ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 08:56

Negociatat/ A do t’i bindë Rama Holandën, Francën dhe Gjermaninë?

Negociatat/ A do t’i bindë Rama Holandën, Francën dhe Gjermaninë?
Tema e hapjes ose jo të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, ka zënë doemos një rëndësi të dorës së parë në ligjëratat apo publikimet e drejtuesve më të lartë politik të vendit. Gjatë ...
Lapsi | 12-Sep-2019 15:18
Tema e hapjes ose jo të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian, ka zënë doemos një rëndësi të dorës së parë në ligjëratat apo publikimet e drejtuesve më të lartë politik të vendit. Gjatë ...

Kryeministrat e Grupit të Vishegradit i bënë thirrje BE-së të japë vendim pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Zaev miratuan Deklaratën e Grupit të Vishegradit ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 14:55
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Zaev miratuan Deklaratën e Grupit të Vishegradit ...

Rama në Pragë: Mbështetje për negociatat nga 4 shtetet
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:34
mapo.al Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në Facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk ...

Me kryeministrat në Pragë, edhe ambasadori i Kosovës
Ndonëse Kosova ka anuluar pjesëmarrjen në Samitin e Vishegradit në Pragë, aty është parë ambasadori i Kosovës, Arbër Vllahiu. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka publikuar një fotografi me kryeministra, por në mesin ...
TetovaSot | 12-Sep-2019 15:21
Ndonëse Kosova ka anuluar pjesëmarrjen në Samitin e Vishegradit në Pragë, aty është parë ambasadori i Kosovës, Arbër Vllahiu. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka publikuar një fotografi me kryeministra, por në mesin ...

Kryeministrat e Grupit të Vishegradit i bënë thirrje BE-së të japë vendim pozitiv për Maqedoninë dhe Shqipërinë
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Zaev miratuan Deklaratën e Grupit të Vishegradit ...
Arbresh | 12-Sep-2019 15:18
Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Zaev miratuan Deklaratën e Grupit të Vishegradit ...

Rama: Ja vendet që janë pro çeljes së negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 14:39
Kryeministri Rama ndodhet në Pragë në një samit të përbashkët mes vendeve te Vishogradit dhe atyre të Ballkanit Perendimor. Kreu i qeverisë shkruan në rrjetet sociale se Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia kanë dhënë ...

Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.
Top Channel | 12-Sep-2019 14:17
kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.

Haradinaj e bojkotoi, Rama në Pragë
Edi Rama ndodhet në Pragë, në takimin e vendeve të Vishengradit. Kryeministri njoftoi se 4 vendet anëtare: (Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia), kanë dhënë mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të ...
ABCNews | 12-Sep-2019 14:53
Edi Rama ndodhet në Pragë, në takimin e vendeve të Vishengradit. Kryeministri njoftoi se 4 vendet anëtare: (Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia), kanë dhënë mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të ...

Edi Rama nga Praga: Morëm mbështetje nga V4 për çeljen e negociatave
Edi Rama ndodhet në Pragë në kuadër të Samitit me Vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa në ditët në vijim pritet të takohet dhe me kancelaren Merkel. Në një postim në Facebook kryeministri shqiptar shkruan se ka marrë ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 15:13
Edi Rama ndodhet në Pragë në kuadër të Samitit me Vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa në ditët në vijim pritet të takohet dhe me kancelaren Merkel. Në një postim në Facebook kryeministri shqiptar shkruan se ka marrë ...

Rama nga Praga: Mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave
Kryeministri Edi Rama është pjesëmarrës në Samitin e Vishegradit në Çeki. Në një postim në Facebook, kryeministri shkruan se V4 (Polonia, Hugaria, Çekia dhe Sllovakia) kanë dhënë mbështetje për çeljen e negociatave të ...
Politiko | 12-Sep-2019 15:11
Kryeministri Edi Rama është pjesëmarrës në Samitin e Vishegradit në Çeki. Në një postim në Facebook, kryeministri shkruan se V4 (Polonia, Hugaria, Çekia dhe Sllovakia) kanë dhënë mbështetje për çeljen e negociatave të ...

Rama ka një lajm të mirë nga Praga, për hapjen e negociatave!
Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Pragë në Republikën Çeke, për një vizitë zyrtare. Në fokus të takimeve të kreut të qeverisë, është integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Nga Praga, kryeministri njofton se vendi ...
Dritare | 12-Sep-2019 15:03
Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Pragë në Republikën Çeke, për një vizitë zyrtare. Në fokus të takimeve të kreut të qeverisë, është integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Nga Praga, kryeministri njofton se vendi ...

Rama një lajm të mirë nga Praga: Jo vetëm mbështetje totale për çeljen e negociatave por edhe…
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 14:15
ÇEKI Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë ...

FOTOT/ Rama në Pragë: Mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 14:17
Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka marrë mbështetje totale nga Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia për çeljen e negociatave të Shqipërisë. “Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e ...

Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk është e gjitha sipas Ramës, ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 15:00
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave. Por kjo nuk është e gjitha sipas Ramës, ...

Kryeministrat e Grupit të Vishegradit ftojnë BE-në për vendim në hapjen e bisedimeve për aderim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Shkup, 12 shtator – Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, miratuan ...
Koha.mk | 12-Sep-2019 14:53
Shkup, 12 shtator – Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, miratuan ...

Samiti i Vishegradit, Rama: Mbështetje për çeljen e negociatave me BE
Vendet e Vishegradit janë shprehur sot të angazhuara konkretisht për mbështetjen e çeljes së negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Rama që ndodhet në Pragë për takimin me ...
Medial | 12-Sep-2019 14:51
Vendet e Vishegradit janë shprehur sot të angazhuara konkretisht për mbështetjen e çeljes së negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Rama që ndodhet në Pragë për takimin me ...

Negociatat, Rama nga Çekia: Kemi mbështetjen e katërshes së Vishegradit
Këtë të enjte, kryeministri Edi Rama ndodhet në Çeki ku po merr pjesë në Samitin e Vishegradit. Kryeministri shoqërohet në këtë samit nga ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Në një postim në rrjetin social Facebook ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 14:46
Këtë të enjte, kryeministri Edi Rama ndodhet në Çeki ku po merr pjesë në Samitin e Vishegradit. Kryeministri shoqërohet në këtë samit nga ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Në një postim në rrjetin social Facebook ...

Kryeministrat e Grupit të Vishegradit ftojnë BE-në për vendim në hapjen e bisedimeve për aderim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, ...
Medial | 12-Sep-2019 14:46
Shkup, 12 shtator 2019 (MEDIAL) – Kryeministrat e shteteve të Grupit të Vishegradit në takimin e sotëm në Pragë me kryetarët e qeverive të vendeve nga Ballkani Perëndimor, mes të cilëve edhe kryeministri Zoran Zaev, ...

Samiti i Vishegradit, Rama: Mbështetje për çeljen e negociatave me BE
Vendet e Vishegradit janë shprehur sot të angazhuara konkretisht për mbështetjen e çeljes së negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Rama që ndodhet në Pragë për takimin me ...
RTSH | 12-Sep-2019 14:46
Vendet e Vishegradit janë shprehur sot të angazhuara konkretisht për mbështetjen e çeljes së negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Rama që ndodhet në Pragë për takimin me ...

Samiti Vishegradit/ Rama: Jo vetëm mbështetje për çeljen e negociatave por edhe plan veprimi
Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeli nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe integrimin. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë Polonia, ...
Lexo | 12-Sep-2019 14:40
Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeli nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe integrimin. Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë Polonia, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved