ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 01:48

Trump: Gati të hakmerremi kundër sulmeve ndaj Riadit

Trump: Gati të hakmerremi kundër sulmeve ndaj Riadit
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 12:58
Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se SHBA është e gatshme të hakmerret për sulmet e fundjavës kundër rafinerive kryesore të naftës në Arabinë Saudite. “Furnizimi me naftë nga Arabia Saudite është sulmuar. Ka ...

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:21
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...

Rriten çmimet e naftës pas sulmeve në Arabinë Saudite, kërcënohet furnizimi botëror
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 12:04
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...

SHBA nxjerr pamjet e sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Arabi
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:31
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...

Sulmet ndaj rafinerive saudite, rritet çmimi i naftës
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...
ABCNews | 16-Sep-2019 11:21
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 21:03
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 20:16
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Trump: gati të reagojmë pas sulmeve mbi naftën saudite
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të rafinerimit u goditën duke ...
Zeri Amerikes | 16-Sep-2019 13:46
Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë. Nafta Brent arriti çmimin më të lartë që nga Lufta e Gjirit Persik në 1991, pasi objekte saudite të rafinerimit u goditën duke ...

SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?
Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani. /Lajmi.net/
Lajminet | 16-Sep-2019 13:07
Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani. /Lajmi.net/

Rriten çmimet e naftës pas sulmeve në Arabinë Saudite, kërcënohet furnizimi botëror
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...
EkonomiaOnline | 16-Sep-2019 12:58
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...

SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?
Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC. Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së ...
Indeks Online | 16-Sep-2019 12:43
Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC. Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së ...

Sulmet e naftës Saudite – Rritja më e madhe e çmimit që nga viti 1991
Një sulm ndaj Arabisë Saudite që mbylli 5% të prodhimit global të papërpunuar shkaktoi rritjen më të madhe të çmimeve të naftës që nga viti 1991, pasi zyrtarët amerikanë fajësuan Iranin. Burime të informuara për ...
ScanTv | 16-Sep-2019 12:35
Një sulm ndaj Arabisë Saudite që mbylli 5% të prodhimit global të papërpunuar shkaktoi rritjen më të madhe të çmimeve të naftës që nga viti 1991, pasi zyrtarët amerikanë fajësuan Iranin. Burime të informuara për ...

Rriten çmimet e naftës pas sulmeve në Arabinë Saudite, kërcënohet furnizimi botëror
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...
Arbresh | 16-Sep-2019 12:31
Pas një sulmi në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite, çmimet e naftës u rritën deri në 20 për qind të vlerës, gjë që është rritja më e lartë që nga Lufta e Gjirit në vitin 1991. Por çmimet u stabilizuan pasi ...

Arabia Saudite mund të rifillojë përkohësisht prodhimin e një seasie të naftës
Arabia Saudite synon të rikthejë një të tretën e prodhimit të ndërprerë të naftës deri të hënën në mbrëmje, transmeton Gazeta Wall Street Journal (WSJ) raportoi se humbja e afro 6 për qind të prodhimit global të naftës ...
Arbresh | 16-Sep-2019 12:31
Arabia Saudite synon të rikthejë një të tretën e prodhimit të ndërprerë të naftës deri të hënën në mbrëmje, transmeton Gazeta Wall Street Journal (WSJ) raportoi se humbja e afro 6 për qind të prodhimit global të naftës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...
Mapo | 15-Sep-2019 17:10
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...

SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?
Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.
Kosova Press | 16-Sep-2019 12:10
Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.

Sul.met ndaj rafinerive saudite, rritet çmimi i naftës
Lexime: 2 5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit ...
Medial | 16-Sep-2019 11:27
Lexime: 2 5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit ...

SHBA prezanton të dhëna për përfshirje të Iranit në sulmin e rafinerive saudite
Shtetet e Bashkuara kanë prezantuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qenë mbrapa sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite Irani ka mohuar ...
Radio Evropa e Lire | 16-Sep-2019 11:23
Shtetet e Bashkuara kanë prezantuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qenë mbrapa sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite Irani ka mohuar ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
ABCNews | 16-Sep-2019 09:01
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 10:58
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved