ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2019 14:07

Bushati kritik në parlament, Balla: për pesimistët u them se ne do hapim negociatat

Bushati kritik në parlament, Balla: për pesimistët u them se ne do hapim negociatat
“Jemi në vendet e fundit në Europë, ku diaspora nuk ka të drejtën për të votuar ata kërkojnë njohje të kontributeve, për të pasur edhe një numër vendesh në Kuvend të dedikuar për ta ekskluzivisht", kështu tha në ...
Top Channel | 12-Sep-2019 11:20
“Jemi në vendet e fundit në Europë, ku diaspora nuk ka të drejtën për të votuar ata kërkojnë njohje të kontributeve, për të pasur edhe një numër vendesh në Kuvend të dedikuar për ta ekskluzivisht", kështu tha në ...

Messi për CR: S’jemi miq! Neymar? S’jam mërzitur që s’erdhi te Barça
mapo.al Në një intervistë për të përditshmen “Sport”, Leo Messi foli për të ardhmen e tij te klubi katalanas, duke thënë se aty ndihet mirë dhe se nuk ka ndërmend të largohet. Nuk i intereson kontrata, por gjendja ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:45
mapo.al Në një intervistë për të përditshmen “Sport”, Leo Messi foli për të ardhmen e tij te klubi katalanas, duke thënë se aty ndihet mirë dhe se nuk ka ndërmend të largohet. Nuk i intereson kontrata, por gjendja ...

“Po përjetojmë krizë vlerash” Bushati kritik në parlament: Mpirja sjell mungesën e shpresës
Në fjalën e tij në parlament, ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ndërsa foli me ratifikimin e marrëveshjes me ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:06
Në fjalën e tij në parlament, ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ndërsa foli me ratifikimin e marrëveshjes me ...

Bushati: Po përjetojmë krizë vlerash, Europa jeton edhe pa ne
mapo.al Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, foli me tone kritike sot në Kuvend. Teksa diskutohej ratifikimi i marrëveshjes me Kanadanë nga e cila përfitojnë rreth 70 mijë emigrantë shqiptarë të cilët jetojnë dhe ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:31
mapo.al Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, foli me tone kritike sot në Kuvend. Teksa diskutohej ratifikimi i marrëveshjes me Kanadanë nga e cila përfitojnë rreth 70 mijë emigrantë shqiptarë të cilët jetojnë dhe ...

Kamioni humb ekuilibrin dhe përfundon mbi shtëpi (VIDEO)
mapo.al Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Alban të Ontarios, ku kamioni ka humbur ekuilibrin dhe ka përfunduar sipër një shtëpie. Pas rënies mbi shtëpi, kamioni është varur te telat e energjisë elektrike, por pa ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:15
mapo.al Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Alban të Ontarios, ku kamioni ka humbur ekuilibrin dhe ka përfunduar sipër një shtëpie. Pas rënies mbi shtëpi, kamioni është varur te telat e energjisë elektrike, por pa ...

Misteri i makinës ruse në Tiranë, shofer ishte Eldin Dergjini (Foto)
mapo.al Eldin Dergjini është 34-vjeçari, që drejtonte makinën me targa ruse të blinduar, e cila është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Eldin Dergjini është ndaluar nga policia. Ai është shprehur se e ka goditur ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:05
mapo.al Eldin Dergjini është 34-vjeçari, që drejtonte makinën me targa ruse të blinduar, e cila është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Eldin Dergjini është ndaluar nga policia. Ai është shprehur se e ka goditur ...

Tentoi të kalonte rrugën, makina hedh në ajër djaloshin (FOTO+VIDEO)
mapo.al “Një makinë ka përplasur një djalë rreth 9 vjeç duke e “fluturuar” atë në ajër” , shkruan ‘Daily mail’. Ngjarja ka ndodhur në Kharkiv, Ukrainë. ? a" data-cycle-paused="true" data-cycle-prev="#gslideshow_prev" ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:59
mapo.al “Një makinë ka përplasur një djalë rreth 9 vjeç duke e “fluturuar” atë në ajër” , shkruan ‘Daily mail’. Ngjarja ka ndodhur në Kharkiv, Ukrainë. ? a" data-cycle-paused="true" data-cycle-prev="#gslideshow_prev" ...

Ambasada Amerikane njoftim për ata që u ka skaduar viza
mapo.al Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim për të gjithë studentët që studiojnë në SHBA dhe që aktualisht kanë viza. Në një postim në ‘Facebook’ ambasada shkruan se nuk është e nevojshme që studentët të ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:41
mapo.al Ambasada Amerikane në Tiranë ka një njoftim për të gjithë studentët që studiojnë në SHBA dhe që aktualisht kanë viza. Në një postim në ‘Facebook’ ambasada shkruan se nuk është e nevojshme që studentët të ...

Vuçiç në Vatikan: Do i lutem Papës të mos njohë Kosovën
mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nis vizitën e tij zyrtare në Vatikan. Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. Në deklaratën përpara nisjes së ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:27
mapo.al Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nis vizitën e tij zyrtare në Vatikan. Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. Në deklaratën përpara nisjes së ...

RENEA rikthehet në Lazarat, zbulohet kanabis, ndalohen dy gra
mapo.al Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me forcat RENEA, kanë ndërmarrë një operacion antidrogë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër. Gjatë kontrollit, në dy banesa janë gjetur dhe sekuestruar 40 ...
Mapo | 12-Sep-2019 10:01
mapo.al Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me forcat RENEA, kanë ndërmarrë një operacion antidrogë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër. Gjatë kontrollit, në dy banesa janë gjetur dhe sekuestruar 40 ...

Greqi/ Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
mapo.al Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë ...
Mapo | 12-Sep-2019 09:40
mapo.al Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë ...

Aksidenti i makinës së blinduar me targa ruse, zbulohet shoferi
mapo.al Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me aksidentin që ndodhi mbrëmë rreth orës 22:00 tek sheshi “Shqiponja”. Një automjet luksoz i tipit Benz G-Class i blinduar, me vlerë rreth 200 mijë euro, është përmbysur ...
Mapo | 12-Sep-2019 09:33
mapo.al Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me aksidentin që ndodhi mbrëmë rreth orës 22:00 tek sheshi “Shqiponja”. Një automjet luksoz i tipit Benz G-Class i blinduar, me vlerë rreth 200 mijë euro, është përmbysur ...

Digjet makina e një oficeri të Krimeve në Shkodër (Emri+Foto)
mapo.al Makina e një oficeri të policisë është djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Mahalla e Çakejve”. Oficeri i policisë merret me hetimin e krimeve të Shkodër dhe zjarri është vendosur gjatë natës. ...
Mapo | 12-Sep-2019 09:16
mapo.al Makina e një oficeri të policisë është djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Mahalla e Çakejve”. Oficeri i policisë merret me hetimin e krimeve të Shkodër dhe zjarri është vendosur gjatë natës. ...

Digjet makina e një oficeri të Krimeve në Shkodër (Emri)
mapo.al Makina e një oficeri të policisë është djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Mahalla e Çakajve”. Oficeri i policisë merret me hetimin e krimeve të Shkodër dhe zjarri është vendosur gjatë natës. ...
Mapo | 12-Sep-2019 09:06
mapo.al Makina e një oficeri të policisë është djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Mahalla e Çakajve”. Oficeri i policisë merret me hetimin e krimeve të Shkodër dhe zjarri është vendosur gjatë natës. ...

Godet Bushati: Patriotizëm fals dhe krizë vlerash, politika po rrezikon negociatat
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 11:31
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...

Mrekullia në Librazhd, nëna lind trinjakë, infermierja i shpëton jetën
mapo.al Në maternitetin e Librazhdit një nënë ka lindur trinjake. 32-vjeçarja ka kryer dy operacione të vështira të cilat zgjatën 6 orë. Alfonia Çota ishte në rrezik për jetën, por një infermiere e spitalit është ofruar ...
Mapo | 12-Sep-2019 08:34
mapo.al Në maternitetin e Librazhdit një nënë ka lindur trinjake. 32-vjeçarja ka kryer dy operacione të vështira të cilat zgjatën 6 orë. Alfonia Çota ishte në rrezik për jetën, por një infermiere e spitalit është ofruar ...

Moti për sot me kthjellime dhe vranësira, nuk ka më të nxehtë
mapo.al Moti do t ë jet ë me kthjellime dhe vran ësira t ë pakta deri mesatare në Juglindje ku do të ketë reshje të izoluara të pakta . Er a d o të jet ë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-15 ...
Mapo | 12-Sep-2019 08:20
mapo.al Moti do t ë jet ë me kthjellime dhe vran ësira t ë pakta deri mesatare në Juglindje ku do të ketë reshje të izoluara të pakta . Er a d o të jet ë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-15 ...

Video, Rruga e Elbasanit përmbytet nga uji, çahet tubacioni
mapo.al Rruga e Elbasanit pranë Fakultetit Ekonomik, është përmbytur nga uji pasi firma që kryen punimet në këtë aks rrugor ka çarë një tub uji të pijshëm. Siç dallohet edhe nga video, uji ka shpërthyer në ajër, ...
Mapo | 12-Sep-2019 00:03
mapo.al Rruga e Elbasanit pranë Fakultetit Ekonomik, është përmbytur nga uji pasi firma që kryen punimet në këtë aks rrugor ka çarë një tub uji të pijshëm. Siç dallohet edhe nga video, uji ka shpërthyer në ajër, ...

Punëtori vdes duke bërë seks, dënohet kompania franceze
mapo.al Një kompani franceze është shpallur fajtore nga Gjykata e Apelit pasi punonjësi i saj gjeti vdekjen teksa ishte me shërbim. BBC shkruan se “edhe punëtori vdiq duke bërë seks, sërish kompania u gjet fajtore”. Ai ...
Mapo | 11-Sep-2019 22:59
mapo.al Një kompani franceze është shpallur fajtore nga Gjykata e Apelit pasi punonjësi i saj gjeti vdekjen teksa ishte me shërbim. BBC shkruan se “edhe punëtori vdiq duke bërë seks, sërish kompania u gjet fajtore”. Ai ...

Tre kumbulla në ditë – Efektet për kocka të forta dhe tretjen e mirë
mapo.al Ngrënia e rregullt e kumbullave rrit ndjeshëm dendësinë minerale të kockave. Një studim u përqendrua tek roli i ngrënies së kumbullave në shëndetin e kockave të grave. Gratë që morën pjesë në studim u ndanë në ...
Mapo | 11-Sep-2019 22:53
mapo.al Ngrënia e rregullt e kumbullave rrit ndjeshëm dendësinë minerale të kockave. Një studim u përqendrua tek roli i ngrënies së kumbullave në shëndetin e kockave të grave. Gratë që morën pjesë në studim u ndanë në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved