ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 18:15

Vjosa Osmani: ja pse meritoj të udhëheq Kosovën

Vjosa Osmani: ja pse meritoj të udhëheq Kosovën
Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj dhe se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një kulture politike demokratike të ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 15:18
Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj dhe se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një kulture politike demokratike të ...

A do ta iniciojë Vjosa Osmani shkarkimin e Hashim Thaçit në rast se bëhet kryeministre?
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, tha se nuk e sheh rolin e presidentit afër vetes, në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit. Ajo këto komente i bëri sot gjatë debatit të radhës “Talk the Talk” ...
Arbresh | 12-Sep-2019 14:49
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, tha se nuk e sheh rolin e presidentit afër vetes, në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit. Ajo këto komente i bëri sot gjatë debatit të radhës “Talk the Talk” ...

Vjosa Osmani premton nga 100 euro për të porsalindurit
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...
Arbresh | 12-Sep-2019 14:14
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...

Osmani: Sundimi i ligjit, prioriteti kryesor i LDK-së
Programi i LDK-së, i qasshëm brenda 2-3 ditëve, Osmani tregon çka nuk do të publikojnë
Kosova Press | 12-Sep-2019 14:12
Programi i LDK-së, i qasshëm brenda 2-3 ditëve, Osmani tregon çka nuk do të publikojnë

Vjosa Osmani premton nga 100 euro për të porsalindurit
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilit janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 14:07
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilit janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...

Premtimi i Vjosa Osmanit, “100 euro për fëmijët”
Kandidatja për shefe të qeverisë nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se do t’i fitojë zgjedhjet. Osmani ka thënë se brenda programit janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një ...
InFokusi | 12-Sep-2019 14:04
Kandidatja për shefe të qeverisë nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se do t’i fitojë zgjedhjet. Osmani ka thënë se brenda programit janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një ...

Osmani: Si kryeministre nuk e shoh rolin e presidentit afër meje
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha se nuk e sheh rolin e presidentit afër vetes, në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, por e rëndësishme është që ta mbajë opozitën.
Kosova Press | 12-Sep-2019 13:42
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha se nuk e sheh rolin e presidentit afër vetes, në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, por e rëndësishme është që ta mbajë opozitën.

Vjosa Osmani: Vendi i parë që do ta vizitojë do të jetë SHBA-ja
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani duke folur për politikën e jashtme ka deklaruar se vendi i parë që do ta vizitojë do të jenë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Në politikën e jashtme do të synojë ta ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 12:34
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani duke folur për politikën e jashtme ka deklaruar se vendi i parë që do ta vizitojë do të jenë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Në politikën e jashtme do të synojë ta ...

Vjosa Osmani tregon se cilin shtet do ta vizitojë pasi të zgjidhet kryeministre
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha sot se në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, vendin e parë që do ta vizitonte është SHBA-ja.
Kosova Press | 12-Sep-2019 12:16
Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani tha sot se në rast se arrin të vihet në krye të ekzekutivit, vendin e parë që do ta vizitonte është SHBA-ja.

Vjosa Osmani shpalos pesë pikat e programit, premton 100 euro për të porsalindurit
“Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ekspertët për dy vitet e fundit. Janë rreth 200 faqe. Ne kemi vendosur ta bëjmë me të shkurtër që të jetë e kuptueshme për secilin. Besoj brenda 2-3 ditëve të jetë ...
Lajminet | 12-Sep-2019 12:13
“Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ekspertët për dy vitet e fundit. Janë rreth 200 faqe. Ne kemi vendosur ta bëjmë me të shkurtër që të jetë e kuptueshme për secilin. Besoj brenda 2-3 ditëve të jetë ...

LDK së shpejti publikon programin qeverisës, Osmani tregon cilat janë shtyllat kryesore
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tashmë ka përgatitur programin e saj qeverisës, me të cilin kandidatja për kryeministre , Vjosa Osmani synon të fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa brenda pak ditësh do të bëhet ...
Kosova Press | 12-Sep-2019 12:11
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tashmë ka përgatitur programin e saj qeverisës, me të cilin kandidatja për kryeministre , Vjosa Osmani synon të fitojë zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa brenda pak ditësh do të bëhet ...

Osmani: Dialogu me Serbinë do të vazhdojë në SHBA
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka deklaruar se dialogu me Serbinë synon të vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, SHBA ka qenë shteti i përhershëm i cili e ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 12:06
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka deklaruar se dialogu me Serbinë synon të vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, SHBA ka qenë shteti i përhershëm i cili e ...

Vjosa Osmani shpalos pesë pikat e programit, premton 100 euro për të porsalindurit
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...
Gazeta Observer | 12-Sep-2019 11:49
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore. “Ne e kemi një program të cilin e kemi punuar bashkë me ...

Vjosa Osmani shpalos pesë pikat e programit, premton 100 euro për të porsalindurit
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore, njofton Klan Kosova. “Ne e kemi një program të cilin e kemi ...
Medial | 12-Sep-2019 11:48
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore, njofton Klan Kosova. “Ne e kemi një program të cilin e kemi ...

Osmani prezanton planin pesë pikësh, thotë se e ka ekipin më të fortë
Kandidatja nga radhët e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në debatin “Talk the Talk”, ka folur për programin e kësaj partie, raporton Ekonomia Online. Osmani, ka përmendur pesë shtyllat kryesore të këtij programi, ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 11:40
Kandidatja nga radhët e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani në debatin “Talk the Talk”, ka folur për programin e kësaj partie, raporton Ekonomia Online. Osmani, ka përmendur pesë shtyllat kryesore të këtij programi, ...

Vjosa Osmani shpalos pesë pikat e programit, premton 100 euro për të porsalindurit
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore, njofton Klan Kosova. “Ne e kemi një program të cilin e kemi ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 11:36
Kandidatja për Kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin qeverisës në rast se fiton, brenda të cilat janë pesë shtylla kryesore, njofton Klan Kosova. “Ne e kemi një program të cilin e kemi ...

Vjosa Osmani në debatin ‘Talk to Talk’ (Drejtpërdrejtë)
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, merr pjesë në debatin Talk to Talk, në Kolegjin Riinvest.
Kosova Press | 12-Sep-2019 11:10
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, merr pjesë në debatin Talk to Talk, në Kolegjin Riinvest.

Gashi: Nëse vazhdon kështu paraqitja e Vjosa Osmanit, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës
Gashi ka thënë se atyre po ju mungojnë fjalët goditëse dhe se nëse vazhdon kështu, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës. ‘’Gashi dhe LDK spo paraqiten si duhet në debate. Duhen fjalë goditëse. E ...
Lajminet | 11-Sep-2019 23:57
Gashi ka thënë se atyre po ju mungojnë fjalët goditëse dhe se nëse vazhdon kështu, do të ishte minim i qëllimshëm i kandidaturës. ‘’Gashi dhe LDK spo paraqiten si duhet në debate. Duhen fjalë goditëse. E ...

Vjosa Osmani jep preferencat për koalicione
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të dështojë vetëm nëse ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 23:57
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të dështojë vetëm nëse ...

Osmani tregon se çfarë veprime do t’i marrë për taksën ndaj Serbisë
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...
Arbresh | 11-Sep-2019 23:17
Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa filluar zgjedhjet ajo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved