ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2020 23:41

Zhernovski: Vendimi i tetorit është i rëndësishëm për ne dhe tërë rajonin

Zhernovski: Vendimi i tetorit është i rëndësishëm për ne dhe tërë rajonin
Zv. ministri i Jashtëm, Andrej Zhernovski bëri një vizitë pune në shtetin gjerman të Bavarisë. Siç njoftojnë nga ministria, vizita ishte me ftesë të kryetarit të Komitetit të Çështje Evropiane në Kuvendin e Bavarisë. ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 21:25
Zv. ministri i Jashtëm, Andrej Zhernovski bëri një vizitë pune në shtetin gjerman të Bavarisë. Siç njoftojnë nga ministria, vizita ishte me ftesë të kryetarit të Komitetit të Çështje Evropiane në Kuvendin e Bavarisë. ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
Flaka | 11-Sep-2019 21:04
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 20:10
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Dendias: I kemi dhënë rëndësi të veçantë zbatimit të tërësishëm të marrëveshjes së Prespës
Greqia mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor nëse plotësohen kushtet, dhe për Maqedoninë e Veriut i kushtojmë një rëndësi të veçantë zbatimit të plotë dhe të vazhdueshëm të marrëveshjes së Prespës, tha ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 18:07
Greqia mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor nëse plotësohen kushtet, dhe për Maqedoninë e Veriut i kushtojmë një rëndësi të veçantë zbatimit të plotë dhe të vazhdueshëm të marrëveshjes së Prespës, tha ...

Dendias: Rëndësi të posaçme i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së Prespës
Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 19:37
Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Shkup, 11 shtator – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin ...
Koha.mk | 11-Sep-2019 19:33
Shkup, 11 shtator – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin bavarez. Në suaza të ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:29
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në Parlamentin bavarez. Në suaza të ...

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Zhernovski për vizitë në Bavari
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në ...
Medial | 11-Sep-2019 19:21
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, sot qëndroi për vizitë pune në krahinën federale gjermane Bavari, me ftesë të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane në ...

Dimitrov me ambasadorët e BE-së: vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 17:03
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...

Dimitrov ambasadorëve të BE-së: Është koha për marrjen e datës, e meritojmë
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, u bën apel vendeve anëtare të BE-së te sjellin vendim pozitiv për vendin në samitin e tetorit. Në takim me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Bruksel, Dimitrov ka argumentuar ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:07
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, u bën apel vendeve anëtare të BE-së te sjellin vendim pozitiv për vendin në samitin e tetorit. Në takim me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së në Bruksel, Dimitrov ka argumentuar ...

Pecas: Bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative të Marrëveshjes së dëmshme kombëtare të Prespës
Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë maqedonase të cilat kanë disa pasoja ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 18:44
Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë maqedonase të cilat kanë disa pasoja ...

Dendias: Rëndësi të posaçme i japim implementimit të plotë dhe konsekuent të marrëveshjes së Prespës
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë ...
Medial | 11-Sep-2019 18:17
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Greqia e mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, nëse përmbushen kushtet e vendosura, ndërsa për Maqedoninë e Veriut rëndësi të madhe i japim implementimit të plotë ...

Dimitrov me ambasadorët e BE-së: Vendimi pozitiv do të jetë inkurajim për transformimin demokratik
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...
Arbresh | 11-Sep-2019 17:32
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel kishte takim pune me ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së. Dimitrov ka rikujtuar arritjet e vendit gjatë periudhës së kaluar, si në planin e brendshëm ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 13:04
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...

Takim pune i Dimitrovit me ambasadorët e BE-së: Të sillet vendimi për fillim të negociatave
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel ka pasur takim pune me ambasadorët e shteteve- anëtare të BE-së (KOREPER) në organizim ...
Medial | 11-Sep-2019 17:06
Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri për Punë të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov sot në Bruksel ka pasur takim pune me ambasadorët e shteteve- anëtare të BE-së (KOREPER) në organizim ...

Pecas: Bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative të Marrëveshjes së dëmshme kombëtare të Prespës
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë ...
Medial | 11-Sep-2019 14:46
Athinë, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Marrëveshja e Prespës është kombëtarisht e dëmshme dhe bëjmë gjithçka që mundemi që t’i zbusim pasojat negative për prodhimet e Maqedonisë ashtu edhe lidhur me gjuhën dhe kombësinë ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...
Arbresh | 11-Sep-2019 13:44
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 13:15
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Franca kërkon mbizotërimin e të drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Paris, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ameli de Monshalin, sekretari shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme, në bisedimin me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov e përsëriti pozicionin francez për ...
Medial | 11-Sep-2019 12:07
Paris, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ameli de Monshalin, sekretari shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme, në bisedimin me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov e përsëriti pozicionin francez për ...

Dimitrov – Han: Maqedonia e Veriut ka përmbushur pritjet e BE-së
Bruksel, 10 shtator – Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend ...
Koha.mk | 10-Sep-2019 20:05
Bruksel, 10 shtator – Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved