ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/11/2019 02:28

Policia e Shtetit: Jo më alkool e ushqime fast food pranë shkollave

Policia e Shtetit: Jo më alkool e ushqime fast food pranë shkollave
Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020, Policia e Shtetit ka ndërmarrë disa masa për garantimin e rendit dhe sigurisë, ku ndër të tjera bëhet me dijeni se nuk do të ketë më alkool e ushqime fast food ...
Top Channel | 16-Sep-2019 09:53
Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020, Policia e Shtetit ka ndërmarrë disa masa për garantimin e rendit dhe sigurisë, ku ndër të tjera bëhet me dijeni se nuk do të ketë më alkool e ushqime fast food ...

Dervishaj: Policia plan masash për të parandaluar çdo veprimtari kriminale në shkolla
Bashkë me nisjen e vitit të ri shkollor, Policia e Shtetit ka ndërmarr një plan masash me qëllim shmangien e ngjarjeve kriminale apo aksidente rrugore në shkolla e përrreth tyre. Këto masa u bënë të njohura sot nga ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 09:45
Bashkë me nisjen e vitit të ri shkollor, Policia e Shtetit ka ndërmarr një plan masash me qëllim shmangien e ngjarjeve kriminale apo aksidente rrugore në shkolla e përrreth tyre. Këto masa u bënë të njohura sot nga ...

Policia e Shtetit “blindon” shkollat e vendit
Albert Dervishaj, Drejtor i Drejtorisë së Rendit Publik, në Departamentin për Sigurinë Publike sqaroi të gjitha masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:57
Albert Dervishaj, Drejtor i Drejtorisë së Rendit Publik, në Departamentin për Sigurinë Publike sqaroi të gjitha masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ...

Nis sot shkolla, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në banka
TIRANE Nis sot viti i ri shkollor 2019-2020. 24 mijë vogëlushë që do të ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës, ndërsa në sistemin 9-vjeçar janë gjithsej 272 mijë nxënës. Kur nga një anë prindërit kanë nisur që ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 07:20
TIRANE Nis sot viti i ri shkollor 2019-2020. 24 mijë vogëlushë që do të ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës, ndërsa në sistemin 9-vjeçar janë gjithsej 272 mijë nxënës. Kur nga një anë prindërit kanë nisur që ...

Viti i Ri Shkollor, Dervishi: Masa për të parandaluar ngjarjet kriminale e aksidentet
Policia e Shtetit njoftoi masat e marra në nisje të vitit shkollor dhe të cilat do të vijojnë të jenë në zbatim përgjatë gjithë vitit. Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi në një dalje për mediat nga shkolla “1 ...
ABCNews | 16-Sep-2019 10:03
Policia e Shtetit njoftoi masat e marra në nisje të vitit shkollor dhe të cilat do të vijojnë të jenë në zbatim përgjatë gjithë vitit. Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi në një dalje për mediat nga shkolla “1 ...

Ngjarje të mundshme kriminale? Policia rrit prezencën nëpër shkolla, ja plani i masave
Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi ka njoftuar sot në media masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020. “Kjo duke filluar nga ...
Lapsi | 16-Sep-2019 09:57
Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi ka njoftuar sot në media masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020. “Kjo duke filluar nga ...

Policia e Shtetit: Ja masat për parandalimin e ngjarjeve kriminale në shkolla!
Sot nisi viti i ri shkollor, 2019-2020. Në kuadër të nisjes së shkollës, policia ka ndërmarrë një sërë masash për të parandaluar ngjarjet kriminale, apo aksidentet përreth shkollave. Drejtori Rendit Publik, Albert ...
Dritare | 16-Sep-2019 12:10
Sot nisi viti i ri shkollor, 2019-2020. Në kuadër të nisjes së shkollës, policia ka ndërmarrë një sërë masash për të parandaluar ngjarjet kriminale, apo aksidentet përreth shkollave. Drejtori Rendit Publik, Albert ...

Proces mësimor pa probleme, 150 oficerë sigurie në shkollat e vendit
150 oficerë sigurie, të cilët kanë përfunduar trajnimin në Akademinë e Sigurisë, janë shpërndarë në shkollat e mesme të vendit, për të siguruar proces mësimor-edukativ pa probleme. Lajmi është bërë i ditur në nisje të ...
RTSH | 16-Sep-2019 11:37
150 oficerë sigurie, të cilët kanë përfunduar trajnimin në Akademinë e Sigurisë, janë shpërndarë në shkollat e mesme të vendit, për të siguruar proces mësimor-edukativ pa probleme. Lajmi është bërë i ditur në nisje të ...

Nis nesër viti i ri shkollor, policia rrugore masa të rrepta. Apeli: Siguroni fëmijët, s’tolerojmë. Mjetet që transportojnë nxënësit nëpër shkolla në ‘radar’
Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Në prag të nisjes së sezonit të ri shkollor 2019-2020, policia rrugore e Tiranës ka hartuar ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 15:38
Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Në prag të nisjes së sezonit të ri shkollor 2019-2020, policia rrugore e Tiranës ka hartuar ...

Policia, plane masash për garantimin e sigurisë gjatë vitit të ri shkollor
Policia e Shtetit në përmbushje të misionit dhe detyrave të përcaktuara ka marrë një sërë masash për të garantuar sigurinë publike, rendin dhe qetësinë, për të parandaluar ngjarje kriminale apo aksidente rrugore, si dhe ...
Lexo | 16-Sep-2019 10:59
Policia e Shtetit në përmbushje të misionit dhe detyrave të përcaktuara ka marrë një sërë masash për të garantuar sigurinë publike, rendin dhe qetësinë, për të parandaluar ngjarje kriminale apo aksidente rrugore, si dhe ...

Shqipëri: Policia rrit prezencën nëpër shkolla
Tiranë, 16 shtator 2019 – Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi ka njoftuar sot në media masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – ...
Illyriapress | 16-Sep-2019 10:24
Tiranë, 16 shtator 2019 – Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi ka njoftuar sot në media masat e marra nga Policia e Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – ...

Nisja e vitit të ri shkollor, policia e Korçës plan masash shtesë
Nga dita e hënë kur nis edhe viti i ri shkollor policia do të zbatojë masa shtesë në sektorin e qarkullimit dhe atë të sigurisë. Burime zyrtare nga Drejtoria rajonale e policisë Korçë bëjnë me dije se është hartuar një ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 16:22
Nga dita e hënë kur nis edhe viti i ri shkollor policia do të zbatojë masa shtesë në sektorin e qarkullimit dhe atë të sigurisë. Burime zyrtare nga Drejtoria rajonale e policisë Korçë bëjnë me dije se është hartuar një ...

Nis viti i ri shkollor për arsimin parauniversitar, 386 mijë nxënës në të gjithë vendin
Në Shqipëri sot nisi viti i ri arsimor për nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme. Në të gjitha institucionet arsimore publike dhe private, zilja sot ftoi nxënës dhe mësues për një vit të ri përpjekjesh dhe ...
ABCNews | 16-Sep-2019 08:17
Në Shqipëri sot nisi viti i ri arsimor për nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme. Në të gjitha institucionet arsimore publike dhe private, zilja sot ftoi nxënës dhe mësues për një vit të ri përpjekjesh dhe ...

Nis sot viti i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës
Nis sot viti i ri shkollor. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa 24 mijë janë fëmijë të klasave të para. Rreth 272 mijë nxënës janë në sistemin 9-vjeçar dhe rreth 90 mijë nxënës në gjimnaz. ...
RTSH | 16-Sep-2019 09:27
Nis sot viti i ri shkollor. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa 24 mijë janë fëmijë të klasave të para. Rreth 272 mijë nxënës janë në sistemin 9-vjeçar dhe rreth 90 mijë nxënës në gjimnaz. ...

Policia në gatishmëri për vitin e ri shkollor
Një ditë përpara nisjes së sezonit të ri shkollor Policia Rrugore e Tiranës ka hartuar një plan veprimi në lidhje me menaxhimin e trafikut si dhe kontrollin e mënyrës së transportit të fëmijëve deri ne12 vjeç, për të ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 15:28
Një ditë përpara nisjes së sezonit të ri shkollor Policia Rrugore e Tiranës ka hartuar një plan veprimi në lidhje me menaxhimin e trafikut si dhe kontrollin e mënyrës së transportit të fëmijëve deri ne12 vjeç, për të ...

Kontrolle të rrepta deri në fund të shtatorit për mjetet që transportojnë nxënësit nëpër shkolla
Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Drejtori i Policisë Rrugore Mithat Tola doli në një nga akset rrugore këtë të diel për të ...
Telegraf | 15-Sep-2019 14:57
Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Drejtori i Policisë Rrugore Mithat Tola doli në një nga akset rrugore këtë të diel për të ...

Sot nis viri i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen në banka për herë të parë
Sot, nis zyrtarisht viti i ri shkollor 2019-2020. Mbi 380 mijë nxënës sot do t’u drejtohen shkollave, ndërsa 24 mijë prej tyre ulen për herë të parë në banka, pasi nisin klasën e parë. Nga ana tjetër, policia ka hartuar ...
Politiko | 16-Sep-2019 07:41
Sot, nis zyrtarisht viti i ri shkollor 2019-2020. Mbi 380 mijë nxënës sot do t’u drejtohen shkollave, ndërsa 24 mijë prej tyre ulen për herë të parë në banka, pasi nisin klasën e parë. Nga ana tjetër, policia ka hartuar ...

Masat për vitin e ri mësimor, Tola: Nga e hëna policia afër shkollave
Nisja e sezonit të ri shkollor 2019 – 2020, ka angazhuar një numër të lartë të efektivëve të policisë rrugore, të rendit publik dhe të policisë Bashkiake. Plani i hartuar sipas kreut të policisë Rrugore, Mitat Tola ka ...
ABCNews | 15-Sep-2019 15:52
Nisja e sezonit të ri shkollor 2019 – 2020, ka angazhuar një numër të lartë të efektivëve të policisë rrugore, të rendit publik dhe të policisë Bashkiake. Plani i hartuar sipas kreut të policisë Rrugore, Mitat Tola ka ...

Nesër nis shkolla, policia rrugore e Tiranës publikon planin e masave
Policia Rrugore e Tiranës ka hartuar një plan të posaçëm masash me rastin e fillimit të sezonit të ri shkollor 2019 – 2020 me qëllim menaxhimin e trafikut dhe rritjen e sigurisë rrugore pranë shkollave dhe kontrollin ...
Gazeta Express | 15-Sep-2019 23:37
Policia Rrugore e Tiranës ka hartuar një plan të posaçëm masash me rastin e fillimit të sezonit të ri shkollor 2019 – 2020 me qëllim menaxhimin e trafikut dhe rritjen e sigurisë rrugore pranë shkollave dhe kontrollin ...

Të hënën nis shkolla, plan masash nga policia rrugore e Tiranës
mapo.al Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Drejtori i Policisë Rrugore Mithat Tola doli në një nga akset rrugore këtë të diel ...
Mapo | 15-Sep-2019 14:40
mapo.al Me nisjen e vitit të ri shkollor do të ketë kontrolle të rrepte për mjetet e transportit që transportojnë nxënësit e shkollave. Drejtori i Policisë Rrugore Mithat Tola doli në një nga akset rrugore këtë të diel ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved