ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 16:17

Policia dhe Prokuroria megaoperacion për grupet e trafikut të drogës

Policia dhe Prokuroria megaoperacion për grupet e trafikut të drogës
mapo.al Policia dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar një megaoperacion për arrestimin e grupeve kriminale që merren me tarfikun e drogës. Operacioni është shtrirë në Gjirokastër, Tepelenë, Memaliaj, Mirditë ...
Mapo | 12-Sep-2019 16:00
mapo.al Policia dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar një megaoperacion për arrestimin e grupeve kriminale që merren me tarfikun e drogës. Operacioni është shtrirë në Gjirokastër, Tepelenë, Memaliaj, Mirditë ...

Google Earth zbulon brenda në liqen trupin e zhdukur prej 22 vitesh
Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në Google Earth ...
Telegraf | 12-Sep-2019 15:45
Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në Google Earth ...

Zbulohen bisedat sekrete të Ismail Qemalit me princ Vidin më 1914
Nga Aurenc Bebja*, Francë – 13 Tetor 2018 “Le Journal” ka botuar, të mërkurën e 4 shkurtit 1914, në faqen n°4, një shkrim mbi takimet e Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 15:37
Nga Aurenc Bebja*, Francë – 13 Tetor 2018 “Le Journal” ka botuar, të mërkurën e 4 shkurtit 1914, në faqen n°4, një shkrim mbi takimet e Ismail bej Qemalit me Princ Vidin në Potsdam, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet ...

Google Earth zbulon brenda në liqen trupin e zhdukur prej 22 vitesh
mapo.al Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:27
mapo.al Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në ...

Aksident i frikshëm në Tiranë, bllokohen në makinë tre persona/FOTO
mapo.al Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Paskuqanit në kryeqytet. Siç duket edhe nga fotot, pamjet e aksidentit janë të frikshme. Mësohet në aksident janë përfshirë dy automjete. Si pasojë, ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:23
mapo.al Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Paskuqanit në kryeqytet. Siç duket edhe nga fotot, pamjet e aksidentit janë të frikshme. Mësohet në aksident janë përfshirë dy automjete. Si pasojë, ...

Nuk e dinte që ishte shtatzënë, gruaja lind në një tualet (FOTO)
mapo.al Një nënë e re është surprizuar nga ajo çfarë ka ndodhur. Gruaja nuk ishte në dijeni të shtatzënisë së saj, por tashmë mban në duar foshnjën të cilën e lindi në një tualet, me ndihmën e kunatës. Doktorët i kishin ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:03
mapo.al Një nënë e re është surprizuar nga ajo çfarë ka ndodhur. Gruaja nuk ishte në dijeni të shtatzënisë së saj, por tashmë mban në duar foshnjën të cilën e lindi në një tualet, me ndihmën e kunatës. Doktorët i kishin ...

Meta takon ambasadoren e re të Suedisë, Elsa Hastad
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in. Përmes një postimi të pak minutave më parë, Meta shkroi: “I lumtur të prisja sot në një takim të ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:51
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in. Përmes një postimi të pak minutave më parë, Meta shkroi: “I lumtur të prisja sot në një takim të ...

Foto/ Makinës së tursitëve i mbaron vaji i makinës, ua blen polici
mapo.al Një çift Italian kishin marrë një makinë me qëra në Tiranë dhe po udhëtonin drejt jugut të vendit. Por në Fier, turistëve u është fikur makina pasi i mbaroi vaji. Patrulla e policisë rrugore ndodhej pranë vendit ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:36
mapo.al Një çift Italian kishin marrë një makinë me qëra në Tiranë dhe po udhëtonin drejt jugut të vendit. Por në Fier, turistëve u është fikur makina pasi i mbaroi vaji. Patrulla e policisë rrugore ndodhej pranë vendit ...

Rudina Hajdari: Koncesionet korruptive, Prokuroria të nisë hetimet
mapo.al Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas saj, nuk ka pasur një garë ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:26
mapo.al Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas saj, nuk ka pasur një garë ...

FOTOT: Google Earth gjen skeletin e një të mbyturi prej 22 vitesh
Skeleti i një personi të zhdukur prej vitit 1997 është gjetur së fundmi nga autoritetet policore në Florida brenda një makine të zhytur në fund të një pellgu. Për gjetjen e trupit kësaj radhe erdhën në ndihmë disa foto ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 12:16
Skeleti i një personi të zhdukur prej vitit 1997 është gjetur së fundmi nga autoritetet policore në Florida brenda një makine të zhytur në fund të një pellgu. Për gjetjen e trupit kësaj radhe erdhën në ndihmë disa foto ...

Milot-Balldren dhe Orikum-Llogara, PD letër dy kompanive
mapo.al Partia Demokratike paralajmëron dy kompanitë që kanë fituar tenderin e rrugës Milot-Balldre dhe Orikum-Llogara, për pasojat ligjore që do të vuajnë në të ardhmen. Përmes një konference për shtyp, kryedemokrati ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:07
mapo.al Partia Demokratike paralajmëron dy kompanitë që kanë fituar tenderin e rrugës Milot-Balldre dhe Orikum-Llogara, për pasojat ligjore që do të vuajnë në të ardhmen. Përmes një konference për shtyp, kryedemokrati ...

Motori i avionit në flakë, sms e pasagjerëve: Diçka po ndodh, të dua
mapo.al Pasagjerët e tmerruar filluan të shkruanin mesazhe drejtuar njerëzve të tyre të dashur, duke menduar se ishin fjalët e tyre të fundit, kur motori i avionit u përfshi nga flakët mbi Kanadanë perëndimore. ? a" ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:04
mapo.al Pasagjerët e tmerruar filluan të shkruanin mesazhe drejtuar njerëzve të tyre të dashur, duke menduar se ishin fjalët e tyre të fundit, kur motori i avionit u përfshi nga flakët mbi Kanadanë perëndimore. ? a" ...

Greqi, Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 05:08
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...

Shoferi i makinës ruse Eldin Dergjini, vëllai i deputetes së LSI-së
mapo.al Eldin Dergjini, i cili drejtonte makinën e blinduar me targa ruse, është vëllai i deputetes Ambra Borova. Gazeta Mapo mëson se Dergjini është vëllai i deputetes së LSI-së, e cila pranoi mandatin e deputetes, ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:42
mapo.al Eldin Dergjini, i cili drejtonte makinën e blinduar me targa ruse, është vëllai i deputetes Ambra Borova. Gazeta Mapo mëson se Dergjini është vëllai i deputetes së LSI-së, e cila pranoi mandatin e deputetes, ...

A është mposhtur ISIS?
Para 5 viteve, Shtetet e Bashkuara njoftuan krijimin e Koalicionit Global për luftimin e organizatës terroriste ISIS. Ish të dërguarit e posaçëm presidencialë në këtë organizatë, Jonhn Allen dhe Brett McGurk, ndanë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 09:52
Para 5 viteve, Shtetet e Bashkuara njoftuan krijimin e Koalicionit Global për luftimin e organizatës terroriste ISIS. Ish të dërguarit e posaçëm presidencialë në këtë organizatë, Jonhn Allen dhe Brett McGurk, ndanë ...

Roi Kin elozhe Kosovës: Anglia? Kanë akoma zakone të këqija
mapo.al Ish-kapiteni legjendar i Mançester Sitit, Roi Kin, i ka bërë elozhe Kombëtares së Kosovës për spektaklin që dhuroi në stadiumin e Southampton-it dy ditë më parë, kundër Anglisë. Edhe pse pësoi një humbje me ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:25
mapo.al Ish-kapiteni legjendar i Mançester Sitit, Roi Kin, i ka bërë elozhe Kombëtares së Kosovës për spektaklin që dhuroi në stadiumin e Southampton-it dy ditë më parë, kundër Anglisë. Edhe pse pësoi një humbje me ...

RENEA aksion në Gjirokastër e Tepelenë, arrestohet një grup kriminal
mapo.al RENEA dhe Policia e Gjirokastrës janë duke zhvilluar operacion sekret në Tepelenë, për arrestimin e një grupi kriminal që kultivonte drogë. Aksioni mësohet se është i shtrirë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës. ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:12
mapo.al RENEA dhe Policia e Gjirokastrës janë duke zhvilluar operacion sekret në Tepelenë, për arrestimin e një grupi kriminal që kultivonte drogë. Aksioni mësohet se është i shtrirë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës. ...

U arrestua për terrorizëm, ja vendimi që mori Gjykata e Durrësit për rusin
DURRES Gjykata e Durrësit ka marrë sot vendimin për 34-vjeçarin rus Rasul Miklajev, të arrestuar në Shqipëri për terrorizëm. Gjykata e qytetit bregdetar ka vendosur ekstradimin e tij për në Rusi. Shteti rus ka kërkuar ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 16:04
DURRES Gjykata e Durrësit ka marrë sot vendimin për 34-vjeçarin rus Rasul Miklajev, të arrestuar në Shqipëri për terrorizëm. Gjykata e qytetit bregdetar ka vendosur ekstradimin e tij për në Rusi. Shteti rus ka kërkuar ...

Ramos: Cristiano nga më të mirët e Realit, por s’e harroj fenomenin
mapo.al Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, pjesë e Real Madridit që në moshë të herët, ku ka pasur fatin të luajë me lojtarë si Ronaldo fenomeni, Zidane, Roberto Carlos, Raul apo Beckham, së ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:04
mapo.al Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, pjesë e Real Madridit që në moshë të herët, ku ka pasur fatin të luajë me lojtarë si Ronaldo fenomeni, Zidane, Roberto Carlos, Raul apo Beckham, së ...

Koncesionet në Kuvend, Basha: Deputetët do jenë subjekt i anfimafias
mapo.al Lulzim Basha ka denoncuar sërish dy koncesionet me PPP të qeverisë, për segmentin Milot-Balldre me kosto 296 mln euro dhe atë Orikum-Llogara, 70 mln euro. Kuvendi pritet të rrëzojë sot dy dekretet e kreut të ...
Mapo | 12-Sep-2019 12:44
mapo.al Lulzim Basha ka denoncuar sërish dy koncesionet me PPP të qeverisë, për segmentin Milot-Balldre me kosto 296 mln euro dhe atë Orikum-Llogara, 70 mln euro. Kuvendi pritet të rrëzojë sot dy dekretet e kreut të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved