ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:43

Londra zbulon operacionin “Çekiçi i verdhë”

Londra zbulon operacionin “Çekiçi i verdhë”
Lexime: 1 Muaj kaotikë e presin Britaninë e Madhe nëse kjo e fundit del nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje. Sipas një dokumenti të qeverisë britanike do të ketë një rritje të menjëhershme të çmimeve të ushqimeve ...
Medial | 12-Sep-2019 14:57
Lexime: 1 Muaj kaotikë e presin Britaninë e Madhe nëse kjo e fundit del nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje. Sipas një dokumenti të qeverisë britanike do të ketë një rritje të menjëhershme të çmimeve të ushqimeve ...

Londra zbulon operacionin “Çekiçi i verdhë”
Muaj kaotikë e presin Britaninë e Madhe nëse kjo e fundit del nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje. Sipas një dokumenti të qeverisë britanike do të ketë një rritje të menjëhershme të çmimeve të ushqimeve dhe ...
ABCNews | 12-Sep-2019 14:55
Muaj kaotikë e presin Britaninë e Madhe nëse kjo e fundit del nga Bashkimi Europian pa një marrëveshje. Sipas një dokumenti të qeverisë britanike do të ketë një rritje të menjëhershme të çmimeve të ushqimeve dhe ...

Brexit pa marrëveshje? Parashikohen protesta, mungesa ushqimesh dhe ilaçesh në Britani
Skenari famëkeq i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, pa arritjen e një marrëveshjeje, do të pasohej me vështirësi në sigurimin e ilaçeve dhe të një sasie të ushqimit të freskët. Këto pasoja do të ...
Lapsi | 12-Sep-2019 13:58
Skenari famëkeq i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, pa arritjen e një marrëveshjeje, do të pasohej me vështirësi në sigurimin e ilaçeve dhe të një sasie të ushqimit të freskët. Këto pasoja do të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje, Britania e Madhe mund të përballet me mungesa ushqimesh e ilaçe
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 12:34
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 10:08
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...
EkonomiaOnline | 12-Sep-2019 09:54
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...

Spanjë, Sanchez: BE jo privilegje të tjera Londrës për Brexit
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merrte të tjera privilegje nga BE në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. “Nuk është e ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 05:37
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merrte të tjera privilegje nga BE në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. “Nuk është e ...

BREXIT pa marrëveshje, paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Shenja | 12-Sep-2019 09:45
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

BREXIT pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 09:37
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 15:37
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...
Radio Evropa e Lire | 12-Sep-2019 09:42
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Portalb | 12-Sep-2019 09:40
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Britani, pranohet kërkesa e deputetëve, e paligjshme shpërndarja e Parlamentit
Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë Parlamentit të ...
ABCNews | 11-Sep-2019 19:49
Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë Parlamentit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Dokuementi i publikuar të mërkurën mbrëma është thënë të jetë hartuar më 2 gusht, nëntë ditë pasi Boris Johnson ka fituar pozitën e kryeministrit dhe ka krijuar bazën e planeve në rastit të Brexitit pa marrëveshje. Aty ...
Lajminet | 12-Sep-2019 09:33
Dokuementi i publikuar të mërkurën mbrëma është thënë të jetë hartuar më 2 gusht, nëntë ditë pasi Boris Johnson ka fituar pozitën e kryeministrit dhe ka krijuar bazën e planeve në rastit të Brexitit pa marrëveshje. Aty ...

Britani, pranohet kërkesa e deputetëve, e paligjshme shpërndarja e Parlamentit
Lexime: 6 Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë ...
Medial | 11-Sep-2019 19:57
Lexime: 6 Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë ...

Britania e Madhe në udhëkryq, dështon plani i Johnson për zgjedhje të parakohshme
Parlamenti britanik u pezullua zyrtarisht për pesë javë rresht, deri më 14 tetor, Ceremonia mëngjesin e kësaj të marte u shoqërua me zemërimin e deputetëve. Ndërsa protestuesit jashtë ndërtesës mbanin në duar pankarta ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 16:47
Parlamenti britanik u pezullua zyrtarisht për pesë javë rresht, deri më 14 tetor, Ceremonia mëngjesin e kësaj të marte u shoqërua me zemërimin e deputetëve. Ndërsa protestuesit jashtë ndërtesës mbanin në duar pankarta ...

Pezullimi i Parlamentit/ Gjykata skoceze “rrëzon” Johnsonin: Vendim i paligjshëm
Gjykata më e lartë e Skocisë e cilësoi të paligjshëm pezullimin e punës së parlamentit britanik nga kryeministri Boris Johnson. Një panel prej tre gjyqtarësh shqyrtuan rastin e paraqitur nga 75 deputetë britanikë që ...
Lapsi | 11-Sep-2019 16:24
Gjykata më e lartë e Skocisë e cilësoi të paligjshëm pezullimin e punës së parlamentit britanik nga kryeministri Boris Johnson. Një panel prej tre gjyqtarësh shqyrtuan rastin e paraqitur nga 75 deputetë britanikë që ...

Sanchez: BE jo privilegje të tjera Londrës për Brexit
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merr të tjera privilegje nga BE-ja, në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. “Nuk është e ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:42
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merr të tjera privilegje nga BE-ja, në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. “Nuk është e ...

Gjyqtarët skocezë: Pezullimi i parlamentit britanik është joligjor
Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan Kosova. Një ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 19:06
Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan Kosova. Një ...

Sanchez: BE jo privilegje të tjera Londrës për Brexit
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merr të tjera privilegje nga BE-ja, në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm.
Kosova Press | 11-Sep-2019 18:59
Kreu i qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merr të tjera privilegje nga BE-ja, në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved