ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 10:20

Rama te spitali i Traumës: Nuk do të lëmë asnjë mbrapa, qytetarët të bëjnë me dije problemet

Rama te spitali i Traumës: Nuk do të lëmë asnjë mbrapa, qytetarët të bëjnë me dije problemet
Kryeministri Edi Rama ishte në spitalin e Traumës ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti.
Top Channel | 22-Sep-2019 13:24
Kryeministri Edi Rama ishte në spitalin e Traumës ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti.

Rama viziton të lënduarit nga tërmeti te “Trauma”: Çdo dëmtim do verifikohet, e mira s’ka fund, por…
Kryeministri Edi Rama ka vizituar këtë mesditë, para nisjes drejt qytetit të Durrësit, personat e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë, që ndodhen ende te Spitali i Traumës, në Tiranë. Duke folur për media jashtë ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 13:20
Kryeministri Edi Rama ka vizituar këtë mesditë, para nisjes drejt qytetit të Durrësit, personat e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë, që ndodhen ende te Spitali i Traumës, në Tiranë. Duke folur për media jashtë ...

Rama viziton të lënduarit te spitali i Traumës: Çdo godinë do verifikohet dhe do t’i jepet zgjidhje, nuk do të lëmë asnjë mbrapa
Kryeministri Edi Rama ishte në spitalin e Traumës ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti. “Të gjithë janë gjendur në krye të detyrës dje, ky është një moment falenderimi. Nuk ka pasur goditje fatale, plagët nuk kanë qenë ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 13:36
Kryeministri Edi Rama ishte në spitalin e Traumës ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti. “Të gjithë janë gjendur në krye të detyrës dje, ky është një moment falenderimi. Nuk ka pasur goditje fatale, plagët nuk kanë qenë ...

Durrës/ Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë (foto)
Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ''Niko Dovana' në Durrës për të qenë më të kontrolluara për banorët që do të kalojnë natën jashtë, të ...
Top Channel | 22-Sep-2019 12:47
Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ''Niko Dovana' në Durrës për të qenë më të kontrolluara për banorët që do të kalojnë natën jashtë, të ...

FOTOT: Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë në Durrës
Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ”Niko Dovana’ në Durrës për të qenë më të kontrolluara për banorët që do të kalojnë natën jashtë, të pasigurtë ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 13:11
Nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë nga aneksi i stadiumit ku u vendosën mëngjesin e sotëm brenda stadiumit ”Niko Dovana’ në Durrës për të qenë më të kontrolluara për banorët që do të kalojnë natën jashtë, të pasigurtë ...

Pamjet shokuese nga Durrësi, depozitat ranë nga pallati, banorja: Ishte tmerr i paparë, sa nuk thyem qafën
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 11:11
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...

Durrësi qyteti më i prekur nga dëmet, nis zhvendosja e çadrave të ushtrisë
Pas tërmetit të fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, Durrësi është qyteti më i prekur nga dëmet, për shkak se aty ishte edhe epiqendra. Ndërkohë, mësohet se ka nisur vendosja e çadrave dhe shtretëve në stadiumin “Niko ...
Telegraf | 22-Sep-2019 13:36
Pas tërmetit të fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, Durrësi është qyteti më i prekur nga dëmet, për shkak se aty ishte edhe epiqendra. Ndërkohë, mësohet se ka nisur vendosja e çadrave dhe shtretëve në stadiumin “Niko ...

Bilanci pas tërmetit: Në Tiranë 187 banesa të dëmtuara, në Durrës 56 persona në spital dhe 188 banesa të dëmtuara
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.
Top Channel | 22-Sep-2019 10:28
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë.

Pamjet shokuese nga Durrësi, depozitat ranë nga pallati, banorja: Ishte një tmerr
Mediat kanë shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari i “News24” raportoi live nga një pallat i dëmtuar në Durrës, në të ...
Telegraf | 22-Sep-2019 12:20
Mediat kanë shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari i “News24” raportoi live nga një pallat i dëmtuar në Durrës, në të ...

Dëmet nga tërmetet, ja si paraqitet situata në Tiranë e Durrës
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 11:29
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...

“Paniku dhe frika mbajnë të mbërthyer shqiptarët”, VOA: Ç’ndodhi në mbledhjen e qeverisë
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:00
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...

105 të plagosur nga tërmetet në Shqipëri, tre në gjendje serioze
Tërmetet që tronditën vendin përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur. Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime për shkak të tërmetit. Aktualisht tek spitali i Traumës janë ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 12:03
Tërmetet që tronditën vendin përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur. Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime për shkak të tërmetit. Aktualisht tek spitali i Traumës janë ...

Liderët e qeverive të huaja ofruan ndihmë, Rama: Sigurimi i banesave, tema që duhet diskutuar
Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot gjatë një mbledhje me grupin parlamentar se është kontaktuar menjëherë nga liderët e qeverive evropiane pas tërmetit që shkaktoi dëme të shumta materiale të shtunën. Rama theksoi ...
ABCNews | 22-Sep-2019 12:27
Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot gjatë një mbledhje me grupin parlamentar se është kontaktuar menjëherë nga liderët e qeverive evropiane pas tërmetit që shkaktoi dëme të shumta materiale të shtunën. Rama theksoi ...

(VIDEO) Pamjet shokuese nga Durrësi, depozitat ranë nga pallati
Pamjet më poshtë vijnë nga një tjetër pallat i shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Pallat i dëmtuar është në Durrës. Aty është rrezikuar seriozisht jeta e shumë qytetarëve ...
Lapsi | 22-Sep-2019 12:24
Pamjet më poshtë vijnë nga një tjetër pallat i shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Pallat i dëmtuar është në Durrës. Aty është rrezikuar seriozisht jeta e shumë qytetarëve ...

Tërmetet/ Të dhënat nga MSH: 105 të lënduar morën shërbim mjekësore, 10 qytetarë ndodhen ende në spital
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa tjetër ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 09:32
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa tjetër ...

Tërmetet/ Rama takime të njëpasnjëshme me prefektët, ministrat e deputetët
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takime të njëpasnjëshme këtë të dielë me qëllim marrjen e masave për tërmetet në mënyrë që të evitohet çdo tragjedi e mundshme. Pas mbledhjes së qeverisë që zhvilloi në mesnatë, ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 09:58
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takime të njëpasnjëshme këtë të dielë me qëllim marrjen e masave për tërmetet në mënyrë që të evitohet çdo tragjedi e mundshme. Pas mbledhjes së qeverisë që zhvilloi në mesnatë, ...

Tërmetet/ Të dhënat e fundit nga MSH: 105 të lënduar morën shërbim mjekësore, 10 qytetarë ndodhen ende në spital
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa tjetër ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 09:18
Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa tjetër ...

Bilanci pas tërmetit: Në Tiranë 187 banesa të dëmtuara, në Durrës 56 persona në spital dhe 188 banesa të dëmtuara
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë. “Nuk kishte humbje në njerëz fatmirësisht. Moment ...
Telegrafi | 22-Sep-2019 10:38
Qeveria është mbledhur në ministrinë e Mbrojtjes. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka duke folur për dëmet tha se ka pasur kryesisht dëme materiale në Durrës dhe Tiranë. “Nuk kishte humbje në njerëz fatmirësisht. Moment ...

Bilanci i tërmetit/ MSH: 105 të lënduar, 10 qytetarë ende në spital
mapo.al Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa ...
Mapo | 22-Sep-2019 09:20
mapo.al Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter. Ministria thekson se 10 qytetarë ndodhen në observim mjekësorë, ndërsa pjesa ...

Tmerri në Durrës dhe shembja e “Shkëmbit të Kavajës”, Prefekti i Durrësit flet për “News24”: Ja si është situata
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto, ka treguar në një lidhje telefonike për “News 24” , se si është situata në qytetin bregdetar, pas tërmeteve të forta, që goditën vendin. Prefekti i Durrësit tha se situata është e qetë ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 09:04
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto, ka treguar në një lidhje telefonike për “News 24” , se si është situata në qytetin bregdetar, pas tërmeteve të forta, që goditën vendin. Prefekti i Durrësit tha se situata është e qetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved