ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 07:10

Garë mes fuqive të mëdha në dialogun Kosovë-Serbi

Garë mes fuqive të mëdha në dialogun Kosovë-Serbi
Faza finale e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë një garë mes fuqive të mëdha. Pas Shteteve të Bashkuara nuk përjashtohet mundësia që edhe Gjermania të emërojë një emisar të posaçëm për dialogun. Serbia ...
GazetaTema | 17-Sep-2019 11:15
Faza finale e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë një garë mes fuqive të mëdha. Pas Shteteve të Bashkuara nuk përjashtohet mundësia që edhe Gjermania të emërojë një emisar të posaçëm për dialogun. Serbia ...

Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...
Arbresh | 17-Sep-2019 12:38
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...
Zeri | 17-Sep-2019 12:34
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Kryeministrja serbe Brnabic kundër konfliktit të ngrirë me Kosovën
Kryeministrja e Serbisë Anna Brnabic, deklaroi se një kompromis me Beogradit dhe Prishtinës është zgjidhja e vetme e mundshme. Në një intervistë për të përditshmen e Beogradit ‘Blic’ Brnabic foli edhe për pasojat e ...
ABCNews | 17-Sep-2019 11:11
Kryeministrja e Serbisë Anna Brnabic, deklaroi se një kompromis me Beogradit dhe Prishtinës është zgjidhja e vetme e mundshme. Në një intervistë për të përditshmen e Beogradit ‘Blic’ Brnabic foli edhe për pasojat e ...

Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 12:34
Kancelari në detyrë i Austrisë, është shprehur se Bashkimi Evropian i ka të qarta kriteret për vendet e Ballkanit Perëndimor. Vendet aspirante duhet të plotësojnë kriteret e kërkuara. Ndërsa për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Gjermania emëron një të dërguar special për Kosovën?
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund ...
AlbInfo | 17-Sep-2019 11:39
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund ...

Kurz: Austria pranon çdo zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë nëse palët bien dakord
Austria kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë të gatshme të plotësojnë të gjitha kriteret e kërkuara nga ana e Bashkimit Evropian. Këtë çështje e ka vënë në dukjejKancelari në detyrë i Austrisë, Sebastian ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 11:39
Austria kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë të gatshme të plotësojnë të gjitha kriteret e kërkuara nga ana e Bashkimit Evropian. Këtë çështje e ka vënë në dukjejKancelari në detyrë i Austrisë, Sebastian ...

Janjiq: Format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, ndoshta me Rusinë
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...
Gazeta Monitor | 17-Sep-2019 11:39
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...

Garë mes fuqive të mëdha, Gjermania vihet “në lëvizje” pas emërimit të Palmer
Rivendosja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të ketë implikime të garës për ndikim në rajonin e Ballkanit Perëndimor të dy prej fuqive të mëdha, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Gjermanisë. Dialogu është ...
Lapsi | 17-Sep-2019 10:11
Rivendosja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të ketë implikime të garës për ndikim në rajonin e Ballkanit Perëndimor të dy prej fuqive të mëdha, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Gjermanisë. Dialogu është ...

Janjiq: Format i ri i dialogut Kosovë-Serbi, ndoshta me Rusinë
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...
Medial | 17-Sep-2019 11:32
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...

Janjiq: Formati i ri i dialogut Kosovë-Serbi, ndoshta me Rusinë
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...
Klan Kosova | 17-Sep-2019 11:20
Analisti serb, Dushan Janjiq nga Forumi i Marrëdhënieve Etnike tha se një format i ri i bisedimeve Beograd-Prishtinë ka të ngjarë të hartohet dhe se në të mund të përfshihen “lojtarët e rinj diplomatikë”, si Rusia. Në ...

Rusia pjesë e dialogut Kosovë- Serbi?
Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë një format të ri të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në të cilin do të përfshihen ...
Zeri | 17-Sep-2019 11:17
Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë një format të ri të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në të cilin do të përfshihen ...

Ndryshohet formati, Rusia lojtari i ri në dialogun Kosovë – Serbi?
Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë një format të ri të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në të cilin do të përfshihen ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 10:57
Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Dusan Janjic, ka paralajmëruar se mund të ketë një format të ri të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, në të cilin do të përfshihen ...

Kurz: Austria pranon çdo zgjidhje për të cilën merren vesh Beogradi e Prishtina
Austria kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë të gatshme të plotësojnë të gjitha kriteret e kërkuara nga ana e Bashkimit Evropian. Këtë çështje e ka vënë në dukej kancelari në detyrë i Austrisë, Sebastian ...
Indeks Online | 17-Sep-2019 10:49
Austria kërkon që vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë të gatshme të plotësojnë të gjitha kriteret e kërkuara nga ana e Bashkimit Evropian. Këtë çështje e ka vënë në dukej kancelari në detyrë i Austrisë, Sebastian ...

Gjermania emëron një të dërguar special për Kosovën?
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund ...
Gazeta Express | 17-Sep-2019 10:01
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund ...

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 19:55
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Gjermania emëron një të dërguar special për Kosovën?
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në......
Zeri | 17-Sep-2019 09:59
Gjermania mund të shtojë angazhimin në zgjidhjen e çështjes së Kosovës duke emëruar një të dërguar special, njësoj siç ka bërë së fundmi SHBA-ja. Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në......

Gjermania emëron një të dërguar special për Kosovën?
Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund të përfshihet edhe Berlini, nëpërmjet përfaqësuesit të tij special. Gjermania kështu do t’i bashkohej SHBA-së që tashmë ka caktuar Matheë Palmerin ...
Lajminet | 17-Sep-2019 09:51
Kur do që Serbia dhe Kosova ta zhbllokojnë dialogun, në atë proces mund të përfshihet edhe Berlini, nëpërmjet përfaqësuesit të tij special. Gjermania kështu do t’i bashkohej SHBA-së që tashmë ka caktuar Matheë Palmerin ...

Kurz: Austria mbështet çdo marrëveshje Kosovë-Serbi, përfshirë edhe korrigjimin e kufirit
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...
Ina-Online | 17-Sep-2019 09:43
Kancelari austriak, njëherësh lideri i Partisë Popullore, Sebastian Kurz, ka thënë se Vjena zyrtare do të mbështesë çfarëdo marrëveshje që arrihet midis Kosovës dhe Serbisë, përfshirë këtu edhe korrigjimin e mundshëm të ...

Garë mes fuqive të mëdha në dialogun Kosovë-Serbi
Faza finale e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë një garë mes fuqive të mëdha. Pas Shteteve të Bashkuara nuk përjashtohet mundësia që edhe Gjermania të emërojë një emisar të posaçëm për dialogun. Serbia ...
Arbresh | 17-Sep-2019 08:11
Faza finale e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë mund të prodhojë një garë mes fuqive të mëdha. Pas Shteteve të Bashkuara nuk përjashtohet mundësia që edhe Gjermania të emërojë një emisar të posaçëm për dialogun. Serbia ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved