ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 11:04

“Tahiri, çështje e drejtësisë”, Rama flet për herë të parë pas dënimit: Në raport me ligjin përgjegjësia…

“Tahiri, çështje e drejtësisë”, Rama flet për herë të parë pas dënimit: Në raport me ligjin përgjegjësia…
Kryeministri Rama deklaroi sot se Saimir Tahiri është një çështje e drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama tha se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale. “Përgjegjësia e forcës politike dhe ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 15:08
Kryeministri Rama deklaroi sot se Saimir Tahiri është një çështje e drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama tha se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale. “Përgjegjësia e forcës politike dhe ...

Ekskluzive/ Rama: Tahiri, çështje e drejtësisë. Në raport me ligjin përgjegjësia është personale
Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale.
Top Channel | 21-Sep-2019 15:02
Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale.

Dënimi “ministrit kampion”/ Rama thyen heshtjen, flet për Top Channel
Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si "ministri kampion". Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen.
Top Channel | 21-Sep-2019 13:08
Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si "ministri kampion". Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen.

Debatet 10 orë për Tahirin, gazetarja: Gjyqtarët të ndarë, një prej tyre pro dënimit për favorizimin e Habilajve
TIRANË Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e cila raportoi ‘live’ në ...
BalkanWeb | 21-Sep-2019 12:35
TIRANË Me sa duket treshja e gjyqtarëve që vendosën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri nuk kanë qenë në një mendje për dënimin e tij. Këtë gjë e ka zbuluar sot gazetarja Klodiana Lala, e cila raportoi ‘live’ në ...

Koha kur Rama shpalli Saimir Tahirin “kampion”/ VIDEO
mapo.al Kryeministri Edi Rama u prononcua sot në lidhjen me rastin “Tahiri” se, është një çështje e drejtësisë dhe se përgjegjësitë në raport me ligjin të ish-ministrit të Brendshëm janë plotësisht individuale. Mirëpo, ...
Mapo | 21-Sep-2019 16:47
mapo.al Kryeministri Edi Rama u prononcua sot në lidhjen me rastin “Tahiri” se, është një çështje e drejtësisë dhe se përgjegjësitë në raport me ligjin të ish-ministrit të Brendshëm janë plotësisht individuale. Mirëpo, ...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e tij për shpërdorim ...
Top Channel | 21-Sep-2019 12:15
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin e tij për shpërdorim ...

Saimir Tahiri në konferencë: Ata para meje, pa përjashtim, ju fshehën drejtësisë
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”.
Top Channel | 21-Sep-2019 11:48
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ta dënuar me shërbim prove për “shpërdorim detyre”.

Dënimi i Tahirit, flet për herë të parë Edi Rama: Shembull i pakonkurrueshëm në historinë e këtyre 30 viteve
Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale. Përgjegjësia e forcës politike dhe ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 15:14
Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale. Përgjegjësia e forcës politike dhe ...

DW për Saimir Tahirin: Zhduku Lazaratin por trafiku i drogës u rrit, po merr fund pandëshkueshmëria
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 22:29
Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre. Vendimi jep 5 vjet burg, të kthyera në 3 vite shërbim prove Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në ...

Zëri i Amerikës: Dënimi i Saimir Tahirit, reagime nga politika e ambasadat
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:44
Në Tiranë vazhduan sot reagime të ndryshme lidhur me dënimin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri, për shpërdorim detyre, pasi u lirua nga akuzat për grup kriminal i strukturuar dhe trafik narkotikësh. Sipas ...

Saimir Tahiri live: Unë u përballa edhe pse shushunjat shtoheshin
mapo.al Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat. Për të sqaruar siç ...
Mapo | 21-Sep-2019 11:46
mapo.al Dy ditë pasi Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi ta dënojë Saimir Tahirin për shpërdorim detyre, dënim që nuk do ta kalojë në burg, por në Shërbim Prove, ai ka dalë në një deklaratë për mediat. Për të sqaruar siç ...

A ndjeni përgjegjësi për kanabizimin e vendit, flet Tahiri: Me këtë logjikë…
TIRANE Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në TVSH foli për dënimin 3.4 vjet me shërbim prove nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda për shpërdorim detyre. Tahiri u shpreh se vendimi ndaj tij ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:00
TIRANE Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në TVSH foli për dënimin 3.4 vjet me shërbim prove nga Shkalla e Parë e Krimeve të Rënda për shpërdorim detyre. Tahiri u shpreh se vendimi ndaj tij ...

Agron Duka komenton vendimin e gjykatës për Saimir Tahirin: Vendi u kanabizua nga Edi Rama
Gjykata e Krimeve të Rënda dha të enjten 5 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Dënimi, për shkak të gjykimit të shkurtuar, konvertohet në 3.4 vite shërbim prove. Kreu i Partisë ...
GazetaTema | 21-Sep-2019 09:32
Gjykata e Krimeve të Rënda dha të enjten 5 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për shpërdorim detyre. Dënimi, për shkak të gjykimit të shkurtuar, konvertohet në 3.4 vite shërbim prove. Kreu i Partisë ...

DW për Tahirin: Shuajti Lazaratin, por u kanabizua i gjithë vendi
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...
Mapo | 20-Sep-2019 23:10
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi në mbrëmjen e së enjtes (19.09.2019) që ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është fajtor për shpërdorim detyre dhe i pafajshëm për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj iu jep të drejtë ambasadave
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 20:21
Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane, thuhet se dënimi i një ish-ministri tregon se drejtësia po bën ...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj i jep të drejtë Ambasadave
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”
Top Channel | 20-Sep-2019 19:54
“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.”

“Vendim shkurajues”/ Xhafaj mbështet deklaratën e SHBA për Tahirin
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...
Mapo | 20-Sep-2019 22:10
mapo.al Dënimi i Saimir Tahirit duket se ka nxjerrë në sipërfaqje edhe ‘luftën e ftohtë’ mes dy ish-ministrave të Bendshëm të qeverisë Rama. Në seancën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, Saimir Tahiri e thumboi ...

SHBA: Dënim shkurajues/ Reagon dhe PS: “Tahiri”, çështje e drejtësisë
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...
Top Channel | 20-Sep-2019 19:46
Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta por ...

Rama thyen heshtjen dhe flet për herë të parë për dënimin e Tahirit: Përgjegjësia është…
Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si “ministri kampion”. Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen. Në një intervistë për Top Channel, kryeministri ...
Telegraf | 21-Sep-2019 15:27
Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si “ministri kampion”. Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen. Në një intervistë për Top Channel, kryeministri ...

Tahiri/ Komisioni Evropian: Respektojmë pavarësinë e institucioneve, s’komentojmë vendimin e Gjykatës
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 18:52
Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk pranon të bëjë komente mbi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved