ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/04/2020 02:46

Trump miraton shitjen e aeroplanëve luftarakë në Poloni

Trump miraton shitjen e aeroplanëve luftarakë në Poloni
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 08:58
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...

Uashingtoni miraton shitjen e 32 avionëve luftarakë F-35 tek Polonia
Uashingtoni njoftoi sot se ka miratuar shitjen e 32 avionëve luftarakë modeli i fundit F-35 tek Polonia për një shumë prej 6,5 miliardë dollarësh, një transaksion që pritet të rrisë tensionet me Moskën. Marrëveshja ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 04:51
Uashingtoni njoftoi sot se ka miratuar shitjen e 32 avionëve luftarakë modeli i fundit F-35 tek Polonia për një shumë prej 6,5 miliardë dollarësh, një transaksion që pritet të rrisë tensionet me Moskën. Marrëveshja ...

Trump miraton shitjen e aeroplanëve luftarakë në Poloni
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...
Shenja | 12-Sep-2019 08:29
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...

Trump miraton shitjen e aeroplanëve luftarakë në Poloni
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 08:26
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...

Trump miraton shitjen e aeroplanëve luftarakë në Poloni
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...
Radio Evropa e Lire | 12-Sep-2019 08:12
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka miratuar shitjen e 32 aeroplanëve ushtarakë të kategorisë, F-35, për Poloninë, të cilët njëherësh konsiderohen pajisjet më të avancuara luftarake. Marrëveshja në ...

SHBA’ja do t’ia shesë 32 aeroplanë luftarak F-35 Polonisë
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 23:49
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...

SHBA do t’i shesë 32 aeroplanë luftarakë F-35 në Poloni
“Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do të zvogëlojë varësinë e saj nga pajisjet ruse”, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në një deklaratë. Sipas Reuters, në prill, Pentagoni i ...
Lajminet | 11-Sep-2019 23:39
“Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do të zvogëlojë varësinë e saj nga pajisjet ruse”, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në një deklaratë. Sipas Reuters, në prill, Pentagoni i ...

SHBA do t’i shesë 32 aeroplanë luftarakë F-35 në Poloni
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 20:10
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...

SHBA do t’i shesë 32 aeroplanë luftarakë F-35 në Poloni
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 19:58
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni. “Shitja e avionëve do të rrisë kontributin e Polonisë në NATO dhe do ...

SHBA do t’i shesë 32 aeroplanë luftarakë F-35 në Poloni
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni.
Kosova Press | 11-Sep-2019 19:57
Departamenti i Shtetit njoftoi sot se ka aprovuar një ofertë të vlefshme prej 6,5 miliardë dollarë për të shitur 32 avionë luftarakë F-35 në Poloni.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved