ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 07:16

“Dashuriçka të reja Rama-Basha”/ Ralf Gjoni: S’do pranojmë asnjë pazar të pisët në kurriz të shqiptarëve

“Dashuriçka të reja Rama-Basha”/ Ralf Gjoni: S’do pranojmë asnjë pazar të pisët në kurriz të shqiptarëve
“Reforma zgjedhore në objektin e komisionit nuk konsiston vetëm në adresimin e rekomandimeve të OSBE/ODHIR, konsiston në reformimin e sistemit zgjedhor, ku përfshihet edhe ndryshimi kushtetues. Tani më lejoni t'ju ...
Top Channel | 12-Sep-2019 12:49
“Reforma zgjedhore në objektin e komisionit nuk konsiston vetëm në adresimin e rekomandimeve të OSBE/ODHIR, konsiston në reformimin e sistemit zgjedhor, ku përfshihet edhe ndryshimi kushtetues. Tani më lejoni t'ju ...

Opozita e re kundër paktit PD-PS, Majko kërkon votën e tyre për reformën zgjedhore
Një dite pas presidentit te Republikës Ilir Meta, një marrëveshje e mundshme mes PD e PS ka revoltuar opozitën parlamentare. Ne emër te grupit te integrimit deputeti Ralf Gjoni e ne emër te grupit demokrat, Myslym ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 15:40
Një dite pas presidentit te Republikës Ilir Meta, një marrëveshje e mundshme mes PD e PS ka revoltuar opozitën parlamentare. Ne emër te grupit te integrimit deputeti Ralf Gjoni e ne emër te grupit demokrat, Myslym ...

Murrizi akuzon PS-në se po bën pazare me PD-në
Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka akuzuar mazhorancën socialiste se po vazhdon të bëjë pazare me opozitën jashtë parlamentit për ta rindërtuar sistemin zgjedhor në avanzhin e tyre. Por, kreu i grupit parlamentar ...
ABCNews | 12-Sep-2019 13:17
Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka akuzuar mazhorancën socialiste se po vazhdon të bëjë pazare me opozitën jashtë parlamentit për ta rindërtuar sistemin zgjedhor në avanzhin e tyre. Por, kreu i grupit parlamentar ...

Opozita e re kundër paktit PD-PS, Majko kërkon votën e tyre për reformën zgjedhore
Një dite pas presidentit te Republikës Ilir Meta, një marrëveshje e mundshme mes PD e PS ka revoltuar opozitën parlamentare. Ne emër te grupit te integrimit deputeti Ralf Gjoni e ne emër te grupit demokrat, Myslym ...
Medial | 12-Sep-2019 15:52
Një dite pas presidentit te Republikës Ilir Meta, një marrëveshje e mundshme mes PD e PS ka revoltuar opozitën parlamentare. Ne emër te grupit te integrimit deputeti Ralf Gjoni e ne emër te grupit demokrat, Myslym ...

Reforma Zgjedhore, Balla: Ky është kushti i vetëm i PS
Kryetarit i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla deklaroi nga foltorja e Parlamentit se vota e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit është kushti i vetëm i Partisë Socialiste për ...
Gazeta Observer | 12-Sep-2019 14:46
Kryetarit i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla deklaroi nga foltorja e Parlamentit se vota e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit është kushti i vetëm i Partisë Socialiste për ...

Pandeli Majko: Politika është matematikë, nuk bëhet me mollë dhe ngjala
Ministri për diasporën i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka komentuar në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të ...
Gazeta Observer | 12-Sep-2019 14:41
Ministri për diasporën i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka komentuar në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të ...

Diskutimi për votën e emigrantëve/ Murrizi-Ballës: Hipokrit në kërkesën që thoni!
Deputeti Myslim Murrizi tha se edhe pse i akuzojnë se prej vitesh nuk kanë votuar për votën e emigrantëve, sërish i bëjnë thirrje opozitës jashtë parlamentit për të votuar reformën zgjedhore duke replikuar kështu me ...
Top Channel | 12-Sep-2019 11:49
Deputeti Myslim Murrizi tha se edhe pse i akuzojnë se prej vitesh nuk kanë votuar për votën e emigrantëve, sërish i bëjnë thirrje opozitës jashtë parlamentit për të votuar reformën zgjedhore duke replikuar kështu me ...

Reforma Zgjedhore/ Majko: Nëse do ketë marrëveshje, do të votohet në Kuvend
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko replikoi sot gjatë fjalës së tij në Kuvend me deputetët e opozitës, të cilët u shprehën se nuk do të votojnë reformën zgjedhore nëse do të ketë marrëveshje mes PS dhe PD. ...
Lexo | 12-Sep-2019 13:23
Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko replikoi sot gjatë fjalës së tij në Kuvend me deputetët e opozitës, të cilët u shprehën se nuk do të votojnë reformën zgjedhore nëse do të ketë marrëveshje mes PS dhe PD. ...

“Nuk ka marrëveshje me mollë, pjeshkë, ngjala” Majko: Politika është matematikë, hiqni dorë nga batutat
TIRANE “Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje” kështu u shpreh sot në seancë plenare, ministri për diasporën Pandeli Majko, ndërsa kërkoi nga opozita në sallë të lerë mënjanë batutat. “Unë e ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:48
TIRANE “Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje” kështu u shpreh sot në seancë plenare, ministri për diasporën Pandeli Majko, ndërsa kërkoi nga opozita në sallë të lerë mënjanë batutat. “Unë e ...

Pandeli Majko: S’mund të bëjmë marrëveshje me mollë, pjeshkë e ngjala
Gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ministri për Diasporën, Pandeli Majko është shprehur se: “Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje.” Ndërsa ka folur për marrëveshjen me ...
Dritare | 12-Sep-2019 12:42
Gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ministri për Diasporën, Pandeli Majko është shprehur se: “Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje.” Ndërsa ka folur për marrëveshjen me ...

Balla-Murrizit e Gjonit: Nuk ka dashuri për Bashën, por respekt për dialogun
Seanca plenare e kësaj të enjteje ka sjellë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare në lidhje me çështjen e reformës zgjedhore. Deputetët Myslim Murrizi dhe Ralf Gjoni hodhën akuza në drejtim të qeverisë se ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 11:49
Seanca plenare e kësaj të enjteje ka sjellë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare në lidhje me çështjen e reformës zgjedhore. Deputetët Myslim Murrizi dhe Ralf Gjoni hodhën akuza në drejtim të qeverisë se ...

Murrizi-Ballës: Lëri buzëkuqet e botokset, këtu është përhapur kanceri
Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij replikoi me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën. Ata kanë diskutuar në lidhje me kodin zgjedhor, ku Murrizi deklaroi se ...
Dritare | 12-Sep-2019 12:42
Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputeti Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij replikoi me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën. Ata kanë diskutuar në lidhje me kodin zgjedhor, ku Murrizi deklaroi se ...

Debate për Reformë Zgjedhore në Parlament
Deputetët e opozitës parlamentare kanë folur nga foltorja e Kuvendit për shqetësimin e tyre të kahershëm, atë të reformës zgjedhore por edhe për një pakt të mundshëm mes Ramës e Bashës. Deputeti Ralf Gjoni tha se “vota ...
Medial | 12-Sep-2019 12:36
Deputetët e opozitës parlamentare kanë folur nga foltorja e Kuvendit për shqetësimin e tyre të kahershëm, atë të reformës zgjedhore por edhe për një pakt të mundshëm mes Ramës e Bashës. Deputeti Ralf Gjoni tha se “vota ...

Marrëveshja Rama-Basha? Majko flet për ‘zëvendësuesit’: Nuk bëhet politika me pjeshkë
Ministri për Diasporën Pandeli Majko, gjatë fjalimit të sotëm në Kuvend për të folur lidhur me marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, i ka bere thirrje opozitës qe t’i lëne mënjanë ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 12:30
Ministri për Diasporën Pandeli Majko, gjatë fjalimit të sotëm në Kuvend për të folur lidhur me marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, i ka bere thirrje opozitës qe t’i lëne mënjanë ...

“Kanceri është sistemi bastard i 1998” Murrizi: Ndryshimet në Kod si buzëkuq e botoks
Në replikë me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla deputeti i opozitës në parlament, Myslim Murrizi tha se edhe pse i akuzojnë se prej vitesh nuk kanë votuar për votën e emigrantëve, sërish i bëjnë thirrje ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:36
Në replikë me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla deputeti i opozitës në parlament, Myslim Murrizi tha se edhe pse i akuzojnë se prej vitesh nuk kanë votuar për votën e emigrantëve, sërish i bëjnë thirrje ...

Debate për Reformë Zgjedhore në Parlament
Deputetët e opozitës parlamentare kanë folur nga foltorja e Kuvendit për shqetësimin e tyre të kahershëm, atë të reformës zgjedhore por edhe për një pakt të mundshëm mes Ramës e Bashës. Deputeti Ralf Gjoni tha se “vota ...
RTSH | 12-Sep-2019 12:28
Deputetët e opozitës parlamentare kanë folur nga foltorja e Kuvendit për shqetësimin e tyre të kahershëm, atë të reformës zgjedhore por edhe për një pakt të mundshëm mes Ramës e Bashës. Deputeti Ralf Gjoni tha se “vota ...

Pandeli Majko: Politika është matematikë, nuk bëhet me mollë dhe ngjala
Ministri për diasporën, Pandeli Majko, ka komentuar në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të votojnë Reformën. ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 12:08
Ministri për diasporën, Pandeli Majko, ka komentuar në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të votojnë Reformën. ...

Majko në Kuvend: Politika është matematikë, hiqni dorë nga batutat
Ministri për diasporën, Pandeli Majko ka komentuar sot në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të votojnë ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 12:06
Ministri për diasporën, Pandeli Majko ka komentuar sot në Kuvend marrëveshjen e bërë me Kanadanë për pensionet e emigrantëve shqiptarë, teksa i ka bërë thirrje opozitës qe t’i lënë mënjanë batutat dhe të votojnë ...

Balla debaton me Murrizin: Nuk kemi nevojë për botoks
Ka nisur që prej orës 10 të mëngjesit të sotëm, seanca plenare, ku po diskutohet mbi Reformën Zgjedhore si edhe për votën e emigrantëve. Gjatë diskutimit në parlament deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla është ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 12:03
Ka nisur që prej orës 10 të mëngjesit të sotëm, seanca plenare, ku po diskutohet mbi Reformën Zgjedhore si edhe për votën e emigrantëve. Gjatë diskutimit në parlament deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla është ...

Balla-Murrizit e Gjonit: Nuk ka dashuri për Bashën, por respekt për dialogun
Seanca plenare e kësaj të enjteje ka sjellë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare në lidhje me çështjen e reformës zgjedhore. Deputetët Myslim Murrizi dhe Ralf Gjoni hodhën akuza në drejtim të qeverisë se ...
Medial | 12-Sep-2019 11:53
Seanca plenare e kësaj të enjteje ka sjellë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës parlamentare në lidhje me çështjen e reformës zgjedhore. Deputetët Myslim Murrizi dhe Ralf Gjoni hodhën akuza në drejtim të qeverisë se ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved