ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 18:15

VIDEO: Njeriu që do të fotografojë Nju Jorkun për 30 vite rresht

VIDEO: Njeriu që do të fotografojë Nju Jorkun për 30 vite rresht
Një foto çdo 30 sekonda, për 30 vite rresht. Çdo ditë, më shumë se 36 GB materiale që ruhen në dy server të ndryshëm, për të mos humbur. Rezultati, një video mahnitëse e qytetit të Nju Jorkut në timelapse. Ky është ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 12:11
Një foto çdo 30 sekonda, për 30 vite rresht. Çdo ditë, më shumë se 36 GB materiale që ruhen në dy server të ndryshëm, për të mos humbur. Rezultati, një video mahnitëse e qytetit të Nju Jorkut në timelapse. Ky është ...

Puthje dhe shampanjë buzë pishine, pas lajmit të shtatzënisë Genta Ismajli prezanton mashkullin misterioz (VIDEO)
Këngëtaren Genta Ismajli prej kohësh nuk e kemi parë me projekte të reja muzikore, dhe duket se kjo shkëputje nga bota publike, e ka një shkas. Ditën e djeshme në median rozë qarkulloi lajmi i një shtatzënie të ...
Lexo | 12-Sep-2019 15:30
Këngëtaren Genta Ismajli prej kohësh nuk e kemi parë me projekte të reja muzikore, dhe duket se kjo shkëputje nga bota publike, e ka një shkas. Ditën e djeshme në median rozë qarkulloi lajmi i një shtatzënie të ...

Fifi është dobësuar, shikojeni pamjen e saj të re
Fifi mahnitë me pamjen e saj. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, këtë vit ka pasur sukses në projektet muzikore që ka publikuar si , “Akoma”, “Zogo” e “Indiane”dhe “Shqip”. Artistja, 25 vjeçare ...
Republika | 12-Sep-2019 15:23
Fifi mahnitë me pamjen e saj. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, këtë vit ka pasur sukses në projektet muzikore që ka publikuar si , “Akoma”, “Zogo” e “Indiane”dhe “Shqip”. Artistja, 25 vjeçare ...

Fifi është dobësuar, shikojeni pamjen e saj të re
Fifi mahnitë me pamjen e saj. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, këtë vit ka pasur sukses në projektet muzikore që ka publikuar si , “Akoma”, “Zogo” e “Indiane”dhe “Shqip”. Artistja, 25 vjeçare ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 14:07
Fifi mahnitë me pamjen e saj. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, këtë vit ka pasur sukses në projektet muzikore që ka publikuar si , “Akoma”, “Zogo” e “Indiane”dhe “Shqip”. Artistja, 25 vjeçare ...

Video/ Kërcënime me vrasje. Ja çasti kur dy aktorët e famshëm zihen keq me njëri-tjetrin!
Ylli i Emmerdale Asan N’jie kërcënoi me jetë yllin e Hollyoaks, Jamie Lomas të hënën në TV Choice Awards, në Londër. Sherri mes dy aktorëve të njohur nisi pas një mosmarrëveshjeje financiare. Pas kërcënimit, Asan u ...
Dritare | 12-Sep-2019 09:35
Ylli i Emmerdale Asan N’jie kërcënoi me jetë yllin e Hollyoaks, Jamie Lomas të hënën në TV Choice Awards, në Londër. Sherri mes dy aktorëve të njohur nisi pas një mosmarrëveshjeje financiare. Pas kërcënimit, Asan u ...

Me këmbët e hapura dhe fustanin e shkurtër, Anxhelina Hadërgjonaj merr gjithë vëmendjen
Ditën e sotme në media u përfol Genta Ismajli për heshtjen e saj tash e disa muaj, shkruan GazetaBlic. Mirëpo, si për çudi këngëtarja është lajmëruar në Instagram duke publikuar disa video të ndryshme. Në njërën nga ...
GazetaBlic | 11-Sep-2019 23:21
Ditën e sotme në media u përfol Genta Ismajli për heshtjen e saj tash e disa muaj, shkruan GazetaBlic. Mirëpo, si për çudi këngëtarja është lajmëruar në Instagram duke publikuar disa video të ndryshme. Në njërën nga ...

Robert Berisha publikon fotografi me vajzën që u tha se është e dashura e tij
Mbrëmë u zhvillua ndeshja futbollistike mes Anglisë dhe Kosovës e cila përfundoi me rezultat 5-2, shkruan GazetaBlic. Ishin të shumta figurat publike që kishin udhëtuar drejt stadiumit të Southamptonit, e në mesin e ...
GazetaBlic | 11-Sep-2019 21:50
Mbrëmë u zhvillua ndeshja futbollistike mes Anglisë dhe Kosovës e cila përfundoi me rezultat 5-2, shkruan GazetaBlic. Ishin të shumta figurat publike që kishin udhëtuar drejt stadiumit të Southamptonit, e në mesin e ...

E dashura e Robert Berishës publikon fotografi nga vendi luksoz ku po pushojnë
Aurela Hoxha muaj më parë lëshoi një deklaratë në një intervistë duke thënë se urrente njerëzit e shëmtuar, shkruan GazetaBlic. Modelja nga Shqipëria u mundua të shfajësonte veten më pas, duke thënë se nuk e kishte ...
GazetaBlic | 11-Sep-2019 17:29
Aurela Hoxha muaj më parë lëshoi një deklaratë në një intervistë duke thënë se urrente njerëzit e shëmtuar, shkruan GazetaBlic. Modelja nga Shqipëria u mundua të shfajësonte veten më pas, duke thënë se nuk e kishte ...

Tronditëse! Nëna fut foshnjën e sapolindur në qese plastike dhe e braktis pa mëshirë! (VIDEO)
Një video është bërë virale në rrjet, teksa tregon momentin e tmerrshëm, kur një nën hedh foshnjën e sapolindur në një kaçubë. Videoja është publikuar nga “Daily Mail”, ndërsa thuhet se gjesti i pashpirt është bërë nga ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Një video është bërë virale në rrjet, teksa tregon momentin e tmerrshëm, kur një nën hedh foshnjën e sapolindur në një kaçubë. Videoja është publikuar nga “Daily Mail”, ndërsa thuhet se gjesti i pashpirt është bërë nga ...

Pranë këtyre personave e festoi ditëlindjen Remzie Osmani
Sinan Vllasaliu përmes një postimi të bërë në llogarinë e tiji në Instagram ka paralajmëruar se shumë shpejt do publikojë këngën e tij të re. Në postimin e bërë në Instagram këngëtari shihet duke kënduar pak nga kënga e ...
GazetaBlic | 11-Sep-2019 08:48
Sinan Vllasaliu përmes një postimi të bërë në llogarinë e tiji në Instagram ka paralajmëruar se shumë shpejt do publikojë këngën e tij të re. Në postimin e bërë në Instagram këngëtari shihet duke kënduar pak nga kënga e ...

Nis monopoli i kioskave të reja në Tiranë (VIDEO)
Banorët e Tiranës po shohin përditë se si nëpër oborre, rrugica po mbijnë kioskat si “kërpudhat pas shiut”, dhe që tu krijohet hapsirë miqëve të Bashkisë të cilët kanë dhënë leje për ndërtimin e kioskave të reja, po ...
Telegraf | 10-Sep-2019 19:43
Banorët e Tiranës po shohin përditë se si nëpër oborre, rrugica po mbijnë kioskat si “kërpudhat pas shiut”, dhe që tu krijohet hapsirë miqëve të Bashkisë të cilët kanë dhënë leje për ndërtimin e kioskave të reja, po ...

Shaolin Gang duet me Getoar Selimin?
Shaolin Gang kanë publikuar disa video, në të cilat u shfaqën në shoqëri të Getoar Selimit, shkruan . Ata duket se po kalonin shumë mirë në shoqëri të njëri-tjetrit, ndërsa fansat mendojnë se mes tyre së shpejti mund të ...
Lajminet | 11-Sep-2019 08:17
Shaolin Gang kanë publikuar disa video, në të cilat u shfaqën në shoqëri të Getoar Selimit, shkruan . Ata duket se po kalonin shumë mirë në shoqëri të njëri-tjetrit, ndërsa fansat mendojnë se mes tyre së shpejti mund të ...

The Weeknd befason të gjithë me ndryshimin që ka bërë
The Weeknd është nga artistët më të pëlqyer në botë dhe çdo veprim i bërë nga ai merr vëmendje të madhe tek publiku, shkruan . Këngëtari ka befasuar të gjithë me ndryshim që ka bërë, në një ‘event’ që morri pjesë autori ...
Lajminet | 10-Sep-2019 21:43
The Weeknd është nga artistët më të pëlqyer në botë dhe çdo veprim i bërë nga ai merr vëmendje të madhe tek publiku, shkruan . Këngëtari ka befasuar të gjithë me ndryshim që ka bërë, në një ‘event’ që morri pjesë autori ...

Sinan Vllasaliu po vjen me këngë të re
Sinan Vllasaliu së shpejti publikon projektin e tij të ri. Sinan Vllasaliu përmes rrjeteve sociale ka paralajmëruar projektin e ri muzikor, shkruan lajmi.net. Për këtë këngë, artistik ka bashkëpunuar me Max Production, ...
AlMaKos | 23-Apr-2019 14:10
Sinan Vllasaliu së shpejti publikon projektin e tij të ri. Sinan Vllasaliu përmes rrjeteve sociale ka paralajmëruar projektin e ri muzikor, shkruan lajmi.net. Për këtë këngë, artistik ka bashkëpunuar me Max Production, ...

Rusi/ VIDEO sho.kuese! Pasi e lind, nëna fut foshnjën në qese plastike dhe e braktis pa mëshirë!
Një nënë ka braktisur foshnjën e saj të porsalindur duke e vendosur në një qese plastike prapa një supermarketi. Foshnja u gjet e zhv eshur dhe me shenja hipotermie nga menaxheri i supermarketeve në fshatin Cheremshan ...
Lexo | 10-Sep-2019 17:26
Një nënë ka braktisur foshnjën e saj të porsalindur duke e vendosur në një qese plastike prapa një supermarketi. Foshnja u gjet e zhv eshur dhe me shenja hipotermie nga menaxheri i supermarketeve në fshatin Cheremshan ...

Lajmërohet Thaçi nga Pallati Mbretëror, ushqen peshqit sipas traditës japoneze
Krerët e shtetit që vizitojnë Pallatet Mbretërore, ftohen që të ushqejnë peshqit. Këtë e kishte bërë edhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Thaçi, gjatë ditës ka zhvilluar takime të shumta me perfaqësues shtetëror dhe ...
Lajminet | 10-Sep-2019 17:22
Krerët e shtetit që vizitojnë Pallatet Mbretërore, ftohen që të ushqejnë peshqit. Këtë e kishte bërë edhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Thaçi, gjatë ditës ka zhvilluar takime të shumta me perfaqësues shtetëror dhe ...

Lajmërohet Thaçi nga Pallati Mbretëror, ushqen peshqit sipas traditës japoneze
Presidenti i Kosovës, në profilin e tij në Instagram ka postuar një video, ku shihet duke ushqyer peshqit bashkë me kryebashkiakun e Kyotos. Ai në video ka shkruar “Në pallaqin mbretëror Në Kyoto, duke i ushqyer ...
Indeks Online | 10-Sep-2019 17:12
Presidenti i Kosovës, në profilin e tij në Instagram ka postuar një video, ku shihet duke ushqyer peshqit bashkë me kryebashkiakun e Kyotos. Ai në video ka shkruar “Në pallaqin mbretëror Në Kyoto, duke i ushqyer ...

Flaka Krelani thotë se gjithmonë ia qëllon! Ky është rezultati Angli – Kosovë, sipas saj
Pas një vere të ngjeshur me koncerte në vende të ndryshme, Butrint Imeri ka gjetur pak kohë të relaksohet, shkruan GazetaBlic. Këngëtari ka zgjedhur Greqinë, saktësisht San Torinin për t’i kaluar disa ditë pushimi. Në ...
GazetaBlic | 10-Sep-2019 17:01
Pas një vere të ngjeshur me koncerte në vende të ndryshme, Butrint Imeri ka gjetur pak kohë të relaksohet, shkruan GazetaBlic. Këngëtari ka zgjedhur Greqinë, saktësisht San Torinin për t’i kaluar disa ditë pushimi. Në ...

Luks dhe arredim modern! Me hapësirë dhe plot detaje, Amarda Toska prezanton zyrën e saj (VIDEO)
Amarda Toska prej kohësh menaxhon biznesin e saj të fustaneve të nusërisë. E nisi me një zyra të thjeshta dhe pa shumë detaje dhe tashmë zotëron ambjente luksoze të vendosura në zonën e Bllokut. Ami ka vendosur të ndajë ...
Lexo | 10-Sep-2019 16:21
Amarda Toska prej kohësh menaxhon biznesin e saj të fustaneve të nusërisë. E nisi me një zyra të thjeshta dhe pa shumë detaje dhe tashmë zotëron ambjente luksoze të vendosura në zonën e Bllokut. Ami ka vendosur të ndajë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved