ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 09:00

La Liga, Granada i befason të gjithë, “dush të ftohtë” Barcelonës

La Liga, Granada i befason të gjithë, “dush të ftohtë” Barcelonës
mapo.al Granada i ka bërë një “dush të ftohtë” Barcelonës në javën e 5-të të La Liga. Katalanasit janë mposhtur 2-0 nga ekipi që u ngjit në fillim të sezonit në elitë , duke i befasuar të gjithë. Azeez dhe Vadillo ishin ...
Mapo | 21-Sep-2019 23:03
mapo.al Granada i ka bërë një “dush të ftohtë” Barcelonës në javën e 5-të të La Liga. Katalanasit janë mposhtur 2-0 nga ekipi që u ngjit në fillim të sezonit në elitë , duke i befasuar të gjithë. Azeez dhe Vadillo ishin ...

Frika nga tërmeti, disa qytetarë do ta kalojnë natën jashtë banesave
mapo.al Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qytetarë shikohet që kanë nxjerrë dyshekët për të fjetur jashtë sonte. Edhe Emergjencat Civile ...
Mapo | 21-Sep-2019 22:15
mapo.al Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qytetarë shikohet që kanë nxjerrë dyshekët për të fjetur jashtë sonte. Edhe Emergjencat Civile ...

Të sigurtë apo jo? Facebook nismë pas tërmetit në Shqipëri
mapo.al Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe ” ( Jam i sigurtë ) dhe “ Doesn’t Apply to Me ” ( Mos e apliko tek ...
Mapo | 21-Sep-2019 19:51
mapo.al Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe ” ( Jam i sigurtë ) dhe “ Doesn’t Apply to Me ” ( Mos e apliko tek ...

Ra ky tërmet dhe u pamë
mapo.al Mapo.al Tirana është një qytet armiqësor. Deng me stres, me kalimtarë në hall, me fytyra shumë rrallë të qeshura. Qysh se nis marshi i tmerrshëm i qepenave e deri pas mesnate, të vranët janë njerëzit. Zhurmë, të ...
Mapo | 21-Sep-2019 19:45
mapo.al Mapo.al Tirana është një qytet armiqësor. Deng me stres, me kalimtarë në hall, me fytyra shumë rrallë të qeshura. Qysh se nis marshi i tmerrshëm i qepenave e deri pas mesnate, të vranët janë njerëzit. Zhurmë, të ...

FOTO LAJM: Kjo pamje nga tërmeti po bën xhiron e botës
mapo.al Agjencitë më të mëdha të lajmeve kanë përdorur pikërisht këtë imazh në raportimet e tyre duke pasqyruar situatën e tërmeve në Shqipëri. Fotoja i përket ish-Fakultettit të Gjeologji Minierave, ku aktualisht ...
Mapo | 21-Sep-2019 18:46
mapo.al Agjencitë më të mëdha të lajmeve kanë përdorur pikërisht këtë imazh në raportimet e tyre duke pasqyruar situatën e tërmeve në Shqipëri. Fotoja i përket ish-Fakultettit të Gjeologji Minierave, ku aktualisht ...

Ndërron jetë 27-vjeçari, policia: Shoferi u arratis nga vendngjarja
mapo.al Një djalë i ri ndërroi jetë në spital, disa orë pasi ishte përplasur nga makina. Ylli Mena, po lëvizte me biçikletë në Ishull-Lezhë kur u përplas nga një makinë që dyshohet se lëvizte me shpejtësi. Policia, në ...
Mapo | 21-Sep-2019 15:55
mapo.al Një djalë i ri ndërroi jetë në spital, disa orë pasi ishte përplasur nga makina. Ylli Mena, po lëvizte me biçikletë në Ishull-Lezhë kur u përplas nga një makinë që dyshohet se lëvizte me shpejtësi. Policia, në ...

Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare vëllai i aktores Yllka Mujo
mapo.al Vëllai i artistes së mirënjohur Yllka Mujo është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Agim Mujo vdiq mëngjesin e djeshëm nga një atak kardiak në Romë, ku jetonte që nga viti 1990. Lajmi i vdekjes së tij është ...
Mapo | 21-Sep-2019 15:31
mapo.al Vëllai i artistes së mirënjohur Yllka Mujo është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Agim Mujo vdiq mëngjesin e djeshëm nga një atak kardiak në Romë, ku jetonte që nga viti 1990. Lajmi i vdekjes së tij është ...

Ndërron jetë 27-vjeçari nga Lezha, policia fsheh emrin e shoferit
mapo.al Një djalë i ri ndërroi jetë në spital, disa orë pasi ishte përplasur nga makina. Ylli Mena, po lëvizte me biçikletë në Ishull-Lezhë kur u përplas nga një makinë që dyshohet se lëvizte me shpejtësi. Mbetet çudi ...
Mapo | 21-Sep-2019 15:27
mapo.al Një djalë i ri ndërroi jetë në spital, disa orë pasi ishte përplasur nga makina. Ylli Mena, po lëvizte me biçikletë në Ishull-Lezhë kur u përplas nga një makinë që dyshohet se lëvizte me shpejtësi. Mbetet çudi ...

Rama: PS-ja e pakonkurueshme, Tahiri përgjegjësi individuale
mapo.al Kryeministri Edi Rama u qendroi atyre që ka thënë më herët për rastin “Tahiri”. “Është një çështje e drejtësisë dhe s’kam asgjë për të thënë, sepse procesi vazhdon”, deklaroi ai në një prononcim për TCH. Sakaq, ...
Mapo | 21-Sep-2019 15:10
mapo.al Kryeministri Edi Rama u qendroi atyre që ka thënë më herët për rastin “Tahiri”. “Është një çështje e drejtësisë dhe s’kam asgjë për të thënë, sepse procesi vazhdon”, deklaroi ai në një prononcim për TCH. Sakaq, ...

FOTO/ 613 kg kokainë, Arbër Çekaj qesh me akuzat e prokurorisë
mapo.al Arbër Çekaj ka dalë në Gjykatën e Krimeve të Rënda për rivlerësimin e masës së sigurisë. Gjykata vendosi ta lërë në “arrest me burg”. Sot në seancë Çekaj ka qeshur me ironi gjatë gjithë kohës që lexoheshin ...
Mapo | 21-Sep-2019 14:48
mapo.al Arbër Çekaj ka dalë në Gjykatën e Krimeve të Rënda për rivlerësimin e masës së sigurisë. Gjykata vendosi ta lërë në “arrest me burg”. Sot në seancë Çekaj ka qeshur me ironi gjatë gjithë kohës që lexoheshin ...

Tallje e egër
Fisnik Biba Nga Fisnik Biba Pas një viti e gjysëm hetimi prokuroria shqiptare nuk arriti të sjellë prova të mjaftueshme për ta bindur gjykatën, në procesin kundër Tahirit, për fajësinë e tij. Akuzat, që veç t’i ...
Mapo | 21-Sep-2019 13:27
Fisnik Biba Nga Fisnik Biba Pas një viti e gjysëm hetimi prokuroria shqiptare nuk arriti të sjellë prova të mjaftueshme për ta bindur gjykatën, në procesin kundër Tahirit, për fajësinë e tij. Akuzat, që veç t’i ...

Deklarata e SHBA, reagon Tahiri: Nuk ka presion më të madh…
mapo.al “Dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat”. Kështu deklaroi dje ambasada e SHBA-ve, pas vendimit të gjykatës për Tahirin. Duke iu përgjigjur interesit të mediave për deklaratën e ...
Mapo | 21-Sep-2019 12:33
mapo.al “Dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat”. Kështu deklaroi dje ambasada e SHBA-ve, pas vendimit të gjykatës për Tahirin. Duke iu përgjigjur interesit të mediave për deklaratën e ...

“Tahiri”/ Gazetari: Ku shkuan provat që pa Donald Lu?
mapo.al Gazetari, Basir Çollaku, thotë se shpërdorimi i detyrës nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, solli mbjelljen me kanabis të 219 mijë hektarëve në Shqipëri në 2016. I zhgënjyer nga vendimi i Krimeve të ...
Mapo | 20-Sep-2019 22:04
mapo.al Gazetari, Basir Çollaku, thotë se shpërdorimi i detyrës nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, solli mbjelljen me kanabis të 219 mijë hektarëve në Shqipëri në 2016. I zhgënjyer nga vendimi i Krimeve të ...

Alibeaj: Drejtësia e vjetër ka çuar ministra në burg, kjo e reja…
mapo.al Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, është skeptik ndaj drejtësisë së re. Dyshimet e tij i përforcon edhe vendimi i një dite më parë për Saimir Tahirin. “Ai sistem i vjetër i drejtësisë, që meritonte ...
Mapo | 20-Sep-2019 21:40
mapo.al Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, është skeptik ndaj drejtësisë së re. Dyshimet e tij i përforcon edhe vendimi i një dite më parë për Saimir Tahirin. “Ai sistem i vjetër i drejtësisë, që meritonte ...

Spaho: Lirohet i akuzuari për trafik droge, kuksianet që protestuan për bukë, u mbajtën në burg
N/kryetari i PD Edmond Spaho ka bërë një paralelizëm mes dënimit që mori ish ministri Tahiri dhe nga ana tjeter dënimi që morën disa banore kuksianë që protestuan për taksën tek rruga e kombit. Spaho shkruan se Tahiri I ...
VizionPlus | 20-Sep-2019 23:00
N/kryetari i PD Edmond Spaho ka bërë një paralelizëm mes dënimit që mori ish ministri Tahiri dhe nga ana tjeter dënimi që morën disa banore kuksianë që protestuan për taksën tek rruga e kombit. Spaho shkruan se Tahiri I ...

Vendimi për Tahirin, Spaho: Gjykata me dy standarde
mapo.al “Akuzohet për trafik droge, lihet i lirë, kuksianët protestuan për bukën e gojës, u mbajtën në burg” . Kështu shprehet nënkryetari i PD, Edmond Spaho, në një postim në rrjetet sociale teksa komenton vendimin e ...
Mapo | 20-Sep-2019 21:25
mapo.al “Akuzohet për trafik droge, lihet i lirë, kuksianët protestuan për bukën e gojës, u mbajtën në burg” . Kështu shprehet nënkryetari i PD, Edmond Spaho, në një postim në rrjetet sociale teksa komenton vendimin e ...

Vendimi për Tahirin, Spaho: Akuzohet për trafik droge e lihet i lirë, kuksianët protestuan për buken e gojës, u mbajtën në burg
TIRANË Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho e shikon vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si një etalon për standardin e drejtësisë shqiptare. ...
BalkanWeb | 20-Sep-2019 21:14
TIRANË Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho e shikon vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si një etalon për standardin e drejtësisë shqiptare. ...

Sherr për pagesën, bllokohet anija ruse me grurë në Portin e Durrësit
mapo.al Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit. Mësohet se mjeti i lundrimit ishte me grurë, ndërsa kishte dy javë në radhë në pritje që të shkarkohej. Po ashtu bëhet e ditur se anija që ...
Mapo | 20-Sep-2019 21:02
mapo.al Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit. Mësohet se mjeti i lundrimit ishte me grurë, ndërsa kishte dy javë në radhë në pritje që të shkarkohej. Po ashtu bëhet e ditur se anija që ...

Sa është popullsia e Shqipërisë? Censusi nis në 2020
mapo.al Popullsia që jeton brenda kufinjve të Shqipërisë do të numërohet vitin e ardhshëm. Instituti i Statistikave lajmëroi nisjen e censusit të popullsisë dhe banesave. Që në tetor të këtij viti do të bëhen testimet e ...
Mapo | 20-Sep-2019 19:03
mapo.al Popullsia që jeton brenda kufinjve të Shqipërisë do të numërohet vitin e ardhshëm. Instituti i Statistikave lajmëroi nisjen e censusit të popullsisë dhe banesave. Që në tetor të këtij viti do të bëhen testimet e ...

1913/ Intervista e djalit të Isa Boletinit: Babai im s’ka vdekur
Aurenc Bebja Gazeta franceze, “Le Journal”, ka botuar, të premten e 26 nëntorit 1915, në faqen n°3, një shkrim për Isa Boletinin dhe zërat që qarkullonin për vdekjen e tij. Për t’u dhënë fund këtyre dyshimeve, media ...
Mapo | 20-Sep-2019 18:54
Aurenc Bebja Gazeta franceze, “Le Journal”, ka botuar, të premten e 26 nëntorit 1915, në faqen n°3, një shkrim për Isa Boletinin dhe zërat që qarkullonin për vdekjen e tij. Për t’u dhënë fund këtyre dyshimeve, media ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved