ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 18:26

Me këtë buxhet shteti ka falimentuar financiarisht

Me këtë buxhet shteti ka falimentuar financiarisht
Analizë nga Prof. Artan Fuga: Shteti po kërkon të sakrifikojnë një brez. Borxhi publik ka kaluar 70% të PBB, dhe për ta shlyer atë shqiptarët duhet të punojnë 3 apo 4 vjet pa ngrënë, pa pirë, pa u mjekuar, pa rroga dhe ...
Telegraf | 16-Sep-2019 09:25
Analizë nga Prof. Artan Fuga: Shteti po kërkon të sakrifikojnë një brez. Borxhi publik ka kaluar 70% të PBB, dhe për ta shlyer atë shqiptarët duhet të punojnë 3 apo 4 vjet pa ngrënë, pa pirë, pa u mjekuar, pa rroga dhe ...

A ka falimentuar financiarisht shteti?
Nga Artan Fuga Nga libri “Origjinat e pasurisë, pronës, pushtetit në Shqipërinë pastotalitare”, në përgatitje për botim te PAPIRUS. Ku do të mund t’i gjente ekonomia shqiptare disa miliarda euro që të mund të ...
Mapo | 15-Sep-2019 15:16
Nga Artan Fuga Nga libri “Origjinat e pasurisë, pronës, pushtetit në Shqipërinë pastotalitare”, në përgatitje për botim te PAPIRUS. Ku do të mund t’i gjente ekonomia shqiptare disa miliarda euro që të mund të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved