ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 23:25

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 16:08
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...

Tërmeti dëmton 113 banesa në Elbasan, Balla te familja e prekur: Janë marrë masa të plota, kemi buxhetin për këtë situatë
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i Bashkisë Arif ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 14:48
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i Bashkisë Arif ...

Elbasan, 113 banesa të dëmtuara nga tërmetet
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 15:36
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

57 banesa të dëmtuara nga tërmeti në Qarkun Dibër
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 14:37
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...

Dëmet nga tërmetet, ja si paraqitet situata në Tiranë e Durrës
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 11:29
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...

Tërmetet, Rama ultimatum ministrave dhe perfektëve: Të gjithë në Durrës, të kontaktohen të gjitha familjet që janë dëmtuar
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:36
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...

Bilanci pas tërmetit: Në Tiranë 187 banesa të dëmtuara, në Durrës 56 persona në spital dhe 188 banesa të dëmtuara
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.
Top Channel | 22-Sep-2019 10:28
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.

Liderët e qeverive të huaja ofruan ndihmë, Rama: Sigurimi i banesave, tema që duhet diskutuar
Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot gjatë një mbledhje me grupin parlamentar se është kontaktuar menjëherë nga liderët e qeverive evropiane pas tërmetit që shkaktoi dëme të shumta materiale të shtunën. Rama theksoi ...
ABCNews | 22-Sep-2019 12:27
Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot gjatë një mbledhje me grupin parlamentar se është kontaktuar menjëherë nga liderët e qeverive evropiane pas tërmetit që shkaktoi dëme të shumta materiale të shtunën. Rama theksoi ...

Tërmeti shkund Shqipërinë, Xhaçka apel qytetarëve: Ndihmoni të prekurit
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...
Medial | 22-Sep-2019 16:18
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por fatmirësisht asnjë jetë të humbur. Xhaçka thotë se shqiptarët duhet ...

Dëmtimet nga tërmeti, Xhaçka: Janë ngritur qendra që mund të presin të gjithë qytetarët, gati grupet e punës për dëmshpërblimet
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm po zhvillon një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gajtë fjalës që ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:24
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm po zhvillon një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gajtë fjalës që ...

Elbasan, 113 banesa të dëmtuara nga tërmetet
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Medial | 22-Sep-2019 15:49
113 banesa dhe objekte të tjera janë dëmtuar nga tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Shqipërinë në Qarkun e Elbasanit. Kryetari i Grupit Socialist Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

Tërmeti bën namin edhe në Elbasan, Balla: Do të fillojmë të riparojmë banesat e dëmtuara
Lëkundjet e tërmetit 5.8 ballë u ndienë edhe në qarkun e Elbasanit, ku dëmet ishin të mëdha. Janë dëmtuar 113 banesa, ku 73 prej tyre në Belsh. Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, bashkë me ...
Dritare | 22-Sep-2019 15:43
Lëkundjet e tërmetit 5.8 ballë u ndienë edhe në qarkun e Elbasanit, ku dëmet ishin të mëdha. Janë dëmtuar 113 banesa, ku 73 prej tyre në Belsh. Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, bashkë me ...

Tërmeti i djeshëm/ 73 banesa të dëmtuara edhe në Belsh, Balla tregon hapin e parë që do ndërmerret nga qeveria
Postuar: 22/09/2019 - 15:41 Tërmeti i fuqishëm i së shtunës ka shkaktuar dëme edhe në Belsh të Elbasanit. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 15:43
Postuar: 22/09/2019 - 15:41 Tërmeti i fuqishëm i së shtunës ka shkaktuar dëme edhe në Belsh të Elbasanit. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe ...

Tërmeti, në Lushnje dëme vetëm në shtëpi të vjetra
Tërmeti i së shtunës ka shkaktuar dëme banesash edhe në Lushnje. Bëhet fjale për shtëpi private kryesisht nëpër fshatra si Fiershegan, Ballagat, Ngurrëz dhe Kosove e vogël. Dëmet përfshijnë çarje muresh të shkallës së ...
ABCNews | 22-Sep-2019 11:27
Tërmeti i së shtunës ka shkaktuar dëme banesash edhe në Lushnje. Bëhet fjale për shtëpi private kryesisht nëpër fshatra si Fiershegan, Ballagat, Ngurrëz dhe Kosove e vogël. Dëmet përfshijnë çarje muresh të shkallës së ...

Balla nga terreni në Elbasan: Garantuam dhe buxhetin, janë marrë masa të plota
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Lexo | 22-Sep-2019 15:31
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

Tërmeti në Gjirokastër, nis inspektimi i objekteve të rëndësisë së veçantë
Në jug të vendit tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme në banesa dhe aty situata është më e qetë. Por Bashkia e Gjirokastrës mblodhi Emergjencat Civile për të bërë çdo verifikim, kryesisht për urat dhe objektet e rëndësisë ...
ABCNews | 22-Sep-2019 11:23
Në jug të vendit tërmetet nuk kanë shkaktuar dëme në banesa dhe aty situata është më e qetë. Por Bashkia e Gjirokastrës mblodhi Emergjencat Civile për të bërë çdo verifikim, kryesisht për urat dhe objektet e rëndësisë ...

113 banesa të dëmtuara në Elbasan nga tërmeti, Balla: Qeveria e ka të garantuar buxhetin
Nga tërmetet është prekur edhe qarku i Elbasanit, ku janë rregjistuar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, ka qenë i pranishëm në disa prej familjeve me banesa ...
Politiko | 22-Sep-2019 15:19
Nga tërmetet është prekur edhe qarku i Elbasanit, ku janë rregjistuar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, ka qenë i pranishëm në disa prej familjeve me banesa ...

Tërmeti bën “namin” dhe në Elbasan, Balla në terren: Janë marrë masa të plota, garantuam dhe buxhetin
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...
Medial | 22-Sep-2019 15:03
Edhe Qarku Elbasan ka rregjistruar rreth 113 banesa apo objekte të tjera të dëmtuara nga tërmeti i djeshëm 5.8 ballë. Kryetari i Grupit Socialist, Taulant Balla, i shoqëruar nga deputeti Musa Ulqini dhe Kryetari i ...

57 banesa të dëmtuara nga tërmeti në Qarkun Dibër
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...
Medial | 22-Sep-2019 14:48
Pas afro 24 orë kur një valë tërmetesh goditën vendin tonë kanë dalë edhe bilancet sipas raportimeve të bëra në të gjitha Bashkitë e Qarkut Dibër. Menjëherë pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Rama, prefekti i ...

“Paniku dhe frika mbajnë të mbërthyer shqiptarët”, VOA: Ç’ndodhi në mbledhjen e qeverisë
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:00
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved