ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 17:08

Thaçi në Japoni: Kosova po punon që të ndërtojë kapitullin e zhvillimit prosperitetit dhe integrimeve euro-atlantike

Thaçi në Japoni: Kosova po punon që të ndërtojë kapitullin e zhvillimit prosperitetit dhe integrimeve euro-atlantike
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. Siç njofton ...
Arbresh | 12-Sep-2019 16:45
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. Siç njofton ...

Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 16:37
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...

Presidenti Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të ...
Medial | 12-Sep-2019 16:33
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të ...

Thaçi vazhdon vizitat në Japoni, takohet me Kenichiro Sasae
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...
InFokusi | 12-Sep-2019 16:29
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...

Presidenti Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 16:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të ...

Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 16:27
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin ...

Thaçi kërkon që edhe Japonia të jetë sa më prezente në Ballkanin Perëndimor
Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar që edhe Japonia krahas BE-së dhe ShBA-së të jetë sa më prezente në Ballkanin Perëndimor pasi që siç ka deklaruar ai, është e rëndësishme që Kosova të mbrohet nga “prania e......
Zeri | 12-Sep-2019 16:25
Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar që edhe Japonia krahas BE-së dhe ShBA-së të jetë sa më prezente në Ballkanin Perëndimor pasi që siç ka deklaruar ai, është e rëndësishme që Kosova të mbrohet nga “prania e......

Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. Presidentin ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 16:23
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. Presidentin ...

Thaçi takon kryetarin e Parlamentit të Japonisë, merr mbështetje për procesin e dialogut
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është pritur sot në takim nga kryetari i Kuvendit të Japonisë, Tadamori Oshima. Sipas njoftimit për media, në këtë takim është biseduar për mundësinë e thellimit të ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 10:02
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është pritur sot në takim nga kryetari i Kuvendit të Japonisë, Tadamori Oshima. Sipas njoftimit për media, në këtë takim është biseduar për mundësinë e thellimit të ...

Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Siç njofton kumtesa, presidentin Thaçi u prit nga Kenichiro Sasae, President i Institutit Japonez për Marrëdhënie Ndërkombëtare, dhe bashkëpunëtorët Tomonori Yoshizaki dhe Yasunori Nakayama e të cilët u interesuan për ...
Lajminet | 12-Sep-2019 16:25
Siç njofton kumtesa, presidentin Thaçi u prit nga Kenichiro Sasae, President i Institutit Japonez për Marrëdhënie Ndërkombëtare, dhe bashkëpunëtorët Tomonori Yoshizaki dhe Yasunori Nakayama e të cilët u interesuan për ...

Thaçi: Kosova një vend ideal për investimet japoneze
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e tretë të vizitës së tij në Japoni ka vizituar federatën më të madhe të bizneseve në Japoni “Keidanren”, ku ka prezantuar mundësitë e investimit në Kosovë.
Top Channel | 12-Sep-2019 08:32
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e tretë të vizitës së tij në Japoni ka vizituar federatën më të madhe të bizneseve në Japoni “Keidanren”, ku ka prezantuar mundësitë e investimit në Kosovë.

Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin Perëndimor.
Kosova Press | 12-Sep-2019 16:21
Në rajon kanë filluar të depërtojnë ndikime të shteteve dhe ideologjive tjera, kundërshtare të vlerave perëndimore, andaj është e rëndësishme që BE, SHBA, por edhe Japonia, të jenë sa më prezentë në Ballkanin Perëndimor.

Presidenti Thaçi në Japoni: Synojmë kapitull të ri për Ballkanin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 16:21
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pati një takim në Japan Institutute of International Affairs (JIIA), që është i lidhur me Ministrinë e Jashtme të Japonisë dhe me ndikim në politikën e jashtme të vendit. ...

Thaçi takon presidentin e agjencisë japoneze që mbështeti Kosovën në sektorin privat
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 15:18
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...

Thaçi takon presidentin e agjencisë japoneze që mbështeti Kosovën në sektorin privat
Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ngritjen e kapaciteteve brenda institucioneve dhe në sektorin privat. “Falënderova Presidentin e JICA-as, Shinichi Kitaoka për qasjen unike që kjo ...
Lajminet | 12-Sep-2019 15:05
Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ngritjen e kapaciteteve brenda institucioneve dhe në sektorin privat. “Falënderova Presidentin e JICA-as, Shinichi Kitaoka për qasjen unike që kjo ...

Thaçi takon presidentin e agjencisë japoneze që mbështeti Kosovën në sektorin privat
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...
Medial | 12-Sep-2019 15:03
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...

Thaçi takoi kryetarin e Parlamentit të Japonisë, merr mbështetje për procesin e dialogut
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është pritur sot në takim nga kryetari i Kuvendit të Japonisë, Tadamori Oshima. Sipas njoftimit për media, në këtë takim është biseduar për mundësinë e thellimit të ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 09:42
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është pritur sot në takim nga kryetari i Kuvendit të Japonisë, Tadamori Oshima. Sipas njoftimit për media, në këtë takim është biseduar për mundësinë e thellimit të ...

Thaçi takon presidentin e agjencisë japoneze që mbështeti Kosovën në sektorin privat
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 15:00
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, është takuar sot me Shinichi Kitaoka, presidenti i Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA). Thaçi tha se JICA ka ka mbështetur Kosovën në shumë fusha, sidomos në ...

Thaçi takoi kryetarin e Parlamentit të Japonisë Tadamori Oshima
ri i kryeministrit Abe dhe shtetit Japonez vjen në një kohë shumë të rëndësishme për Kosovën dhe rajonin. Kosova është e përcaktuar për anëtarësim të shpejt në BE dhe NATO, derisa mirëpret rolin e Japonisë për të ...
Illyriapress | 12-Sep-2019 13:52
ri i kryeministrit Abe dhe shtetit Japonez vjen në një kohë shumë të rëndësishme për Kosovën dhe rajonin. Kosova është e përcaktuar për anëtarësim të shpejt në BE dhe NATO, derisa mirëpret rolin e Japonisë për të ...

Tokio mbushet me flamuj të Kosovës, për nder të Thaçit
Një ditë para takimit ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me perandorin dhe kryeministrin Shinzo Abe, kryeqyteti japonez është mbushur me flamuj të Kosovës. Në foto që ka postuar presidenti Thaçi në profilin ...
Indeks Online | 12-Sep-2019 11:53
Një ditë para takimit ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me perandorin dhe kryeministrin Shinzo Abe, kryeqyteti japonez është mbushur me flamuj të Kosovës. Në foto që ka postuar presidenti Thaçi në profilin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved