ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 06:13

“Po me kushte Shqipërisë”/ Analistët: Do vetëm një vendim gjeopolitik

“Po me kushte Shqipërisë”/ Analistët: Do vetëm një vendim gjeopolitik
Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike, në një intervistë për Top Channel, e shikon takimin e kancelares Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama si të nevojshëm për ta vendosur Shqipërinë përballë ...
Top Channel | 14-Sep-2019 19:37
Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike, në një intervistë për Top Channel, e shikon takimin e kancelares Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama si të nevojshëm për ta vendosur Shqipërinë përballë ...

Negociatat/ Presidenti i Këshillit Europian të martën në Tiranë për të takuar Ramën
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 10:58
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk viziton të martën Shqipërinë nga ku do të zhvillojë dhe një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi I Tusk me kreun e qeverisë shqiptare do të zhvillohet në orën ...

Gjermania, 8 kushtet e reja ndaj Shqipërisë
Merkeli, do të vendosë Bundestagu! Kushtet e reja: Kodi Zgjedhor, inkriminimi, Kushtetuesja, Liria e Medias etj. Reagojnë mediat gjermane pas hapjes së ekspozitës: Rama erdhi në Berlin, për negociata, apo si tregtar ...
Telegraf | 14-Sep-2019 11:42
Merkeli, do të vendosë Bundestagu! Kushtet e reja: Kodi Zgjedhor, inkriminimi, Kushtetuesja, Liria e Medias etj. Reagojnë mediat gjermane pas hapjes së ekspozitës: Rama erdhi në Berlin, për negociata, apo si tregtar ...

Maliqi: Rama iku dhe u kthye nga Gjermania si piktor. Me të s’ka negociata
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani dhe takimi me Kancelaren Angela Merkel, është kthyer në temë diskutimi në vend, sepse në tetor do të shihet nëse Gjermania do të japë mbështetjen për Integrimin, ashtu siç e ...
Telegraf | 14-Sep-2019 10:53
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani dhe takimi me Kancelaren Angela Merkel, është kthyer në temë diskutimi në vend, sepse në tetor do të shihet nëse Gjermania do të japë mbështetjen për Integrimin, ashtu siç e ...

Gjermania, PO me kushte?/ Rama në Berlin takon Merkel. Deputetët gjermanë zbulojnë planin
Kur ka mbetur diçka më shumë se një muaj nga mbledhja e Këshillit të Ministrave të BE-s, kryeministri Edi Rama për më shumë se 40 minuta është takuar në Berlin me kancelaren Angela Merkel.
Top Channel | 13-Sep-2019 20:41
Kur ka mbetur diçka më shumë se një muaj nga mbledhja e Këshillit të Ministrave të BE-s, kryeministri Edi Rama për më shumë se 40 minuta është takuar në Berlin me kancelaren Angela Merkel.

Art dhe politikë në Berlin/ “Deutsche Welle”: Shanset për Shqipërinë janë të mira, Merkel gati t’ua mbushë mendjen skeptikëve
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...
GazetaTema | 13-Sep-2019 20:15
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...

Kthimi nga Berlini/ Foto e Ramës në avion, pranë tij edhe Zaho
Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë u ndodh në një vizitë 3-ditore në Berlin. Në kërkim të ‘PO-së’ për negociatat në BE, në prag të vendimit në tetor siç e cilëson vetë kryeministri, ai zhvilloi një takim me ...
Politiko | 16-Sep-2019 09:22
Kryeministri Edi Rama pak ditë më parë u ndodh në një vizitë 3-ditore në Berlin. Në kërkim të ‘PO-së’ për negociatat në BE, në prag të vendimit në tetor siç e cilëson vetë kryeministri, ai zhvilloi një takim me ...

Zbulohen çmimet e pikturave të Ramës në Berlin
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...
Gazeta Observer | 15-Sep-2019 13:55
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...

Merkel i thotë Ramës kushtet e reja: “Dorëhiqu”…VIDEO/ Ja si reagoi Rama…
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani u cilësia si sukses nga PS-ja, pasi për herë të katërt, sipas tyre, Shqipërisë iu hapën negociatat. Ndërkohë mediat gjermane, në raportimet për mundësinë e hapjes së ...
Standard | 15-Sep-2019 09:13
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani u cilësia si sukses nga PS-ja, pasi për herë të katërt, sipas tyre, Shqipërisë iu hapën negociatat. Ndërkohë mediat gjermane, në raportimet për mundësinë e hapjes së ...

Zbulohen çmimet e pikturave të Ramës në Berlin
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...
Zeri | 14-Sep-2019 20:15
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...

DW zbardh detaje nga takimet e Ramës në Berlin, deputeti gjerman: Po shtohen gjasat të votojmë për “PO”!
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...
BalkanWeb | 13-Sep-2019 19:26
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...

Socialdemokratët gjermanë: Negociata me kushte
Në Bundestagun gjerman janë shtuar zërat për një votim pro hapjes së negociatave me Shqipërinë. Por ky votim duket se do të jetë me kushte. Deputeti socialdemokrat, Christian Petry i tha Deutsche Welle-s pas takimit që ...
Klan Kosova | 14-Sep-2019 16:42
Në Bundestagun gjerman janë shtuar zërat për një votim pro hapjes së negociatave me Shqipërinë. Por ky votim duket se do të jetë me kushte. Deputeti socialdemokrat, Christian Petry i tha Deutsche Welle-s pas takimit që ...

Zbulohen çmimet e pikturave të Ramës në Berlin, nisin nga 3500 €
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...
EkonomiaOnline | 14-Sep-2019 15:34
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...

Zbulohen çmimet e pikturave të Ramës në Berlin, nisin nga 3500 €
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...
Klan Kosova | 14-Sep-2019 15:32
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...

Michael Roth: Shqipëria të përmbyllë reformën zgjedhore
Gazeta “Shekulli” ka zbardhur ekskluzivisht dokumentin e qeverisë gjermane dërguar Bundestagut në lidhje me qëndrimin për çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Në këtë dokument që mban firmën e Ministrit gjerman ...
Zeri | 14-Sep-2019 14:18
Gazeta “Shekulli” ka zbardhur ekskluzivisht dokumentin e qeverisë gjermane dërguar Bundestagut në lidhje me qëndrimin për çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE. Në këtë dokument që mban firmën e Ministrit gjerman ...

FOTO/ Zbulohen çmimet e pikturave të Ramës në Berlin, nisin nga 3500 €
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...
Lapsi | 13-Sep-2019 21:49
Udhëtimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama në Berlin nuk kishte vetëm politikën si qëllim. Pas takimeve me kancelaren Merkel dhe anëtarëve të Bundestagut duket se kreu i qeverisë shqiptare do ta shfrytëzojë këtë vizitë ...

Deutsche Welle: Hapje të negociatave për Maqedoninë e V. dhe Shqipërinë, por me kushte
Deputeti socialdemokrat gjerman, Christian Petry, ka thënë për Deutsche Welles, se partia e tij është duke finalizuar kompromisin me kristiandemokratët dhe kristiansocialët për hapjen e negociatave të Maqedonisë së ...
Gazeta Express | 14-Sep-2019 14:10
Deputeti socialdemokrat gjerman, Christian Petry, ka thënë për Deutsche Welles, se partia e tij është duke finalizuar kompromisin me kristiandemokratët dhe kristiansocialët për hapjen e negociatave të Maqedonisë së ...

Michael Roth: Shqipëria të përmbyllë reformën zgjedhore
Letra e Roth: Në ditën kur kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani ku është takuar me kancelaren Merkel për të lobuar për çeljen e negociatave, gazeta “Shekulli” siguron ekskluzivisht letrën që Ministri gjerman për ...
Lajminet | 14-Sep-2019 14:02
Letra e Roth: Në ditën kur kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani ku është takuar me kancelaren Merkel për të lobuar për çeljen e negociatave, gazeta “Shekulli” siguron ekskluzivisht letrën që Ministri gjerman për ...

Merkel: E përkrahëm Shqipërinë në NATO, do ta përkrahim edhe në BE
Pas takimit me kancelaren Merkel, kryeministri i Shqipërisë tha se procesi i integrimit është një proces i cili është bërë gjithmonë e më i vështirë, për shkak se Evropa e BE-ja janë bërë gjithmonë e më e ngurta dhe ...
Lajminet | 14-Sep-2019 08:59
Pas takimit me kancelaren Merkel, kryeministri i Shqipërisë tha se procesi i integrimit është një proces i cili është bërë gjithmonë e më i vështirë, për shkak se Evropa e BE-ja janë bërë gjithmonë e më e ngurta dhe ...

“Deutsche Welle” zbulon çfarë i thanë Ramës në takimet me dyer të mbyllura në Berlin
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...
Lapsi | 13-Sep-2019 20:32
Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të Komisionit të Bashkimit Evropian. Se çfarë u fol, në takimet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved