ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 15:03

Rudina Hajdari: 21 vjet pas vrasjes së tim ati, pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri

Rudina Hajdari: 21 vjet pas vrasjes së tim ati, pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 11:47
Rudina Hajdari ka kujtuar 21-vjetorin e vrasjes së të atit. Ajo thotë se që nga ajo kohë, shumë pak gjëra kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri. “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...

Homazhet për Hajdarin, djali i Sokol Olldashit përqafon Fatmirën. Basha e Berisha përulen tek memoriali
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:19
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...

Presidenti Meta nderon kujtimin e heroit të demokracisë Azem Hajdari: Pluralizmi politik dhe zgjedhjet e lira e të ndershme, janë kolona vertebrore e çdo sistemi demokratik, që duhen mbrojtur nga të gjithë dhe me çdo çmim
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më ...
Telegraf | 12-Sep-2019 11:13
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më ...

Tre ceremoni për Azem Hajdarin/ Vajza, djali dhe presidenti homazhe në vende të ndryshme (fotot)
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:41
Përkujtimi i këtij 21-vjetori të Azem Hajdarit, e ka ndarë si familjen ashtu edhe politikën për vendin e kryerjes së homazheve.

FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:39
Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin. Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit. Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë ...

Meta nderon kujtimin e Azem Hajdari: Pluralizmi politik duhet mbrojtur nga të gjithë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:51
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në nderim të jetës dhe veprës së udhëheqësit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90-të, ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, i cili u nda nga jeta tragjikisht 21 vite më parë pranë ...

Basha nderon Azem Hajdarin: Ka ardhur koha të mbyllim tranzicionin
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:39
mapo.al Drejtues të lartë të Partisë Demokratike kanë bërë homazhe sot tek memoriali i Azem Hajdarit. Kryetari i PD, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, bashkëshortja e Azem Hajdarit dhe fëmijët e tij që bënë ...

Opozita homazhe tek memoriali i Hajdarit, Basha: E sotmja thirrje për bashkim. Të mbyllim siparin e tranzicionit
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 10:34
TIRANË Opozita ka zhvilluar homazhe në memorialin e Azem Hajdarit e heroit të Lëvizjes Studentore të vrarë 21 vjet më parë. Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-presidenti Bujar Nishani, ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:34
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit.

21 vite nga vrasja/ PD dhe familja Hajdari bashkë për nderimet e heroit (foto)
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.
Top Channel | 12-Sep-2019 10:21
Pas Metës e Ruçit, PD dhe gjithë familjarët e familjes Hajdari janë mbledhur para memorialit të Azem Hajdarit për të kryer nderimet.

21 vite nga vrasja e të atit, çfarë tha Rudina Hajdari
Pasi mori pjesë në dy ceremoni që u zhvilluan në nder të babait të saj, deputetja Rudina Hajdari, vajza e të ndjerit Azem Hajdari ka bërë një postim: “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 11:43
Pasi mori pjesë në dy ceremoni që u zhvilluan në nder të babait të saj, deputetja Rudina Hajdari, vajza e të ndjerit Azem Hajdari ka bërë një postim: “Sot, pas 21 vitesh, krizat e ndryshme kanë mbërthyer e nuk janë të ...

Demokraci qokash, PS nderon babain e Rudinës (Video)
Azem Hajdari duhet të ketë lëvizur nga vendi këtë të enjte, pasi në varrin e tij bën homazhe, nderime dhe u përkulën shoqet politike të vajzës së tij, Rudinës. I caktoi partia apo dolën vetë vullnetare, Vasilika Hysi ...
Respublica | 12-Sep-2019 11:38
Azem Hajdari duhet të ketë lëvizur nga vendi këtë të enjte, pasi në varrin e tij bën homazhe, nderime dhe u përkulën shoqet politike të vajzës së tij, Rudinës. I caktoi partia apo dolën vetë vullnetare, Vasilika Hysi ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit, njofton TCH Të pranishëm ishin të gjithë ...
Portalb | 12-Sep-2019 11:36
“Azem Hajdari, u vra mizorisht, nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit”, kështu u shpreh Kryetari i Partisë Demokratike në këtë 21-vjetor përkujtimi të Azem Hajdarit, njofton TCH Të pranishëm ishin të gjithë ...

Basha: Hajdari u vra nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit
Të pranishëm ishin të gjithë familjarët e Azem Hajdarit dhe figura të njohura politike. Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh para mediave: “Amaneti dhe sakrifica janë përjetë shembull frymëzimi, për të çuar deri në fund ...
Lajminet | 12-Sep-2019 11:22
Të pranishëm ishin të gjithë familjarët e Azem Hajdarit dhe figura të njohura politike. Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh para mediave: “Amaneti dhe sakrifica janë përjetë shembull frymëzimi, për të çuar deri në fund ...

Basha në përkujtim të Hajdarit: “Krimi vazhdon të ketë ende uniformën dhe postet shtetërore”
Kreu i PD në opozitë Lulzim Basha ka shfytëzuar përkujtimin e vrasjes 21 vite më pare të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, për të përcjellë mesazhet e tij aktuale. Ndërsa ka zhvilluar homazhe para memorialit të zoti ...
Medial | 12-Sep-2019 11:20
Kreu i PD në opozitë Lulzim Basha ka shfytëzuar përkujtimin e vrasjes 21 vite më pare të Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, për të përcjellë mesazhet e tij aktuale. Ndërsa ka zhvilluar homazhe para memorialit të zoti ...

“Azemi”, Basha pa asnjë risi: politika të ndahet nga krimi!
Kreu demokrat Basha i ka kushtoi deklaratën e tij korteziale me rastin e përkujtimit të vrasjes së ish-liderit dhjetorist Azem Hajdari, jo këtij të fundit por asaj çfarë ai konsumon në funksion të politikës së ditës. Me ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 11:19
Kreu demokrat Basha i ka kushtoi deklaratën e tij korteziale me rastin e përkujtimit të vrasjes së ish-liderit dhjetorist Azem Hajdari, jo këtij të fundit por asaj çfarë ai konsumon në funksion të politikës së ditës. Me ...

“Azemi” bën bashkë Rudinën dhe Bashën, shtrëngim duarsh
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 10:39
Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit me rastin e 21 vjetorit të vrasjes së këtij të fundit. Gjatë homazheve ishte I pranishëm, kreu demokrat Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, ...

Homazhe për Azemin, Meta merret me Ramën: mbrojmë pluralizmin me çdo çmim
21-vjetori i vrasjes së ish-liderit dhjetorist Azem Hajdari është përkujtuar në një kontekst politik, gjë që ka detyruar kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi qëtë organizojë homazhe parlamentare në nder të ish-deputetit ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 11:19
21-vjetori i vrasjes së ish-liderit dhjetorist Azem Hajdari është përkujtuar në një kontekst politik, gjë që ka detyruar kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi qëtë organizojë homazhe parlamentare në nder të ish-deputetit ...

“Azemi”, Berisha shfaqet me “dy fytyra”: njëherë i qeshur, më pas i ngashëryer
Homazhet për nder të Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e ekzekutimit të tij, kanë patur të pranishëm dhe njeriun me të cilin që shumë pak pati paqe sa qe gjallë, Sali Berishë. Ky i fundit, me në krah kreun aktual të PD-së ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 11:19
Homazhet për nder të Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e ekzekutimit të tij, kanë patur të pranishëm dhe njeriun me të cilin që shumë pak pati paqe sa qe gjallë, Sali Berishë. Ky i fundit, me në krah kreun aktual të PD-së ...

Homazhet për Hajdarin, djali i Sokol Olldashit përqafon Fatmirën. Basha e Berisha përulen tek memoriali
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...
Medial | 12-Sep-2019 11:18
TIRANË Si opozita ashtu edhe maxhoranca e përfaqësues të dy kampeve politike kanë zhvilluar homazhe sot tek Varrezat e Dëshmorëve dhe tek memoriali kushtuar Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Fillimisht ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved