ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 18:45

Shtendoset konflikti SHBA-Kinë

Shtendoset konflikti SHBA-Kinë
Uashingtoni dhe Pekini kanë bërë lëshime të dyanshme në luftën e tyre tregtare. Dy vendet do të heqin apo shtyjnë përkohësisht hyrjen në fuqi të tarifave mbi produktet me vlerë miliarda dollarë, pak javë përpara ...
Arbresh | 12-Sep-2019 15:20
Uashingtoni dhe Pekini kanë bërë lëshime të dyanshme në luftën e tyre tregtare. Dy vendet do të heqin apo shtyjnë përkohësisht hyrjen në fuqi të tarifave mbi produktet me vlerë miliarda dollarë, pak javë përpara ...

Trump sulmon Bankën Europiane: Po ulni vlerën e Euros që të dëmtoni prodhimet amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me anë të një shkrimi në rrjete sociale ka sulmuar Bankën Qendrore Europiane. “Banka Qendrore Europiane, duke vepruar me shpejtësi, ka ulur ratat me 10 pikë ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 15:11
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me anë të një shkrimi në rrjete sociale ka sulmuar Bankën Qendrore Europiane. “Banka Qendrore Europiane, duke vepruar me shpejtësi, ka ulur ratat me 10 pikë ...

Kina, tjetër gjest i vullnetit të mirë në tregtinë me SHBA
Kina bëri të enjten një tjetër gjest të vullnetit të mirë në mosmarrëveshjen tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke njoftuar se po shihte mundësinë për të blerë mallra bujqësore amerikane. Zëdhënësi i ...
Zeri Amerikes | 12-Sep-2019 14:42
Kina bëri të enjten një tjetër gjest të vullnetit të mirë në mosmarrëveshjen tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke njoftuar se po shihte mundësinë për të blerë mallra bujqësore amerikane. Zëdhënësi i ...

Kina përjashton disa mallra amerikane nga tarifat, Trump mirëpret lëvizjen
Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët drejt një marrëveshjeje për t’i ...
ABCNews | 11-Sep-2019 22:15
Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët drejt një marrëveshjeje për t’i ...

Kina përjashton disa mallra amerikane nga tarifat, Trump mirëpret lëvizjen
Presidenti amerikan Donald Trump mirëpriti të mërkurën vendimin e Kinës për të përjashtuar nga tarifat disa produkte amerikane, mes të cilave ilaçet kundër kancerit. Lëvizja vjen disa ditë përpara një takimi të ...
RTSH | 12-Sep-2019 09:54
Presidenti amerikan Donald Trump mirëpriti të mërkurën vendimin e Kinës për të përjashtuar nga tarifat disa produkte amerikane, mes të cilave ilaçet kundër kancerit. Lëvizja vjen disa ditë përpara një takimi të ...

Kina përjashton disa mallra amerikane nga tarifat, Trump mirëpret lëvizjenContainer trucks arrive at the Port of Long Beach on August 23, 2019 in Long Beach, California. – President Donald Trump hit back at China on August 23, 2019, in their mounting
Lexime: 7 Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët drejt një ...
Medial | 11-Sep-2019 22:27
Lexime: 7 Kina ka përjashtuar disa kategori produktesh amerikane nga tarifat, një lëvizje kjo që është mirëpritur nga presidenti Donald Trump. Por analistët janë skeptikë se ky gjest i afron palët drejt një ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:50
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 19:28
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
Lewis Hamilton vijon të ruajë me qetësi kryesimin në klasifikimin e përgjithshëm të ‘Formula 1’, me britanikun që kërkon të menaxhojë me kujdes avantazhin që ka ndaj ndjekësve. Megjithatë, dueli i ashpër me Charles ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 22:45
Lewis Hamilton vijon të ruajë me qetësi kryesimin në klasifikimin e përgjithshëm të ‘Formula 1’, me britanikun që kërkon të menaxhojë me kujdes avantazhin që ka ndaj ndjekësve. Megjithatë, dueli i ashpër me Charles ...

Fitch Ratings: BREXIT dhe lufta tregtare po zbehin perspektivën ekonomike botërore
Agjencia e vlerësimit të kreditit Fitch Ratings, tha se lufta tregtare mes Kinës e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe BREXIT pa marrëveshje, janë dy faktorët që po zbehin perspektivën ekonomike botërore. Një skenar i ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 08:24
Agjencia e vlerësimit të kreditit Fitch Ratings, tha se lufta tregtare mes Kinës e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe BREXIT pa marrëveshje, janë dy faktorët që po zbehin perspektivën ekonomike botërore. Një skenar i ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 18:52
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...

Kina heq tarifat shtesë për disa produkte amerikane
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...
Zeri Amerikes | 11-Sep-2019 17:48
Autoritetet kineze njoftuan se do të përjashtojnë një pjesë të vogël të produkteve amerikane nga tarifat e vendosura së fundmi si kundërpërgjigje ndaj një lufte të përshkallëzuar tregtare mes dy fuqive botërore ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 22:34
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...

Paralajmëron Fitch: Brexit dhe lufta tregtare po nxijnë perspektivën ekonomike
Agjencia e vlerësimit të kreditit, Fitch Ratings, tha se lufta tregtare mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara dhe Brexit pa marrëveshje, janë dy faktorët që po zbehin perspektivën ekonomike botërore. Një skenar i daljes ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 22:31
Agjencia e vlerësimit të kreditit, Fitch Ratings, tha se lufta tregtare mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara dhe Brexit pa marrëveshje, janë dy faktorët që po zbehin perspektivën ekonomike botërore. Një skenar i daljes ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
“Nëse dëshirojmë të marrim një rezultat të shkëlqyeshëm, duhet të lejojmë që procesi të marrë rrugën e tij”, tha Navarro në një intervistë për CNBC. Presidenti amerikan, Donald Trump, tash e dy vjet po kërkon arritjen e ...
Lajminet | 10-Sep-2019 17:22
“Nëse dëshirojmë të marrim një rezultat të shkëlqyeshëm, duhet të lejojmë që procesi të marrë rrugën e tij”, tha Navarro në një intervistë për CNBC. Presidenti amerikan, Donald Trump, tash e dy vjet po kërkon arritjen e ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...
EkonomiaOnline | 10-Sep-2019 17:11
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 15:34
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...

SHBA-ja bën thirrje për durim, para negociatave tregtare me Kinën
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...
Radio Evropa e Lire | 10-Sep-2019 15:17
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Peter Navarro, të martën u bëri thirrje investitorëve dhe të gjithë të tjerëve, që të jenë të durueshëm përpara negociatave kryesore tregtare SHBA-Kinë, të planifikuara për muajin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved