çmimin Nobel në Kimi për 2019 për zhvillimin e baterive lithium-ion. John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino kanë ndarë çmimin për punën e tyre në këto pajisje të rikarikueshme ...

Goodenough, Whittingham dhe Yoshino fitojnë Çmimin Nobel në kimi
Tre shkencëtarë u nderuan me çmimin Nobel në kimi lidhur me punën e tyre për prodhimin e baterive me litium. Komisioni Nobel njoftoi të mërkurën se çmimi prej 918 mijë dollarësh do të ndahet mes shkencëtarëve John ...
Zeri Amerikes | 09-Oct-2019 16:41
Tre shkencëtarë u nderuan me çmimin Nobel në kimi lidhur me punën e tyre për prodhimin e baterive me litium. Komisioni Nobel njoftoi të mërkurën se çmimi prej 918 mijë dollarësh do të ndahet mes shkencëtarëve John ...

Nobeli në Kimi shkon për zbuluesit e baterive rimbushëse: ja si na shërbyen ato për shumë vite
Çmimi Nobel në Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse – litium-jon. John B Goodenough nga Universiteti i Teksasi (SHBA), Stanley Whitingham nga Universiteti Binghamton ...
Tesheshi | 09-Oct-2019 16:18
Çmimi Nobel në Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive rimbushëse – litium-jon. John B Goodenough nga Universiteti i Teksasi (SHBA), Stanley Whitingham nga Universiteti Binghamton ...

Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...
Koha.mk | 09-Oct-2019 14:47
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...

Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 14:45
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...

Goodenough, Whitingham dhe Yoshino marrin çmimin Nobel në Kimi
Çmimi Nobel në Kimi do të ndahet mes John B. Goodenough, Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino, me motivacionin ”për zhvillimin e baterive me jone të litiumit”, njoftoi sot Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave.
Kosova Press | 09-Oct-2019 14:25
Çmimi Nobel në Kimi do të ndahet mes John B. Goodenough, Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino, me motivacionin ”për zhvillimin e baterive me jone të litiumit”, njoftoi sot Akademia Mbretërore suedeze e Shkencave.

Çmimi “Nobel 2019” në Kimi – I jepet shkencëtarëve që zhvilluan bateritë litium-jonike
Amerikani John Goodenough, britaniku Stanley Whittingham dhe japonezi Akira Yoshino, fituan çmimin Nobel 2019 në Kimi, për kontributin e tyre në zhvillimin e baterive litium-jonike, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze të ...
ScanTv | 09-Oct-2019 14:09
Amerikani John Goodenough, britaniku Stanley Whittingham dhe japonezi Akira Yoshino, fituan çmimin Nobel 2019 në Kimi, për kontributin e tyre në zhvillimin e baterive litium-jonike, sipas Akademisë Mbretërore Suedeze të ...

Çmimi Nobel për Kimi u jepet zbuluesve të baterisë litium-jon
Çmimi Nobel për Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive me litium dhe jon. Fitues ishin shkencëtarët John Goodenough nga Universiteti i Teksasit, Stanley Whittingham nga ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 13:44
Çmimi Nobel për Kimi u është dhënë tre shkencëtarëve për punën e tyre në zhvillimin e baterive me litium dhe jon. Fitues ishin shkencëtarët John Goodenough nga Universiteti i Teksasit, Stanley Whittingham nga ...

Çmimi Nobel për Kimi është ndarë për punën në bateritë rimbushëse
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit, njofton REL Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...
Portalb | 09-Oct-2019 13:03
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit, njofton REL Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...

Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...
Alsat-M | 09-Oct-2019 12:44
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...

Përmirësimi i teknologjisë së baterive merr Nobelin në Kimi
Çmimi Nobel në Kimi për vitin 2019 u është dhënë John B. Goodenough, M. Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino për kërkimet e tyre në përmirësimin e teknologjisë së baterive. Treshja do të ndajë çmimin për punën e tyre në ...
Klan Kosova | 09-Oct-2019 12:37
Çmimi Nobel në Kimi për vitin 2019 u është dhënë John B. Goodenough, M. Stanley Whitingham dhe Akira Yoshino për kërkimet e tyre në përmirësimin e teknologjisë së baterive. Treshja do të ndajë çmimin për punën e tyre në ...

Çmimi Nobel për Kimi ndahet për punën në bateritë rimbushëse
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...
Radio Evropa e Lire | 09-Oct-2019 12:27
Profesorët, John Goodenough, Stanley Whittingham dhe Akira Yoshino janë shpërblyer me Çmimin Nobel për Kimi këtë vit. Ata kanë fituar këtë çmim për “zhvillimin e baterive rimbushëse”. Përgjatë punës së tyre, ...

Nobeli në Fizikë u ndahet tre shkencëtarëve për zbulime kozmike
Tre shkencëtarë fituan Çmimin Nobel në Fizikë për zbulime që lidhen me Universin. James Peebles, Michel Mayor dhe Didier Queloz u shpallën fitues në ceremoninë që u mbajt të martën në Stokholm. Në njoftimin e Komitetit ...
Medial | 09-Oct-2019 12:24
Tre shkencëtarë fituan Çmimin Nobel në Fizikë për zbulime që lidhen me Universin. James Peebles, Michel Mayor dhe Didier Queloz u shpallën fitues në ceremoninë që u mbajt të martën në Stokholm. Në njoftimin e Komitetit ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved