ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2019 16:53

Negociatat në udhëkryq, Presidenti i Këshillit të Europës zbarkon nesër në Tiranë

Negociatat në udhëkryq, Presidenti i Këshillit të Europës zbarkon nesër në Tiranë
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 10:53
Gazetari Ergys Gjençaj tha për “BalkanWeb” se zyrtari i lartë i BE do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në Tiranë, ndërsa pjesë ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit Europian të martën në Tiranë për të takuar Ramën
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 10:58
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...

Vendimi për negociatat: Ja mesazhet që priten nga presidenti i KE gjatë vizitës në Tiranë
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 17:13
Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e neogicatave të anëtarësimit në samitin e Tetorit, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk do të vizitojë javën e ardhshme ...

“Po me kushte Shqipërisë”/ Analistët: Do vetëm një vendim gjeopolitik
Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike, në një intervistë për Top Channel, e shikon takimin e kancelares Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama si të nevojshëm për ta vendosur Shqipërinë përballë ...
Top Channel | 14-Sep-2019 19:37
Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike, në një intervistë për Top Channel, e shikon takimin e kancelares Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama si të nevojshëm për ta vendosur Shqipërinë përballë ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit të Europës mbërrin nesër në Tiranë
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...
Lapsi | 16-Sep-2019 11:06
Sikurse është paralajmëruar më herët,P presidenti i Këshillit të Europës,Donald Tusk, do të mbërrijë nesër në Tiranë për të zhvilluar takime me drejtuesit më lartë politikë, në paraprirje të marrjes së vendimit për ...

Donald Tusk të martën viziton Maqedoninë e Veriut
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 18:47
Përpara dhënies së vendimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian, kryetari i Këshillit Evropian ditën e martë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut Ai do të realizoi takim me kryeministrin ...

Gjermania, 8 kushtet e reja ndaj Shqipërisë
Merkeli, do të vendosë Bundestagu! Kushtet e reja: Kodi Zgjedhor, inkriminimi, Kushtetuesja, Liria e Medias etj. Reagojnë mediat gjermane pas hapjes së ekspozitës: Rama erdhi në Berlin, për negociata, apo si tregtar ...
Telegraf | 14-Sep-2019 11:42
Merkeli, do të vendosë Bundestagu! Kushtet e reja: Kodi Zgjedhor, inkriminimi, Kushtetuesja, Liria e Medias etj. Reagojnë mediat gjermane pas hapjes së ekspozitës: Rama erdhi në Berlin, për negociata, apo si tregtar ...

Maliqi: Rama iku dhe u kthye nga Gjermania si piktor. Me të s’ka negociata
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani dhe takimi me Kancelaren Angela Merkel, është kthyer në temë diskutimi në vend, sepse në tetor do të shihet nëse Gjermania do të japë mbështetjen për Integrimin, ashtu siç e ...
Telegraf | 14-Sep-2019 10:53
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani dhe takimi me Kancelaren Angela Merkel, është kthyer në temë diskutimi në vend, sepse në tetor do të shihet nëse Gjermania do të japë mbështetjen për Integrimin, ashtu siç e ...

Dimkovski: Bashkëpunojmë me vetëqeverisjen lokale për parandalimin e “etheve të derrave afrikanë”
Ministri i Bujqësisë, Trajan Dimkovski u takua me kryetarin e Shtipit Blagoj Bojvarski për të diskutuar masat parandaluese për të parandaluar përhapjen dhe përhapjen e “etheve të derrit afrikan”. Ministria e linjës ...
Telegrafi | 14-Sep-2019 20:32
Ministri i Bujqësisë, Trajan Dimkovski u takua me kryetarin e Shtipit Blagoj Bojvarski për të diskutuar masat parandaluese për të parandaluar përhapjen dhe përhapjen e “etheve të derrit afrikan”. Ministria e linjës ...

Çelja e negociatave me BE/ Kreu i KE, Donald Tusk të martën mbërrin në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...
Lexo | 16-Sep-2019 11:09
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...

Kreu i KE, Donald Tusk të martën mbërrin në Tiranë
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 11:08
Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, ditën e martë (17 shtator) pritet të vizitojë Tiranën. Kjo vizitë vjen në kuadër të turit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Donald Tusk pritet ...

Gjermania, PO me kushte?/ Rama në Berlin takon Merkel. Deputetët gjermanë zbulojnë planin
Kur ka mbetur diçka më shumë se një muaj nga mbledhja e Këshillit të Ministrave të BE-s, kryeministri Edi Rama për më shumë se 40 minuta është takuar në Berlin me kancelaren Angela Merkel.
Top Channel | 13-Sep-2019 20:41
Kur ka mbetur diçka më shumë se një muaj nga mbledhja e Këshillit të Ministrave të BE-s, kryeministri Edi Rama për më shumë se 40 minuta është takuar në Berlin me kancelaren Angela Merkel.

Negociatat në udhëkryq, Donald Tusk takon nesër Ramën
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, nesër mbërrin në Tiranë. Mësohet se zyrtari i lartë i BE në orën 15:00 do të takojë kryeministrin Rama. Vizita e Tusk vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit ...
Politiko | 16-Sep-2019 11:03
Presidenti i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, nesër mbërrin në Tiranë. Mësohet se zyrtari i lartë i BE në orën 15:00 do të takojë kryeministrin Rama. Vizita e Tusk vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit ...

Tusk nesër në Tiranë, detajet e vizitës
Ditën e nesërme Tiranën e viziton Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Tusk do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në ...
Gazeta Dita | 16-Sep-2019 10:58
Ditën e nesërme Tiranën e viziton Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Tusk do të pritet nesër në 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet gjithashtu se zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për pak orë në ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Shenja | 16-Sep-2019 10:36
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Arbresh | 16-Sep-2019 10:30
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 10:22
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 10:17
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është ...

Tusk nesër për vizitë në Shkup
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin ...
Medial | 16-Sep-2019 10:15
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk nesër do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk, siç kanë informuar nga Qeveria, do të takohet me kryeministrin ...

Kthimi nga Berlini/ Foto e Ramës në avion, pranë tij edhe Zaho
Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë u ndodh në një vizitë 3-ditore në Berlin. Në kërkim të ‘PO-së’ për negociatat në BE, në prag të vendimit në tetor siç e cilëson vetë kryeministri, ai zhvilloi një takim me ...
Politiko | 16-Sep-2019 09:22
Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë u ndodh në një vizitë 3-ditore në Berlin. Në kërkim të ‘PO-së’ për negociatat në BE, në prag të vendimit në tetor siç e cilëson vetë kryeministri, ai zhvilloi një takim me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved