ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 19:12

Anulohen seancat gjyqësore për rastet “Transportuesi” dhe “Trajektorja”

Anulohen seancat gjyqësore për rastet “Transportuesi” dhe “Trajektorja”
Gjykimet e sotme për rastin “Transportuesi” dhe “Trajektorja” të PSP, janë anuluar me kërkesë të Prokurorisë Publike dhe të Prokurorisë Speciale. Në rastin “Transportuesi” i akuzuar është ish-kryetari i Manastirit ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 11:15
Gjykimet e sotme për rastin “Transportuesi” dhe “Trajektorja” të PSP, janë anuluar me kërkesë të Prokurorisë Publike dhe të Prokurorisë Speciale. Në rastin “Transportuesi” i akuzuar është ish-kryetari i Manastirit ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve të PSP-së, Joveski mund t’i aktivizojë sërish
Këshilli i Prokurorëve Publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në ...
Telegrafi | 16-Sep-2019 08:34
Këshilli i Prokurorëve Publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në ...

“Reketi”/ Parlamenti shkarkon prokuroren Speciale, Katica Janeva
mapo.al Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren Speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë, plot ...
Mapo | 14-Sep-2019 18:47
mapo.al Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren Speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë, plot ...

Korrupsioni i “ha kokën”, shkarkohet kryeprokurorja speciale, Katica Janeva
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë 102 deputetët që ...
BalkanWeb | 14-Sep-2019 17:37
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë 102 deputetët që ...

Maqedoni e Veriut, shkarkimi i Katica Janevës paralizon Prokurorinë Speciale
Shkarkimi i kryeprokurores Katica Janeva ka paralizuar punën e Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut. Lidhur me fatin e këtij institucioni pritet të diskutohet ditën e hënë në këshillin e posaçëm, ku në fokus do ...
ABCNews | 15-Sep-2019 16:12
Shkarkimi i kryeprokurores Katica Janeva ka paralizuar punën e Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut. Lidhur me fatin e këtij institucioni pritet të diskutohet ditën e hënë në këshillin e posaçëm, ku në fokus do ...

Milloshoski: Paga mesatare e prokurorëve të PSP-së ka tejkaluar 3.500 euro
Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, i cili është pjesë e grupit të punës për ligjin e ri të prokurorisë, njoftoi se paga mesatare mujore e punonjësve të PSP-së me arsim të lartë është 80.000 denarë, nëse, siç ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 10:01
Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, i cili është pjesë e grupit të punës për ligjin e ri të prokurorisë, njoftoi se paga mesatare mujore e punonjësve të PSP-së me arsim të lartë është 80.000 denarë, nëse, siç ...

Këshilli i Prokurorëve nesër do të vendosë për prokurorët e PSP-së
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 09:29
Pasi prokurorja speciale publike, Katica Janeva u shkarkua dje pas paraburgimit për rastin “Haraçi”, Këshilli i Prokurorëve Publikë do të vendos nesër për prokurorët e tjerë të PSP-së. Mandati i tyre gjithashtu pritet ...

PSP dhe PTHP kërkojnë anulimin e seancës për rastin “Transporter”
Për shkak të transferimit të të gjitha lëndëve nga Prokuroria Publike Speciale në Prokurorinë Publike, PPS-ja i është drejtuar gjykatës në formë të shkruar, duke kërkuar anulimin e seancës për rastin “Transporter”, e ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 11:23
Për shkak të transferimit të të gjitha lëndëve nga Prokuroria Publike Speciale në Prokurorinë Publike, PPS-ja i është drejtuar gjykatës në formë të shkruar, duke kërkuar anulimin e seancës për rastin “Transporter”, e ...

Ndërpritet mandati i Prokurorëve të PSP-së
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
Gazeta Express | 16-Sep-2019 11:18
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
Albportali | 16-Sep-2019 10:28
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
Republika | 16-Sep-2019 10:20
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
TetovaSot | 16-Sep-2019 10:12
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Rrogat në PSP kanë shkuar deri 4300 euro? Ja sa merrte Katica dhe Fatimja
Prokuroria Publike Speciale ishte një institucionet me rroga më të larta në Maqedoninë e Veriut. Ato deri tani janë më të larta se edhe kryeministri, presidenti dhe krerët e tjerë të institucioneve relevante. Deputeti i ...
Republika | 16-Sep-2019 10:08
Prokuroria Publike Speciale ishte një institucionet me rroga më të larta në Maqedoninë e Veriut. Ato deri tani janë më të larta se edhe kryeministri, presidenti dhe krerët e tjerë të institucioneve relevante. Deputeti i ...

Ndërpritet mandati i disa prokurorëve në Maqedoni
Këshilli i Prokurorëve publik në Maqedoninë e Veriut, sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike.
Kosova Press | 16-Sep-2019 09:17
Këshilli i Prokurorëve publik në Maqedoninë e Veriut, sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike.

Shkarkohet prokurorja speciale Katica Janeva
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...
Telegrafi | 14-Sep-2019 20:50
Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën e jashtëzakonshme unanimisht ka shkarkuar prokuroren speciale Katica Janevën, e cila është në paraburgim për shkak të rastit “Haraçi”. “Këshilli i Prokurorëve Publikë në seancën ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së, Joveski mund përsëri t’i aktivizojë
Shkup, 16 shtator – Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin ...
Koha.mk | 16-Sep-2019 08:55
Shkup, 16 shtator – Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
Alsat-M | 16-Sep-2019 08:49
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Aktivizëm i të rinjve në Kuvend për Ditën e demokracisë
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Klubi për çështje rinore dhe politika në kuadër të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, i mbështetur prej Institutit Kombëtar Demokratik (IKD), sot organizon ngjarje me ...
Medial | 16-Sep-2019 08:23
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Klubi për çështje rinore dhe politika në kuadër të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, i mbështetur prej Institutit Kombëtar Demokratik (IKD), sot organizon ngjarje me ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së, Joveski mund përsëri t’i aktivizojë
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...
Shenja | 16-Sep-2019 08:22
Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila për momentin është në paraburgim ...

Ndërpritet mandati i prokurorëve te PSP-së, Joveski mund përsëri t’i aktivizojë
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila ...
Medial | 16-Sep-2019 08:15
Shkup, 16 shtator 2019 (MEDIAL) – Këshilli i Prokurorëve publik sot duhet të konstatojë ndërprerjen e mandatit të prokurorëve të Prokurorisë speciale publike. Të shtunën, prokurorja speciale publike Katica Janeva e cila ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved