ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 10:20

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit

‘Gishtin në këmbëz’: Sërish fryn ‘erë lufte’ mes SHBA dhe Iranit
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...
Mapo | 16-Sep-2019 11:21
mapo.al Rikthehen tensionet e forta mes SHBA dhe Iranit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë publikuar disa pamje satelitore që thuhet se mbështesin pretendimin se Irani qëndron pas sulmeve të fushat e naftës në ...

Sulmet ndaj naftës saudite, “çmenden” çmimet e karburanteve në tregjet botërore
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 09:31
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...

SHBA nxjerr pamjet e sulmeve ndaj rafinerive të naftës në Arabi
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:31
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimin e tyre se Irani fshihet pas sulmeve ndaj objekteve të naftës saudite. Irani mohon përfshirjen në sulmet ajrore të ...

Sulmet ndaj rafinerive saudite, rritet çmimi i naftës
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...
ABCNews | 16-Sep-2019 11:21
5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit brenda ...

Shtëpia e Bardhë nuk e përjashton mundësinë që Trump të takohet me Rohanin
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 21:03
Shtëpia e Bardhë nuk e përjashtoi mundësinë e një takimi ndërmjet presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut të tij iranian, Hassan Rohani, edhe pasi Uashingtoni akuzoi Teheranin se qëndron prapa sulmeve me dronë ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 20:16
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...
Mapo | 15-Sep-2019 17:10
mapo.al Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme”, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dron në dy ndërtesat e ...

Sul.met ndaj rafinerive saudite, rritet çmimi i naftës
Lexime: 2 5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit ...
Medial | 16-Sep-2019 11:27
Lexime: 2 5.7 milion fuçi nafte në ditë më pak, është rezultati i sulmeve të së shtunës ndaj rafinerisë më të madhe në botë në Arabinë Saudite. Ndërsa autoritetet premtojnë se do të rekuperojnë 30 për qind të prodhimit ...

SHBA prezanton të dhëna për përfshirje të Iranit në sulmin e rafinerive saudite
Shtetet e Bashkuara kanë prezantuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qenë mbrapa sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite Irani ka mohuar ...
Radio Evropa e Lire | 16-Sep-2019 11:23
Shtetet e Bashkuara kanë prezantuar pamje satelitore dhe kanë cituar zyrtarë të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani ka qenë mbrapa sulmeve në rafineritë e naftës në Arabinë Saudite Irani ka mohuar ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 10:58
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

SHBA publikon imazhet satelitore: Irani fshihet pas sulmeve në Arabinë Saudite
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar imazhe satelitore dhe cituan shërbimet e inteligjencës për të mbështetur pretendimin e tyre se, Irani fshihej pas sulmeve ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Irani mohon ...
Dritare | 16-Sep-2019 10:58
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar imazhe satelitore dhe cituan shërbimet e inteligjencës për të mbështetur pretendimin e tyre se, Irani fshihej pas sulmeve ndaj objekteve të naftës në Arabinë Saudite. Irani mohon ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
BalkanWeb | 15-Sep-2019 16:42
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

BE: Sulmet në Arabinë Saudite, kërcënim për sigurinë rajonale
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...
ABCNews | 16-Sep-2019 09:01
Bashkimi Evropian tha sot se ka “një kërcënim real në sigurinë e rajonit” të Lindjes së Mesme, pas sulmeve ndaj ndërtesave të përpunimit të naftës në Arabinë Saudite. “Sulmet e djeshme me dronë në dy ndërtesat e naftës ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Arbresh | 16-Sep-2019 10:38
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

SHBA publikon pamje për sulmet ndaj naftës në Arabinë Saudite
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar pamje satelitore dhe kanë cituar burime të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani është pas sulmeve të ndërmarra të shtunën që lamë pas ndaj dy objekteve të nxjerrjes dhe ...
RTSH | 16-Sep-2019 10:36
Shtetet e Bashkuara kanë publikuar pamje satelitore dhe kanë cituar burime të inteligjencës për të mbështetur pretendimin se Irani është pas sulmeve të ndërmarra të shtunën që lamë pas ndaj dy objekteve të nxjerrjes dhe ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Shenja | 16-Sep-2019 10:29
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 10:28
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

Irani: Nuk do të ketë takim mes Trumpit dhe Rohani në OKB
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...
Radio Evropa e Lire | 16-Sep-2019 10:26
Irani ka thënë të hënën se nuk do të ketë takim në mes të presidentit iranian, Hasan Rohani dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump në Kombet e Bashkuara, ka raportuar televizioni shtetëror iranian, pasi Shtëpia e ...

Sulmet ndaj naftës saudite, “çmenden” çmimet e karburanteve në tregjet botërore
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 10:21
Dy sulmet e fundit ndaj naftës saudite – një uzinë përpunimi e një fushë naftëmbajtëse – kanë bërë që i gjithë furnizimi me karburante në botë të përballet me rritje çmimesh. Nafta e papërpunuar është përballur me një ...

BE: sulmet mbi naftën saudite, kërcënim për sigurinë
Sulmet me dronë mbi një uzinë e një fushënaftëmbajtëse në Arabinë Saudite, të dyja në pronësi të kompanisë gjigande Aramco, janë një kërcënim i vërtetë për sigurinë rajonale, tha Bashkimi Evropian. “Në një kohë kur ...
Tesheshi | 16-Sep-2019 10:21
Sulmet me dronë mbi një uzinë e një fushënaftëmbajtëse në Arabinë Saudite, të dyja në pronësi të kompanisë gjigande Aramco, janë një kërcënim i vërtetë për sigurinë rajonale, tha Bashkimi Evropian. “Në një kohë kur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved