ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 18:10

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari

Vendimi ndaj Tahirit, Manjani: Nëse arrestohet qytetari, nuk ka pse jo zyrtari
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 12:59
“Nëse arrestohet qytetari, për barazi para ligjit nuk ka përse jo zyrtari. Le të jemi të barabartë në padrejtësi të paktën”. Kështu deklaron ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke marrë shkas nga vendimi i Gjykatës ...

Ulsi Manja dedikim prekës për të bijën: Nga sot do të duhet t’i dalësh për zot vetes, sytë e tu do mbushen me lot nga padrejtësitë dhe të ligjtë e kësaj bote të egër
Deputeti socialist Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka mbushur 18-vjeçe. Përmes një detikimi prekës, Manja është treguar shumë poetik duke i ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 10:18
Deputeti socialist Ulsi Manja ka zbuluar ditën e sotme personin që i rrëmbyer zemrën. Bëhet fjalë për vajzën e tij Sonora e cila ka mbushur 18-vjeçe. Përmes një detikimi prekës, Manja është treguar shumë poetik duke i ...

Tërmetet e forta/ Vjen një tjetër paralajmërim nga sizmiologu: Çfarë do të ndodhë në javët e ardhshme
Postuar: 21/09/2019 - 23:22 Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 23:23
Postuar: 21/09/2019 - 23:22 Eksperti Rrapo Ormëni ka qenë në studion e News24 për të folur për tërmetet që goditën sot vendin dhe parashikimet që mund të bëhen në vijim. Ai tha se pas tërmetit të fortë të orës 16:05 ka ...

Pasojat e lëkundjeve, Balluku: S’ka dëmtime në rrugë dhe ura, po kontrollojmë dhe pallatet
Postuar: 21/09/2019 - 23:11 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të tërmetit nuk ka pasur dëmtime në rrugë dhe në ura. Sipas Ballukut, grupet e inspektimit do të ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 23:13
Postuar: 21/09/2019 - 23:11 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku shprehet se nga lëkundjet e forta të tërmetit nuk ka pasur dëmtime në rrugë dhe në ura. Sipas Ballukut, grupet e inspektimit do të ...

Të çoroditur nga tërmeti, qytetarët vrapojnë të tmerruar në Tiranë (VIDEO)
Postuar: 21/09/2019 - 23:04 Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën e sotme pasi vendi ynë u godit nga një valë tërmetesh. Pas lëkundjeve të para njerëzit kanë ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 23:05
Postuar: 21/09/2019 - 23:04 Qytetarët e Tiranës, Durrësit, por edhe të qyteteve të tjera kanë përjetuar momente tmerri ditën e sotme pasi vendi ynë u godit nga një valë tërmetesh. Pas lëkundjeve të para njerëzit kanë ...

Kamerat i nxorën zbuluar/ Njihuni me ‘sypatremburit’ e tërmetit që përfituan, futën duart në banak kur të gjithë vraponin (Video)
Postuar: 21/09/2019 - 22:52 Shqipëria është përfshirë nga tronditje të fuqishme tërmeti që lanë pas 105 persona të plagosur e të lënduar, dhe qindra banesa të shkatërruara. Por në këto lloj situatash, siç thotë edhe një ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 22:53
Postuar: 21/09/2019 - 22:52 Shqipëria është përfshirë nga tronditje të fuqishme tërmeti që lanë pas 105 persona të plagosur e të lënduar, dhe qindra banesa të shkatërruara. Por në këto lloj situatash, siç thotë edhe një ...

Çfarë po ndodh? Tjetër lëkundje tërmeti në Durrës
Postuar: 21/09/2019 - 22:42 Një tjetër tërmet është ndjerë para pak minutash në qytetin e Durrësit, i cili ishte më i prekuri sot në tërmetet zinxhir që ranë për prej orës 16:04 minuta. Mësohet se tërmetet e ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 22:43
Postuar: 21/09/2019 - 22:42 Një tjetër tërmet është ndjerë para pak minutash në qytetin e Durrësit, i cili ishte më i prekuri sot në tërmetet zinxhir që ranë për prej orës 16:04 minuta. Mësohet se tërmetet e ...

I “braktisi” të motrën, çmendet lezhjani, përplas për vdekje me makinë ish-baxhakun
Postuar: 21/09/2019 - 22:34 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë, ku një person dyshohet është aksidentuar me dashje nga vëllai i ish-bashkëshortes së tij, ndërkohë që po lëvizte me biçikletë. Si pasojë e përplasjes, ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 22:35
Postuar: 21/09/2019 - 22:34 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë, ku një person dyshohet është aksidentuar me dashje nga vëllai i ish-bashkëshortes së tij, ndërkohë që po lëvizte me biçikletë. Si pasojë e përplasjes, ...

Mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë për tërmetet, Rama merr vendimin e papritur
Postuar: 21/09/2019 - 22:20 Mbledhja e qeverisë e programuar për marrjen e masave për përballimin e tërmeteve është shtyrë nesër në orën 11:00. Edhe pse u paralajmërua se në orën 23:30 do të mblidhej qeveria në selinë e ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 22:21
Postuar: 21/09/2019 - 22:20 Mbledhja e qeverisë e programuar për marrjen e masave për përballimin e tërmeteve është shtyrë nesër në orën 11:00. Edhe pse u paralajmërua se në orën 23:30 do të mblidhej qeveria në selinë e ...

"Kush do skedinë për nesër të ngrejë dorën", rrjeti ironizon profecinë e 'sizmiologut' Ilir Meta (FOTO)
Postuar: 21/09/2019 - 22:09 Teksa vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklaratën që bëri pak kohë presidenti i vendit Ilir Meta, duke thënë se ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 22:11
Postuar: 21/09/2019 - 22:09 Teksa vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklaratën që bëri pak kohë presidenti i vendit Ilir Meta, duke thënë se ...

Pamjet që po qarkullojnë me shpejtësi, tërmeti i fuqishëm nxjerr nga shtëpia zv.kryeministrin Erion Braçe, del me pantallona të shkurtra në rrugë (Foto)
Postuar: 21/09/2019 - 21:52 Tirana dhe Durrësi u goditën pasditen e sotme nga lëkundje të fuqishme tërmeti, e para 5.8 ballë e shkallës rihter, me intensitet 7.5, ndërsa u pasua dhe nga të tjera me të ulëta. Qytetarët ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:53
Postuar: 21/09/2019 - 21:52 Tirana dhe Durrësi u goditën pasditen e sotme nga lëkundje të fuqishme tërmeti, e para 5.8 ballë e shkallës rihter, me intensitet 7.5, ndërsa u pasua dhe nga të tjera me të ulëta. Qytetarët ...

E frikshme! Tjetër lëkundje tërmeti. Ja epiqendra
Postuar: 21/09/2019 - 21:44 Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter. Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:45
Postuar: 21/09/2019 - 21:44 Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter. Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim ...

Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha e panik, reagon për herë të parë Lulzim Basha
Postuar: 21/09/2019 - 21:38 Kryetari i PD-së Lulzim Basha ndihet i lehtësuar që nuk ka asnjë jetë të humbur nga tërmet i fortë i sotëm prej 7.8 ballësh që tronditi Shqipërinë. “Falë Zotit deri tani nuk ka raportime për ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:41
Postuar: 21/09/2019 - 21:38 Kryetari i PD-së Lulzim Basha ndihet i lehtësuar që nuk ka asnjë jetë të humbur nga tërmet i fortë i sotëm prej 7.8 ballësh që tronditi Shqipërinë. “Falë Zotit deri tani nuk ka raportime për ...

Tërmeti “çmend” edhe peshqit, pamje të pazakonta që po bëjnë xhiron në rrjet filmohen në Manëz (VIDEO)
Postuar: 21/09/2019 - 21:20 Lëkundjet e tokës në vend nuk kanë shkaktuar panik vetëm tek njerëzit por edhe tek kafshët. Është publikuar një video të çuditshme, e cila tregon aktivitetin e peshqve në Manëz menjëherë pas ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:21
Postuar: 21/09/2019 - 21:20 Lëkundjet e tokës në vend nuk kanë shkaktuar panik vetëm tek njerëzit por edhe tek kafshët. Është publikuar një video të çuditshme, e cila tregon aktivitetin e peshqve në Manëz menjëherë pas ...

Tërmeti i fuqishëm, 30-vjeçari hidhet nga dritarja dhe thyen shtyllën kurrizore
Postuar: 21/09/2019 - 21:13 Tërmeti që goditi ditën e sotme vendin tonë ka shkaktuar panik, të lënduar dhe dëme të mëdha materiale në qytetet e prekura. Sipas ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, si pasojë e lëkundjeve ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:14
Postuar: 21/09/2019 - 21:13 Tërmeti që goditi ditën e sotme vendin tonë ka shkaktuar panik, të lënduar dhe dëme të mëdha materiale në qytetet e prekura. Sipas ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, si pasojë e lëkundjeve ...

Çarje e tokës, pallateve dhe makina të shkatërruara / Dëme të mëdha nga tërmeti që shkundi vendin (Publikohen pamjet e tmerrshme)
Postuar: 21/09/2019 - 21:02 Dy lëkundje të fuqishme kanë tronditur vendin pasditen e sotme. Lëkundja e parë dhe më e fuqishme ishte 5.6 ballë e shkallës Rihter, ndërkohë shkundja e dytë ishte 5.3 ballë e shkallës ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 21:04
Postuar: 21/09/2019 - 21:02 Dy lëkundje të fuqishme kanë tronditur vendin pasditen e sotme. Lëkundja e parë dhe më e fuqishme ishte 5.6 ballë e shkallës Rihter, ndërkohë shkundja e dytë ishte 5.3 ballë e shkallës ...

Mblidhet Shtabi i Emergjencave, Taulant Balla tregon cilat janë pasojat e përllogaritura nga tërmetet
Postuar: 21/09/2019 - 20:58 Pas tërmetit të fuqishëm mblidhet Shtabi i Emergjencës në Qarkun e Elbasanit, ku i pranishëm ka qënë edhe Taulant Balla. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla deklaron se deri ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 20:59
Postuar: 21/09/2019 - 20:58 Pas tërmetit të fuqishëm mblidhet Shtabi i Emergjencës në Qarkun e Elbasanit, ku i pranishëm ka qënë edhe Taulant Balla. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla deklaron se deri ...

Tërmeti i fortë goditi Shqipërinë, vjen njoftimi i rëndësishëm nga Greqia
Postuar: 21/09/2019 - 20:46 Ministria e Jashtme greke shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë shqiptare, të cilat përballen sot me dëmet e tërmetit të fortë që goditi vendin. Përmes një reagimi në Twitter, ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 20:47
Postuar: 21/09/2019 - 20:46 Ministria e Jashtme greke shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë shqiptare, të cilat përballen sot me dëmet e tërmetit të fortë që goditi vendin. Përmes një reagimi në Twitter, ...

FOTOT/ Ish-deputetja e PD: Fotot provokuese ia bëj vetë vajzës, nuk e ndaloj të shfaqë hiret e saj
Ada Deda është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar për shkak të formave të saj perfekte fizike dhe fotove provokuese që realizon. Ajo është vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Deda dhe është mjaft e ...
GazetaTema | 20-Sep-2019 20:37
Ada Deda është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar për shkak të formave të saj perfekte fizike dhe fotove provokuese që realizon. Ajo është vajza e ish-deputetes demokrate, Albina Deda dhe është mjaft e ...

Shqipëria tronditet nga tërmeti, banorët e Ndroqit marrin vendimin drastik
Postuar: 21/09/2019 - 20:41 Tërmeti i sotëm ka frikësuar banorët e fshatit Ndroq në Tiranë, të cilët kanë braktisur shtëpitë. Dëmet që kanë shkaktuar lëkundjet e fuqishme i kanë detyruar që të nxjerrin dyshekët e ...
Sot.Al | 21-Sep-2019 20:44
Postuar: 21/09/2019 - 20:41 Tërmeti i sotëm ka frikësuar banorët e fshatit Ndroq në Tiranë, të cilët kanë braktisur shtëpitë. Dëmet që kanë shkaktuar lëkundjet e fuqishme i kanë detyruar që të nxjerrin dyshekët e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved