ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/11/2019 17:59

Kryeministri i Luksemburgut: Brexit është një makth, Johnson asnjë plan serioz

Kryeministri i Luksemburgut: Brexit është një makth, Johnson asnjë plan serioz
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 20:18
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Zyra e Johnsonit: Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 18:32
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...

Asnjë përparim në takimin Juncker-Johnson për Brexit
Një takim mes presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka përfunduar pa përparime të qarta, sipas një deklarate të ekzekutivit të Bashkimit Europian. ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 17:44
Një takim mes presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka përfunduar pa përparime të qarta, sipas një deklarate të ekzekutivit të Bashkimit Europian. ...

BREXIT, kryeministri britanik fërshëllehet në Luxemburg, braktis konferencën
Kryeministri britanik Boris Xhonson është vërshëllyer gjatë vizitës së tij në Luksemburg, ku është detyruar të braktisë konferencën për shtyp. Ndërsa ai ka insistuar se pala britanike po bën gjithçka për një Breksit të ...
ABCNews | 16-Sep-2019 21:23
Kryeministri britanik Boris Xhonson është vërshëllyer gjatë vizitës së tij në Luksemburg, ku është detyruar të braktisë konferencën për shtyp. Ndërsa ai ka insistuar se pala britanike po bën gjithçka për një Breksit të ...

“Anulojmë Brexit nëse marrim qeverinë”
Liberal-demokratët britanikë janë zotuar të anulojnë Brexit nëse do të arrijnë sukses në zgjedhjet e ardhshme dhe shkojnë në qeveri, sipas vendimit të partisë me shumicë dërrmuese, në një samit në Bournemouth. “Ne do të ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 14:32
Liberal-demokratët britanikë janë zotuar të anulojnë Brexit nëse do të arrijnë sukses në zgjedhjet e ardhshme dhe shkojnë në qeveri, sipas vendimit të partisë me shumicë dërrmuese, në një samit në Bournemouth. “Ne do të ...

Luksemburgu pret me zhurmë dhe protesta kryeministrin britanik Johnson
Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, deklaroi pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson se procesi i Brexit-it, pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në makth. Bettel ...
Politiko | 16-Sep-2019 23:11
Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, deklaroi pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson se procesi i Brexit-it, pas daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në makth. Bettel ...

Kryeministri i Luksemburgut: Brexit është një makth, Johnson s’ka asnjë plan serioz
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
Arbresh | 16-Sep-2019 22:46
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...
Koha.mk | 16-Sep-2019 22:42
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...

Zyra e Johnsonit: Bisedimet me BE-në për Brexit-in do të intensifikohen
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...
Shenja | 16-Sep-2019 22:29
Bisedimet midis Britanisë dhe Bashkimit Evropian për marrëveshjen e Brexit-it, apo daljes së Britanisë nga BE-ja, do të intensifikohen, tha zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson. Komunikata pason takimin e ...

BREXIT, kryeministri britanik fërshëllehet në Luxemburg, braktis konferencën
Lexime: 8 Kryeministri britanik Boris Xhonson është vërshëllyer gjatë vizitës së tij në Luksemburg, ku është detyruar të braktisë konferencën për shtyp. Ndërsa ai ka insistuar se pala britanike po bën gjithçka për një ...
Medial | 16-Sep-2019 21:27
Lexime: 8 Kryeministri britanik Boris Xhonson është vërshëllyer gjatë vizitës së tij në Luksemburg, ku është detyruar të braktisë konferencën për shtyp. Ndërsa ai ka insistuar se pala britanike po bën gjithçka për një ...

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson, njofton ...
Portalb | 16-Sep-2019 21:04
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson, njofton ...

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
Flaka | 16-Sep-2019 20:30
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Liberal Demokratët britanikë miratojnë politikën e anulimit të Brexit
Partia Liberale Demokratike britanike ka mprehur kundërshtimin e saj ndaj Brexit, duke miratuar zyrtarisht një politikë të anulimit të daljes nga Bashkimi Evropian nëse fiton zgjedhjet. Partia ka 18 anëtarë në ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 20:20
Partia Liberale Demokratike britanike ka mprehur kundërshtimin e saj ndaj Brexit, duke miratuar zyrtarisht një politikë të anulimit të daljes nga Bashkimi Evropian nëse fiton zgjedhjet. Partia ka 18 anëtarë në ...

Kryeministri i Luksemburgut thotë se Brexit-i është makth
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 19:45
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Asnjë përparim në takimin Juncker-Johnson për Brexit
Një takim mes presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka përfunduar pa përparime të qarta, njoftoi Bashkimi Evropian. ”Juncker i tha Johnsonit se ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 19:41
Një takim mes presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka përfunduar pa përparime të qarta, njoftoi Bashkimi Evropian. ”Juncker i tha Johnsonit se ...

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut
Bettel tha se Johnson ka dështuar të paraqesë ndonjë plan serioz, që do të mundësonte Brexit-in me marrëveshje me BE-në, më 31 tetor. Por, Johnson, i cili e anuloi konferencën për media për shkak të zhurmës së ...
Lajminet | 16-Sep-2019 19:40
Bettel tha se Johnson ka dështuar të paraqesë ndonjë plan serioz, që do të mundësonte Brexit-in me marrëveshje me BE-në, më 31 tetor. Por, Johnson, i cili e anuloi konferencën për media për shkak të zhurmës së ...

Kryeministri i Luksemburgut thotë se Brexit’i është makth
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 19:34
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Brexit-i është makth, thotë kryeministri i Luksemburgut
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...
Koha.mk | 16-Sep-2019 19:29
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, pas takimit me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Bettel ...

Liberal demokratët britanikë: Anulojmë Brexit nëse marrim qeverinë
Liberal-demokratët britanikë janë zotuar të anulojnë Brexit nëse do të arrijnë sukses në zgjedhjet e ardhshme dhe shkojnë në qeveri, sipas vendimit të partisë me shumicë dërrmuese, në një samit në Bournemouth. “Ne do të ...
Lapsi | 16-Sep-2019 16:06
Liberal-demokratët britanikë janë zotuar të anulojnë Brexit nëse do të arrijnë sukses në zgjedhjet e ardhshme dhe shkojnë në qeveri, sipas vendimit të partisë me shumicë dërrmuese, në një samit në Bournemouth. “Ne do të ...

Asnjë përparim në takimin Juncker-Johnson për Brexit
Një takim mes presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka përfunduar pa përparime të qarta, njoftoi Bashkimi Evropian. ”Juncker i tha Johnsonit se ...
Arbresh | 16-Sep-2019 19:27
Një takim mes presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker dhe kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka përfunduar pa përparime të qarta, njoftoi Bashkimi Evropian. ”Juncker i tha Johnsonit se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved