ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 20:06

Paris, më shumë se 100 protestues të arrestuar

Paris, më shumë se 100 protestues të arrestuar
Më shumë se 100 protestues gjatë protestave të “jelekëve të verdhë” në Paris janë arretuar, pasi rreth 7,500 policë u vendosën për të ndaluar çdo dhunë nga lëvizja dhe “bllokimet e zeza” të saj radikale. Ekzistonte ...
Arbresh | 21-Sep-2019 22:07
Më shumë se 100 protestues gjatë protestave të “jelekëve të verdhë” në Paris janë arretuar, pasi rreth 7,500 policë u vendosën për të ndaluar çdo dhunë nga lëvizja dhe “bllokimet e zeza” të saj radikale. Ekzistonte ...

Kosova rrezikon të mos anëtarësohet në Interpol, MPJ thotë se nuk ishte prioritet
Kosova është në prag të një dështimi tjetër për anëtarësim në organizatën ndërkombëtare policore Interpol. Më pak se një muaj nga mbajtja e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Kili, Ministria e Jashtme thotë se ...
Portalb | 21-Sep-2019 21:58
Kosova është në prag të një dështimi tjetër për anëtarësim në organizatën ndërkombëtare policore Interpol. Më pak se një muaj nga mbajtja e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Kili, Ministria e Jashtme thotë se ...

Policia shpërndan turmën me gaz lotsjellës në Paris, arreston 100 protestues
Policia franceze gjuajti gaz lotsjellës dhe arrestoi mbi 100 protestues “jelekverdhë” që dolën në rrugët e Parisit kundër padrejtësisë së perceptuar ekonomike dhe qeverisë së Presidentit Emmanuel Macron. Parisi ishte ...
Klan Kosova | 21-Sep-2019 21:43
Policia franceze gjuajti gaz lotsjellës dhe arrestoi mbi 100 protestues “jelekverdhë” që dolën në rrugët e Parisit kundër padrejtësisë së perceptuar ekonomike dhe qeverisë së Presidentit Emmanuel Macron. Parisi ishte ...

Francezët protestojnë sërish për klimën dhe pensionet
Sërish protesta në Francë në mbështetje të klimës dhe kundër reformës së pensioneve. Në Paris policia ka ndaluar 30 persona dhe ka kryer 596 kontrolle për të shmangur trazira të mundshme në rrugët e kryeqytetit. Një e ...
Arbresh | 21-Sep-2019 20:22
Sërish protesta në Francë në mbështetje të klimës dhe kundër reformës së pensioneve. Në Paris policia ka ndaluar 30 persona dhe ka kryer 596 kontrolle për të shmangur trazira të mundshme në rrugët e kryeqytetit. Një e ...

Francë/ Policia përdor gaz lotsjellës ndaj jelekverdhëve
Policia franceze përdori gaz lotsjellës ndaj jelekverdhëve që kishin dalë në sheshe për të protestuar. Parisi ishte përfshirë nga masat e forta të sigurisë. Me mijëra policë u vendosën në disa nga pikat kryesore të ...
Politiko | 21-Sep-2019 19:58
Policia franceze përdori gaz lotsjellës ndaj jelekverdhëve që kishin dalë në sheshe për të protestuar. Parisi ishte përfshirë nga masat e forta të sigurisë. Me mijëra policë u vendosën në disa nga pikat kryesore të ...

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...
Flaka | 21-Sep-2019 19:41
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris
Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve për shkak të frikës se “Xhaketat e Verdha” si vazhdimësi e protestave kundër ndryshimeve klimatike dhe reformave pensionale do të mund të shkaktonin trazira. ...
Lajminet | 21-Sep-2019 18:51
Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve për shkak të frikës se “Xhaketat e Verdha” si vazhdimësi e protestave kundër ndryshimeve klimatike dhe reformave pensionale do të mund të shkaktonin trazira. ...

Policia franceze arrestoi dhjetëra protestues në Paris
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...
Portalb | 21-Sep-2019 16:49
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...
Radio Evropa e Lire | 21-Sep-2019 16:49
Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris. Qeveria e Francës ka vendosur një numër të madh të policëve ...

Francë, protesta të "jelekëve të verdhë"
Përpjekjet për të rigjallëruar lëvizjet antiqeveritare të jelekëve të verdhë u ndeshën me përdorimin e gazit lotsjellës nga policia franceze të shtunën. Parisi është përfshirë nga masat e forta të sigurisë. Me mijëra ...
Zeri Amerikes | 21-Sep-2019 15:18
Përpjekjet për të rigjallëruar lëvizjet antiqeveritare të jelekëve të verdhë u ndeshën me përdorimin e gazit lotsjellës nga policia franceze të shtunën. Parisi është përfshirë nga masat e forta të sigurisë. Me mijëra ...

Francezët protestojnë sërish për klimën dhe pensionet
Sërish protesta në Francë në mbështetje të klimës dhe kundër reformës së pensioneve. Në Paris policia ka ndaluar 30 persona dhe ka kryer 596 kontrolle për të shmangur trazira të mundshme në rrugët e kryeqytetit. Një e ...
ABCNews | 21-Sep-2019 13:43
Sërish protesta në Francë në mbështetje të klimës dhe kundër reformës së pensioneve. Në Paris policia ka ndaluar 30 persona dhe ka kryer 596 kontrolle për të shmangur trazira të mundshme në rrugët e kryeqytetit. Një e ...

Policia franceze arreston dhjetëra protestues në Paris
Dhjetëra protestues janë arrestuar të shtunën nga policia në kryeqytetin e Francës gjatë përpjekjes për t’i rikthyer protestat masive të “jelekverdhëve”, të cilat kishin nisur vitin e kaluar. Qindra protestues u ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 14:28
Dhjetëra protestues janë arrestuar të shtunën nga policia në kryeqytetin e Francës gjatë përpjekjes për t’i rikthyer protestat masive të “jelekverdhëve”, të cilat kishin nisur vitin e kaluar. Qindra protestues u ...

Parisi forcon masat e sigurisë, “jelekverdhët” mund të riorganizohen
Kryeqyteti i Francës, Parisi, është vënë nën masa të rrepta të sigurisë gjatë kësaj fundjave për shkak se protestuesit e njohur si “jelekverdhët” po përpiqen ta ringjallin lëvizjen e tyre kundër, siç thonë ata, ...
Gazeta Express | 21-Sep-2019 13:43
Kryeqyteti i Francës, Parisi, është vënë nën masa të rrepta të sigurisë gjatë kësaj fundjave për shkak se protestuesit e njohur si “jelekverdhët” po përpiqen ta ringjallin lëvizjen e tyre kundër, siç thonë ata, ...

Policia franceze hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve
Policia franceze gjuajti gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit në qendrën e Parisit të shtunën pasi kryeqyteti ishte vendosur nën siguri të lartë për të parandaluar protestuesit dhe jelekët e verdhë që pengojnë ...
Arbresh | 21-Sep-2019 13:16
Policia franceze gjuajti gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit në qendrën e Parisit të shtunën pasi kryeqyteti ishte vendosur nën siguri të lartë për të parandaluar protestuesit dhe jelekët e verdhë që pengojnë ...

Macron: Protestat e qytetarëve më ndryshuan për të mirë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...
Flaka | 20-Sep-2019 09:48
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...

Macron: Protestat e qytetarëve më ndryshuan për të mirë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...
Arbresh | 20-Sep-2019 01:00
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...

Macron: Protestat e qytetarëve më ndryshuan për të mirë
“Në një farë mënyre, situata me Xhaketat e Verdha ishte shumë e mirë për mua…sepse ata më kujtuan atë që duhet të bëja”, tha Macron në një intervistë për US Times. “Unë me siguri kam dhënë përshtypjen se kam dashur ...
Lajminet | 19-Sep-2019 23:25
“Në një farë mënyre, situata me Xhaketat e Verdha ishte shumë e mirë për mua…sepse ata më kujtuan atë që duhet të bëja”, tha Macron në një intervistë për US Times. “Unë me siguri kam dhënë përshtypjen se kam dashur ...

Macron: Protestat e qytetarëve më ndryshuan për të mirë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...
Klan Kosova | 19-Sep-2019 22:32
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...

Macron: Protestat e qytetarëve më ndryshuan për të mirë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...
Medial | 19-Sep-2019 22:32
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...

Macron: Si ndryshova për të mirë
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...
Koha.mk | 19-Sep-2019 20:53
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pranoi se kriza me lëvizjen jo-politike “Xhaketat e Verdha” në disa mënyra ishte e mirë për të, sepse kjo e shtyu atë të ndryshojë qëndrimin e tij ndaj francezëve. “Në një farë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved